Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

EL TANGO EMOCION

Start: 2019-04-05 | Koniec: 2019-04-05

PRZENIESIONY Z DNIA 15 LUTEGO 2019

Zakupione bilety zachowują ważność. Jeżeli nowy termin Państwu nie odpowiada, aby zwrócić bilety, prosimy o kontakt
pod nr. tel. 62 757 07 48 lub zapraszamy do kasy Filharmonii
w ciągu miesiąca, do dnia 15 marca 2019.

5 kwietnia 2019
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

EL TANGO EMOCION

Ewa Tomaszewska- fortepian
Daniel Pacitti
- bandoneon
Andrzej Mokry
- gitara

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Prof. Tomasz Tomaszewski- skrzypce, prowadzenie

Tanga argentyńskie, polskie ....
Jalousie - Jacob Gade
Avant de Mourir -Georges Boulanger
Tango Milonga - Jerzy Petersburski
To ostatnia niedziela- Jerzy Petersburski
Kwiat Paproci - Willy Kuk

Ewa Tomaszewska. Pianistka.
Urodziła się w Opolu. Studia muzyczne rozpoczęła u Celiny Hellerowej i jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie profesora Andrzeja Stefańskiego.
Od wielu lat mieszka w Berlinie, gdzie udziela lekcji gry na fortepianie. Ewa Tomaszewska jest uznaną kameralistką i akompaniatorką. Występuje z wieloma utalentowanymi i uznanymi muzykami m.in. takimi jak: skrzypek Daniel Stabrawa, wiolonczeliści Michael Hussla i Catalin Ilea, śpiewaczka Julia Johnson, pianiści Alicja Paleta-Bugaj, Elżbieta Stabrawa i Barbara Polonek.
Większą część repertuaru artystki stanowią utwory polskich kompozytorów współczesnych a jej interpretacje utworów Szymona Laksa, Aleksandra Tansmana czy Witolda Szalonka spotkały się z dużym uznaniem.
Piotr Moss i Jacek Domagała zadedykowali artystce swoje kompozycje.

Tomasz Tomaszewski– skrzypek, dyrygent. Urodził się w Czechowicach w Polsce i studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u prof. Wrońskiego. Po egzaminach, które zdał z wyróżnieniem, kontynuował studia w Konserwatorium Leningradzkim u prof. Gutnikowa oraz we Freiburgu u prof. Marschnera i uczęszczał na kursy mistrzowskie u Drużynina, Krysa, Fourniera, Liebermanna, Hillera i Szerny’ego.
Z Polskim Kwartetem Smyczkowym koncertował w Europie i Australii. Jako solista Polskiej Orkiestry Kameralnej koncertował w wielu krajach.
Tomasz Tomaszewski, który w międzynarodowych konkursach otrzymywał liczne nagrody, od 1982 roku jest pierwszym koncertmistrzem Deutsche Oper w Berlinie, a od 1983 roku – wykładowcą na Uniwersytecie Sztuk w Berlinie.
Tomaszewski jest założycielem i dyrygentem orkiestry kameralnej „Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin”, z którą intensywnie koncertuje od 1988 roku. Od 1988 roku kieruje letnimi kursami muzycznymi w Głuchołazach, odbywającymi się pod patronatem polskiego Ministerstwa Kultury.
Jako solista może wykazać się licznymi nagraniami radiowymi i płytowymi w wielu krajach Europy, w Japonii, Chinach i USA. W 2001 roku został profesorem Uniwersytetu Sztuk w Berlinie.

Andrzej MokryUrodził się w 1961 r. w Wodzisławiu Śląskim. Na gitarze zaczął grać w wieku 17 lat. Najpierw uczył się w PSM II st. w klasie Jerzego Koeniga, a później w latach 1985–1987 studiował na Akademii Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem prof. Marcina Zalewskiego.
Od 1988 r. przez sześć lat kontynuował naukę w Hochschule für Musik w Kolonii w klasie prof. Dietera Kreidlera. Studia ukończył z wyróżnieniem, po czym u tego samego pedagoga podjął studia podyplomowe. Ponadto w latach 1990–1993 kształcił się u prof. Odaira Assada w Brukseli.
Andrzej Mokry jest laureatem kilku konkursów gitarowych i muzycznych w Polsce i w Niemczech. Koncertował w większości krajów Europy, w USA i wielokrotniew Japonii. Jako muzyk kameralny występował m.in. z gitarzystą Leszkiem Potasińskim, domrzystą Walerym Iwko, flecistą Peterem-Lukasem Grafem, skrzypkiem Tomaszem Tomaszewskim, Cuarteto Casals, Mendelssohn String Quartet i z solistami Gewandhausorchester Leipzig. Grał koncerty z orkiestrami symfonicznymi, m.in. z orkiestrą „Klassika” z Sankt Petersburga, Wuppertaler Philharmoniker, a także ze Śląską Orkiestrą Kameralną. Zarejestrował wiele nagrań telewizyjnych i radiowych w różnych krajach. Wielu kompozytorów dedykowało mu swoje utwory, m.in. B. Budzyński, I. Erez, H. Reitz, Fritz Pilsl, E. Milka, B. Reiprich.
Andrzej Mokry jest profesorem w Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg.

Normalny: 50 zł
Ulgowy: 40 zł
Melomani do lat 18 - 15 zł

Rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48

Kup bilet

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP