Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

POD NIEBEM KALISZA 2018

Start: 2018-06-22 | Koniec: 2018-06-22

wielki koncert plenerowy

22 czerwca 2018
Plac Bogusławskiego w Kaliszu

godzina 19.30

zespół BRACIA

Piotr Cugowski- wokal
Wojciech Cugowski
- gitary, wokal
Tomasz Gołąb
- gitara basowa
Jarosław Chilkiewicz
- gitara
Bartłomiej Pawlus
- perkusja

W repertuarze koncertu największe przeboje zespołu

*********

godzina 21.00

VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ
Kasia Stankiewicz
- wokal
Robert Janson
- instrumenty klawiszowe
Michał Kobojek
- saksofon
Michał Marciniak
- gitara
Paweł Marciniak
- gitara basowa
Paweł Furmaniak
- instrumenty klawiszowe
Sławek Romanowski
- perkusja

W repertuarze koncertu stare, dobrze wszystkim znane przeboje a także kilka piosenek z najnowszego albumu ENT


Robert Kuciński- gospodarz wieczoru


Powrót Kasi Stankiewicz do zespołu Varius Manx z okazji obchodów 25 lecia zespołu był bardzo wyrazistym momentem w życiu zespołu oraz bardzo zauważalnym na rynku muzycznym. Rok 2016 to pasmo niekończących się sukcesów. Znakomity odbiór jubileuszowej trasy koncertowej, cały worek nagród przywieziony z Festiwalu Opolskiego, bardzo dobrze przyjęty współny utwór "Ameryka" oraz fantastyczny odbiór fanów scementowały współpracę na kolejne lata. To właśnie fani byli inspiracją do rejestracji koncertu, który odbył się 21 lipca 2016 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego dzięki czemu powstało najnowsze wydawnictwo zespołu „25 LIVE”. na którym znalazła się studyjna wersja utworu "Piątek" promująca ten album. Promocję albumu pokdreśliła trasa koncertowa po Filharmoniach, podczas której gościnnie wystąpił Mateusz Smoczyńki - wyśmienity polski smyczek jazzowy.
Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej... Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. Powstaje nowy album zespołu „ENT” - owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się "wejść do tej samej rzeki" - a to zdarza się niezwykle rzadko. Premiera krążka odbyła się 13 kwietnia 2018. Na albumie ENT możemy usłyszeć piękne, hipnotyzujące melodie, które zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz. W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy. Pierwszym singlem promującym Album „ENT” jest piękna, liryczna ballada zatytułowana „Mgła nad Warszawą”, którego premiera miała miejsce w dniu premiery albumu.

Historia zespołu rozpoczęła się w Lublinie, w 1997 roku. Wtedy to, bracia Piotr Cugowski i Wojtek Cugowski zdecydowali się na pierwszy wspólny występ akustyczny. Jednak za oficjalny początek zespołu uznaje się rok 2001, kiedy to do zespołu dołączyli Krzysztof Nowak (bas) i Konrad Zieliński (perkusja), którego niedługo potem zastąpił Robert Markiewicz.
Pierwszym przełomem w karierze zespołu było zdobycie głównej nagrody w kategorii Debiut, Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej - KFPP OPOLE 2002, gdzie zespół wykonał utwór pt. „Nie Jestem Inny”, autorstwa Romualda Lipko i Andrzeja Mogielnickiego.
Po sukcesie w Opolu, piosenką „Missing Every Moment” Bracia Cugowscy zajęli 5 miejsce w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Zespół grał już w zmienionym składzie. Dołączył basista Bartek Królik – znany jako Barteq z Sistars oraz klawiszowiec Tomek Bidiuk, znany i ceniony sideman z Lublina.
W 2004 roku Bartka Królika zastąpił Tomek Gołąb – ceniony muzyk sesyjny, współpracujący wcześniej z Magdą Femme, Czarno-Czarnymi, czy Markiem Raduli, a za perkusją usiadł Krzysztof Patocki – grający do tej pory z Kasią Kowalską. Wkrótce do zespołu dołączył również drugi gitarzysta - Sebastian Piekarek.
W lipcu 2005 roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty zespołu pt. „Fobrock”. Poprzedził ją mini album „Dzieci Wszystkich Gwiazd” oraz single: „Szara Twarz” (utwór zdobył tytuł „Rockowego Hitu Dekady” w 2010 roku), „Niczego Więcej” oraz „Missing Every Moment”. Materiał debiutanckiego krążka opierał się na melodyjnym rocku. Oryginalne kompozycje, bogata aranżacja i doskonały wokal Piotrka Cugowskiego sprawiły, że album w 2006 roku został nominowany do Fryderyków oraz Superjedynek KFPP w Opolu w kategorii „Najlepsza Płyta Rock".
W 2007 roku utworem „Jeszcze Raz” zespół wywalczył, jako jeden z nielicznych na polskiej scenie muzycznej, nagrody podczas Sopot TOPtrendy Festival 2007 we wszystkich czterech kategoriach: „Nagrodę Główną”, „Nagrodę Internautów”, „Nagrodę Dziennikarzy” oraz „Nagrodę Miasta Sopotu”.
Pod koniec 2008 roku miał premierę drugi album zespołu „Tribute To Queen”. Krążek, wydany przez wydawnictwo Agora, zawierał 12 coverów największych przebojów grupy Queen.
Bracia Piotr i Wojtek Cugowscy niejednokrotnie współpracowali z muzykami światowego formatu. W 2002 roku Piotr wystąpił u boku Garou, w 2005 roku Piotr i Wojtek zagrali z Tommym Aldrigem (ówczesnym perkusistą Whitesnake) podczas festiwalu perkusyjnego w Opolu

Galeria zdjęć

Czerwiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP