Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

ŚMIEŁÓW - UCZESTNICY MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO KONCERTUJĄ W WIELKOPOLSCE

Start: 2018-07-08 | Koniec: 2018-07-08

XI Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

8 lipca 2018, godz. 17.00
Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie
Śmiełów 1, 63-210 Żerków

Magdalena Ziarkowska - skrzypce
Barbara Karaśkiewicz - fortepian

Danuta Synkiewicz – słowo o muzyce

Witold Lutosławski - Subito na skrzypce i fortepian
Karol Szymanowski - Preludia op.1
Karol Szymanowski - Sonata d-moll na skrzypce i fortepian op.9
Karol Szymanowski - Romans D-dur na skrzypce i fortepian op.23
Karol Szymanowski - Nokturn i Tarantella na skrzypce i fortepian op.28

Magdalena Ziarkowska, koncertmistrz Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana oraz skrzypaczka zespołu Huberman Piano Trio. W 2017 roku została absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Jarosława Żołnierczyka. Od lutego 2018 roku jest studentką studiów podyplomowych na kierunku kameralistyka w klasie prof. Marii SzwajgerKułakowskiej oraz prof. Szymona Krzeszowca.
Magdalena Ziarkowska jest laureatką wielu konkursów m.in. I miejsca w kategorii solo oraz II miejsca w kategorii zespół kameralny na Międzynarodowym Konkursie ,,Musica insieme” w Wenecji, II miejsca w Młodzieżowym Konkursie na skrzypce solo im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim, wyróżnienia w X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego Łomianki – Izabelin, III miejsca w I Warmińsko – Mazurskim Młodzieżowym Konkursie Instrumentów Smyczkowym w Elblągu.
Od 2011r. Magdalena Ziarkowska należy do orkiestry Młoda Polska Filharmonia prowadzonej przez Adama Klocka z którą grała w najważniejszych salach koncertowych kraju. W latach 2013-2016 była koncertmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Regionu Łódzkiego ,,Sinfonietta”. Jako solistka, kameralistka i członek orkiestry brała udział w wielu festiwalach m.in. ,,Kolory Polski” organizowanym przez Filharmonię Łódzką, Festiwalu Wiolinistycznym im. Bronisława Hubermana w Filharmonii Częstochowskiej, Letniej Akademii Muzyki w Lusławicach, Festiwalu Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki w Filharmonii Zielonogórskiej, Festiwalu Muzycznym Południa Wielkopolski w Kaliszu, Międzynarodowym Festiwalu ,, Wszystkie Strony Świata” w Puławach. W ramach Festiwalu Łańcuch XII wraz z orkiestrą Chain Ensemble prowadzonej przez Andrzeja Bauera inaugurowała X Międzynarodowy Konkurs im. W. Lutosławskiego na Zamku Królewskim w Warszawie. W 2015 roku wraz z Młodą Polską Filharmonią wzięła udział w prestiżowym festiwalu MISA w Szanghaju (koncert w Filharmonii Szanghajskiej oraz nagranie materiału w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie).

Barbara Karaśkiewicz - fortepian
Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 5 lat w Krynicy. Od 1994 studiowała w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Moniki Sikorskiej-Wojtachy, otrzymując w 1999 dyplom z wyróżnieniem. Studia podyplomowe odbywała u prof. Wojciecha Świtały. W 2013 roku pianistka uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej przyznany przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zdobyła wiele nagród i wyróżnień na konkursach krajowych i międzynarodowych, m.in.: w IV Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego w Łodzi wyróżnienie oraz Nagrodę dla Najlepszego Polaka ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, V nagrodę (I i II nie przyznano) na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Nagrodę im. T. Żmudzińskiego za najlepsze wykonanie utworów K. Szymanowskiego podczas XXIX Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Wydała dwie płyty dla amerykańskiej wytwórni Divine Art:
- Roman Statkowski: Piano Music (2015)
- Karol Szymanowski: Piano Music (2017). Za ten album pianistka otrzymała nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2018 w kategorii Najlepszy Album Polski Za Granicą.
W latach 2005 i 2008 ukazały się dwie płyty pianistki zawierające utwory polskiego kompozytora Romana Statkowskiego dla wytwórni Acte Prealable. Dla tej samej firmy wydała płytę z utworami brytyjskiego współczesnego kompozytora Michaela Garretta (2009). Pianistka występuje solo oraz w trio fortepianowym Huberman Piano Trio (wraz z Magdaleną Ziarkowską i Siergiejem Rysanowem), założonym w 2013 roku.


wstęp wolny


Galeria zdjęć

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP