Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

MŁODE TALENTY

Start: 2017-09-29 | Koniec: 2017-09-29

koncert symfoniczny

29 września 2017
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Tomasz Zając- fortepian
Wojciech Bafeltowski - wiolonczela
Waldemar Wlekliński - trąbka
Wiesław Ochwat
- akordeon
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Justyna Maj - dyrygent

Edward Elgar - Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85
Ferenc Liszt - Koncert fortepianowy Es-dur
Johann Nepomuk Hummel - Koncert na trąbkę Es-dur
Mikołaj Majkusiak - Koncert akordeonowy Concerto Classico

Wiesław Ochwat - akordeon. Absolwent studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie akordeonu dra Janusza Patera. Obecnie student ostatniego roku studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Krakowie pod opieką naukową dra hab. Pawła Palucha. Uczestnik dwuletniego kursu „Italian Accordion Accademy” - zaawansowanego pedagogicznie oraz wykonawczo projektu dedykowanego sztuce akordeonowej, prowadzonego przez wybitnego akordeonistę Claudio Jacomucci'ego w Urbino we Włoszech. Laureat ponad dwudziestu konkursów i festiwali akordeonowych w Polsce, jak i za granicą.

Tomasz Zając – 23-letni pianista. W czerwcu 2017 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj i dr hab. Agnieszki Przemyk-Bryły na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Spośród licznych nagród i wyróżnień Tomasza Zająca ostatnie to:
2012 - I miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Wilnie, nagrody dodatkowe:
Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu F. Chopina, Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego,
II miejsce na VII Konkursie Pianistycznym EPTA Uczniów Szkół Muzycznych II Stopnia, Kraków,
2013 r. - Wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Wykonawstwo Bez Limitu”, Łódź,
2014 r. - III miejsce na „Chopinowskich Interpretacjach Młodych Konin-Żychlin 2014”,
Występował w takich salach jak m.in.: NOSPR, Rudolfinum, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Olsztyńska, Polska Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Witebska, a także w wielu innych w Polsce i za granicą (Niemcy, Austria, Francja, Norwegia, Białoruś, Czechy, Japonia).

Wojciech Bafeltowski (18 lat) jest uczniem piątej klasy w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Tomasza Strahla i p. Mateusza Szmyta.
Jest laureatem prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wiolonczelowych m.in.: laureat I miejsca na XIII Młodzieżowym Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu (2016 r.) oraz nagród specjalnych za najlepsze wykonanie utworu Kazimierza Wiłkomirskiego oraz za najlepsze wykonanie Sonaty Luigi Boccheriniego. Uczestnik wielu wydarzeń artystycznych w kraju i za granicą. Stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Fundacji Sinfonia Varsovia. W listopadzie 2016 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Waldemar Wlekliński (1993). Student ostatniego roku w klasie trąbki prof. Romana Grynia. Jest laureatem kilku konkursów Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych, do najważniejszych należą: II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych - Brno 2015, wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych - Katowice 2016, I miejsce na VIII Festiwalu Trębaczy - Kalisz 2017, III miejsce na VIII Festiwalu Trębaczy w kategorii studiów orkiestrowych - Kalisz 2017.

Normalny: 40
Ulgowy: 30

rezerwacja 62 757 07 48

Kup bilet
Galeria zdjęć

Wrzesień 2017

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP