Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

KONCERT ODWOŁANY

Start: 2018-01-19 | Koniec: 2018-01-19

MARCIN WYROSTEK Z ZESPOŁEM CORAZON z repertuarem z najnowszej płyty "Polacc"

Szanowni Państwo,
z przykrością informujemy, że koncert został odwołany z powodu choroby Artysty.

Nowy termin koncertu został wyznaczony na 27 kwietnia 2018, godz. 19.30.Zakupione bilety zachowują ważność i gwarantują wstęp na koncert w kwietniu.Jeżeli nowy termin Państwu nie odpowiada, prosimy o zwrot biletów.

Bilety zakupione w kasie filharmonii, Al. Wolności 2: zwrot następuje w ciągu miesiąca (tj. do 19 lutego 2018) .


Bilety zakupione online przez Bilety24 wg następującej procedury: prosimy o odesłanie danych osobowych (imię i nazwisko) podanych przy zakupie lub bankowego potwierdzenia przelewu.
Zgodnie z Regulaminem zwrot środków odbywa się przelewem na rachunek bankowy, z którego wykonywana była płatność w ciągu 3 dni roboczych lub w drodze zwrotu na kartę płatniczą. W przypadku zwrotu na kartę operator zrealizuje zlecenie maksymalnie w ciągu 31 dni roboczych od momentu wydania dyspozycji zwrotu przez serwis Bilety24.pl.


Za powstałe niedogodności serdecznie przepraszamy.

19 stycznia 2018
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Marcin Jajkiewicz – wokal
Marcin Wyrostek – akordeon
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Przemysław Neumann
– dyrygent

Marcin Wyrostek wystąpi wraz ze swoim zespołem z repertuarem z najnowszej płyty Polacc. Nowy album Marcina Wyrostka i jego zespołu znacząco różni się od jego dotychczasowej twórczości. Przez lata koncertowania z repertuarem o charakterze, argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim w muzykach pojawiła się potrzeba sięgnięcia do muzycznej kultury w której wzrastali. Zwrócenie się ku kulturze polskiej było także związane z licznymi koncertami tematycznymi zespołu poza granicami Kraju, na których Marcin Wyrostek występował w roli promotora polskiej kultury. Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania nowej płyty Marcin Wyrostek "Polacc", gdzie rozmaite motywy "Pol"- skości połączył wspólny "Acc" - ordeonowy mianownik. Na płycie znalazły się zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi, jak i kompozycje wielkich mistrzów, m.in.: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., a przede wszystkim autorskich kompozycji artysty. Wszystkie utwory zilustrowane i zaaranżowane z muzyczną wrażliwością charakterystyczną dla Marcina Wyrostka. Na płycie w części utworów zespołowi towarzyszy także orkiestra kameralna. Nieoczekiwaną pomocą przy pracach nad nową płytą okazały się zróżnicowane korzenie muzyków z zespołu Marcina. Doprowadziło to przemieszania się muzycznych charakterów, brzmień, tradycji i wspomnień od Pomorza aż po Śląsk. Płyta Polacc z założenia jest wielobarwna i energiczna, a powstałe utwory są efektem poszukiwań wspólnej, polskiej wrażliwości muzycznej, którą odnaleźć można w muzyce polskiej różnych gatunków i na przestrzeni wielu lat.

Normalny: 50 zł
Ulgowy: 40 zł


Rezerwacja i sprzedaz
od 3 stycznia 2018 od godziny 9.00
pod numerem tel. 62 757 07 48

Kup bilet
Galeria zdjęć

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP