Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

KARNAWAŁOWE SMYCZKI

Start: 2018-01-26 | Koniec: 2018-01-26

Przeboje muzyki wiedeńskiej, węgierskiej i latynoamerykańskiej

26 stycznia 2018
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Ewa Tomaszewska - fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Prof. Tomasz Tomaszewski - skrzypce, prowadzenie

Johannes Schrammel - Wien bleibt Wien - Marsz
Barnabas Bakos - Cygan z puszty
Edward Elgar - Salut d'Amour
Emille Waldteufel - Łyżwiarze - Walc
Johann Strauss - Tritsch - Tratsch Polka
Fritz Kreisler - Cierpienia Miłości
Fritz Kreisler - Radość Miłości
Vittorio Monti - Czardasz

***

Jacob Gade - Jalousie - Tango Tzigane
Johann Strauss - Nad pięknym , modrym Dunajem - Walc
Matos Rodrigues - La Cumparsita Tango
Georges Boulanger - Comme çi Comme ça
Georges Boulanger - D' Avant De Mourir - Tango
Jules Massenet - Meditation Thais
Johann Strauss - Unter Donner & Blitz Polka
Paul Lincke - Berliner Luft - Marsz


Karnawał to czas świętowania, beztroski i zabawy. W salach balowych Wiednia, Paryża czy na ulicach Wenecji i Rio de Janeiro bawiono się zarówno przy dźwiękach muzyki klasycznej, jak i ognistej samby.
Częścią karnawałowych tradycji są również koncerty symfoniczne, prezentujące muzykę rozrywkową z różnych epok i różnych zakątków świata, która od zawsze łączy pokolenia.

Ewa Tomaszewska. Pianistka.
Studia muzyczne rozpoczęła u Celiny Hellerowej i jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie profesora Andrzeja Stefańskiego.
Od wielu lat mieszka w Berlinie, gdzie udziela lekcji gry na fortepianie. Ewa Tomaszewska jest uznaną kameralistką i akompaniatorką. Występuje z wieloma utalentowanymi i uznanymi muzykami m.in. takimi jak: skrzypek Daniel Stabrawa, wiolonczeliści Michael Hussla i Catalin Ilea, śpiewaczka Julia Johnson, pianiści Alicja Paleta-Bugaj, Elżbieta Stabrawa i Barbara Polonek.
Większą część repertuaru artystki stanowią utwory polskich kompozytorów współczesnych a jej interpretacje utworów Szymona Laksa, Aleksandra Tansmana czy Witolda Szalonka spotkały się z dużym uznaniem.
Piotr Moss i Jacek Domagała zadedykowali artystce swoje kompozycje.

Tomasz Tomaszewski – skrzypek, dyrygent. Urodził się w Czechowicach w Polsce i studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u prof. Wrońskiego. Po egzaminach, które zdał z wyróżnieniem, kontynuował studia w Konserwatorium Leningradzkim u prof. Gutnikowa oraz we Freiburgu u prof. Marschnera i uczęszczał na kursy mistrzowskie u Drużynina, Krysa, Fourniera, Liebermanna, Hillera i Szerny’ego.
Z Polskim Kwartetem Smyczkowym koncertował w Europie i Australii. Jako solista Polskiej Orkiestry Kameralnej koncertował w wielu krajach.
Tomasz Tomaszewski, który w międzynarodowych konkursach otrzymywał liczne nagrody, od 1982 roku jest pierwszym koncertmistrzem Deutsche Oper w Berlinie, a od 1983 roku – wykładowcą na Uniwersytecie Sztuk w Berlinie.
Tomaszewski jest założycielem i dyrygentem orkiestry kameralnej „Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin”, z którą intensywnie koncertuje od 1988 roku. Od 1988 roku kieruje letnimi kursami muzycznymi w Głuchołazach, odbywającymi się pod patronatem polskiego Ministerstwa Kultury.
Jako solista może wykazać się licznymi nagraniami radiowymi i płytowymi w wielu krajach Europy, w Japonii, Chinach i USA. W 2001 roku został profesorem Uniwersytetu Sztuk w Berlinie.

Normalny: 40 zł
Ulgowy: 30 zł.

Rezerwacja od godziny 9.00
pod numerem tel. 62 757 07 48

Kup bilet
Galeria zdjęć

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP