Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

CZAJKOWSKI, SZOSTAKOWICZ

Start: 2019-04-26 | Koniec: 2019-04-26

KONCERT SYMFONICZNY

26 kwietnia 2019
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Guillermo Rodriguez - fortepian
Krystian Jarosz - trąbka

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Igor Verbitsky- dyrygent

D. Szostakowicz - Koncert c-moll na fortepian, trąbkę i orkiestrę smyczkową
P. Czajkowski - III Symfonia D-dur op. 29

Igor Verbitsky urodził się w Leningradzie (Sankt Petersburg), Rosja. Absolwent (z najwyższą notą) leningradzkiego Konserwatorium im. M. Rimskiego-Korsakowa w klasie dyrygentury chóralnej (1989, prof. E. Kudrjavtseva), a następnie w klasach dyrygentury operowej i symfonicznej (1995, prof. R. Martynow). Przez rok (1991) doskonalił swoje umiejętności w Niemczech, w Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem, u profesorów H.-D. Rescha i J. Starek’a.

Od 1992 roku jest dyrygentem Filharmonii w Woroneżu. Z tamtejszą orkiestrą wykonywał różne dzieła symfoniczne: od klasyków wiedeńskich po Bartoka, Strawińskiego i Richarda Straussa. Kierował orkiestrą podczas wielu prestiżowych festiwali muzycznych: The Rachmaninov Festival - Tambov, The Tchaikovsky Festival – Izhevsk, Votkinsk, The Platonov Arts Festival – Woroneż oraz innych .
Z powodzeniem współpracował z międzynarodowej sławy solistami, m.in: N. Pietrowa, M. Kasrashvili, Z. Sotkilava, S. Tarassov, A. Baeva, Yu. Stadler, T. Alikhanov, A. Mielnikow, S. Slovachevsky, G. Murzha.Niezwykle aktywny jako dyrygent, Igor Verbitsky koncertował w Moskwie, Sankt Petersburgu, Biełgorodzie, Kisłowodzku, Krasnojarsku, Niżnym Nowogródzie, Samarze, Saratovie, Wołgogradzie (Rosja), Sewastopolu,
w Jałcie (Ukraina ), Baku (Azerbejdżan), Pradze (Czechy), we Frankfurcie nad Menem, w Rudolstadt, Saalfeld (Niemcy), Oradea (Rumunia), Kaohsiung (Tajwan)
i innych miejscach.

W 1995 roku z powodzeniem kierował Voronezh Philharmonic Orchestra podczas tournee w Niemczech. Ich koncerty z Oratorium “To the unknown God”, współczesnego kompozytora szwajcarskiego A. Jenny, z Berlin Commune “Lindenkirche” church Choir in Berlin, jak i z rosyjską i niemiecką muzyką klasyczną spotkały się z uznaniem krytyków. W latach 1996-2009 maestro Igor Verbitsky był dyrygentem i doradcą artystycznym St. Petersburg Musical Comedy Theatre. Poza wykonywaniem głównego repertuaru dyrygował podczas światowej premiery opery “Caliph the Stork”, rosyjskiej kompozytorki Olgi Pietrowej. W latach 1997-2002 wykładowca konserwatorium w Petersburgu. Niektórzy z jego uczniów zostali zaproszeni do towarzyszenia czołowym solistom
w Mariinsky (Kirov) Theatre.
Ostatnie lata były pełne owocnej współpracy z The International Piano Duos Festival i The Students Chamber Orchestra (Konserwatorium w Sankt Petersburgu) oraz
z The Chamber orchestra of St. Petersburg State Hermitage Museum. W 2009 roku jego nazwisko zostało umieszczone w encyklopedii "Who is Who in Russia ". W 2011 roku otrzymał od władz obwodu tytuł " The Honored Artist of Voronezh Region ".Jesienią 2011 roku wraz z Voronezh Philharmonic Orchestra odbył zakończone sukcesem tournee w Austrii, Czechach, Włoszech i Słowenii.

Krystian Jarosz (1993) W latach 2013/2014, w ramach programu Erazmus, studiował w Robert Schumann Hochschule w Düsseldorfie w klasie prof. Tobiasa Füllera.
Ukończył studia licencjackie w Akademii Muzycznej w Krakowie Tam też rozpoczął studia magisterskie. Od 2017 roku kontynuuje studia w Akademii Muzycznej w Bazylei w klasie profesora Klausa Schuhwerka.
Współpracował z orkiestrami Theater Basel, Filharmonii Krakowskiej, Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia.
Lauteat nagródm.in.:
I Miejsce Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych ‘’Pro Bohemia”, Ostrava, 2011
II Miejsce IV Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka, Kraków 2011
III Miejsce V Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych, Wrocław , 2011
II Miejsce Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych, Brno, 2015

Otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2012) oraz Stypendium Młoda Polska (2013)

Guillermo Rodríguez rozpoczął edukację artystyczną w wieku 8 lat w klasie Iriny Moryatovej w A Coruni w tamtejszym Conservatorio Profesional de Música (szkołę ukończył z wyróżnieniem w 2013 roku). Naukę kontynuował w Konserwatorium Muzycznym w A Coruni.Od 2015 roku studiuje w klasie prof. dr. hab. Andrzeja Pikula w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie. Obecnie kształci się w Musikhochschule Lübeck w klasie prof. Konstanze Eickhorst w ramach programu wymiany międzynarodowej.
Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił pod okiem takich pianistów jak: Dmitri Bashkirov, Daniel Blumenthal, Elza Kolodin, Galina Eguiazarova, Ivan Klansky, Peter Efler, Stefan Arnold, Guillermo
González, Achilles delle Vigne, Dmitri Alexeev, Tatiana Zelikman, Pasquale Iannone, Paul Badura-Skoda I inni.
W latach 2012- 2018 pobierał regularne lekcje u hiszpańskiego pianisty Ricardo Requejo. Guillermo Rodríguez jest laureatem wielu konkursów pianistycznych m. in. "Asgaim 2006", “VI Musical Contest Museum of Contemporary Art - Unión Fenosa 2013" czy "IV Ogólnouczelniany Konkurs" GRAM Z ORKIESTRĄ "2016". Jest także stypendystą hiszpańskiego stowarzyszenia AIE.
Występował na wielu międzynarodowych festiwalach i renomowanych salach takich jak Palacio de la Ópera A Coruña, Auditorio de Galicia, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Muzeum
Karola Szymanowskiego "Atma", Musik- und Kongresshalle Lübeck czy Pałac w Antoninie.
Współpracuje z takimi orkiestrami jak Orquesta Gaos, Galician Symphony Orchestra oraz Galician Youth Symphony Orchestra. Jego zaangażowanie w poprawę sytuacji w wyższym szkolnictwie
muzycznym znalazło odzwierciedlenie w założonej przez niego Association of Students of CSM of A Coruña, a następnie Hiszpańskiego Narodowego Stowarzyszenia Studentów Uczelni Muzycznych, którego wiceprezydentem i koordynatorem był do października 2018 roku. Brał udział w ważnych konferencjach dotyczących edukacji muzycznej w Polsce, Austrii, Chorwacji, Francji i renomowanych instytucjach m. in. Association Européenne des Conservatoires, Académies de Musique et Musikhochschulen, Parlamencie Europejskim, Hiszpańskim Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Parlamencie Królestwa Hiszpanii.

rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48

Normalny: 40 zł
Ulgowy: 30 zł

Dzieci i młodzież do lat 18 - 10 zł

Kup bilet
Galeria zdjęć

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP