Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

KONCERT WALENTYNKOWY

Start: 2019-02-15 | Koniec: 2019-02-15

TANGO

15 lutego 2019
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Ewa Tomaszewska - fortepian
Daniel Pacitti
- bandoneon
Andrzej Mokry
- gitara

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Prof. Tomasz Tomaszewski - skrzypce, prowadzenie

Tanga argentyńskie, polskie ....
Jalousie - Jacob Gade
Avant de Mourir -Georges Boulanger
Tango Milonga - Jerzy Petersburski
To ostatnia niedziela- Jerzy Petersburski
Kwiat Paproci - Willy Kuk

Ewa Tomaszewska. Pianistka.
Urodziła się w Opolu. Studia muzyczne rozpoczęła u Celiny Hellerowej i jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie profesora Andrzeja Stefańskiego.
Od wielu lat mieszka w Berlinie, gdzie udziela lekcji gry na fortepianie. Ewa Tomaszewska jest uznaną kameralistką i akompaniatorką. Występuje z wieloma utalentowanymi i uznanymi muzykami m.in. takimi jak: skrzypek Daniel Stabrawa, wiolonczeliści Michael Hussla i Catalin Ilea, śpiewaczka Julia Johnson, pianiści Alicja Paleta-Bugaj, Elżbieta Stabrawa i Barbara Polonek.
Większą część repertuaru artystki stanowią utwory polskich kompozytorów współczesnych a jej interpretacje utworów Szymona Laksa, Aleksandra Tansmana czy Witolda Szalonka spotkały się z dużym uznaniem.
Piotr Moss i Jacek Domagała zadedykowali artystce swoje kompozycje.

Tomasz Tomaszewski – skrzypek, dyrygent. Urodził się w Czechowicach w Polsce i studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u prof. Wrońskiego. Po egzaminach, które zdał z wyróżnieniem, kontynuował studia w Konserwatorium Leningradzkim u prof. Gutnikowa oraz we Freiburgu u prof. Marschnera i uczęszczał na kursy mistrzowskie u Drużynina, Krysa, Fourniera, Liebermanna, Hillera i Szerny’ego.
Z Polskim Kwartetem Smyczkowym koncertował w Europie i Australii. Jako solista Polskiej Orkiestry Kameralnej koncertował w wielu krajach.
Tomasz Tomaszewski, który w międzynarodowych konkursach otrzymywał liczne nagrody, od 1982 roku jest pierwszym koncertmistrzem Deutsche Oper w Berlinie, a od 1983 roku – wykładowcą na Uniwersytecie Sztuk w Berlinie.
Tomaszewski jest założycielem i dyrygentem orkiestry kameralnej „Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin”, z którą intensywnie koncertuje od 1988 roku. Od 1988 roku kieruje letnimi kursami muzycznymi w Głuchołazach, odbywającymi się pod patronatem polskiego Ministerstwa Kultury.
Jako solista może wykazać się licznymi nagraniami radiowymi i płytowymi w wielu krajach Europy, w Japonii, Chinach i USA. W 2001 roku został profesorem Uniwersytetu Sztuk w Berlinie.

Normalny: 50 zł
Ulgowy: 40 zł
Melomani do lat 18 - 15 zł

Rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48


Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP