VIVA CALISIA 2018

Adam Klocek- dyrygent

Izabela Pinczewska-Kubiak - prowadzenie

Leoš Janáček - Lašské tance
Arie operowe w wykonaniu Laureatów konkursu
Edvard Grieg - I Symfonia c-moll

Pod honorowym patronatem:

Prezydenta miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego
JM Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie prof. dr. hab. Klaudiusza Barana

Rok temu, z grupą osób dla których nie jest obojętny los miasta - jego promocja i rozwój, ale także rozwój kultury, jak i wspieranie młodzieży artystycznej z całego świata, postanowiliśmy stworzyć nowe miejsce na kulturalnej mapie Polski. Miejsce, które stanie się symbolem promocji kultury, oraz młodych artystów.
Konkurs Viva Calisia ma przynieść młodym muzykom szansę na otwarcie kariery, na początek drogi zawodowej - na budowanie dalszego profesjonalnego rozwoju w Polsce i na świecie.
Konkurs ma na celu promocję młodych artystów, ale i promocję tego niezwykłego miasta jakim jest Kalisz. Chcemy aby to najstarsze w Polsce miasto, ze swoją niezwykle bogatą historią - również kulturalną, a w tym muzyczną, zaczęło tętnić życiem artystycznym, a ludzie z całego świata, zakochali się w nim i chcieli w nim przebywać, pracować, odnajdywać spokój, ale i natchnienie…
Chcemy, aby stąd wypłynęli na świat młodzi artyści, a Kalisz stał się dla nich symbolem i trampoliną do kariery międzynarodowej.

Ewa Iżykowska Lipińska
Dyrektor Konkursu