Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

XII FESTIWAL MUZYCZNY POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI

Start: 2019-07-13 | Koniec: 2019-07-13

Śmiełów

13 lipca 2019, godz. 17.00
Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie
Śmiełów 1, 63-210 Żerków

Trio fortepianowe w składzie:
Paweł Kulczycki – skrzypce
Adam Klocek – wiolonczela
Joanna Zathey-Wójcińska – fortepian

Danuta Synkiewicz – słowo o muzyce

Dymitr Szostakowicz - Trio fortepianowe e-moll op. 67
Johannes Brahms – Trio fortepianowe H-dur op. 8

Dwa muzyczne światy. XIX wieczne salony Wiednia i Petersburg XX wieku.
Johannes Brahms i Dymitr Szostakowicz. Kompozytorzy, którzy hołdowali tradycji i na niej właśnie zbudowali swój własny styl. Obaj obdarzeni niezwykłą inwencją melodyczną, z melodii uczynili najważniejszy atrybut.
A w repertuarze jeden z najznakomitszych utworów w historii gatunku, dzieło niezwykłe- Trio fortepianowe e-moll op. 67 Dymitra Szostakowicza.
To wszystko będzie udziałem melomanów, którzy zajrzą w sobotnie popołudnie do Śmiełowa. Troje muzyków Paweł Kulczycki (skrzypce), Adam Klocek (wiolonczela) Joanna Zathey-Wójcińska (fortepian) wykonają także Trio fortepianowe H-dur op. 8 Johannesa Brahmsa.

Joanna Zathey-Wójcińska – fortepian
Brała udział z uczniami i studentami w konkursach skrzypcowych, na których otrzymała kilkadziesiąt dyplomów uznania za wyróżniający się akompaniament. Doskonaliła swoje umiejętności zarówno pianistyczne, jak i kameralne pod kierunkiem takich profesorów jak: Bruno Canino, Włodzimierz Obidowicz, Nelson Goerner, Maria Szwajger-Kułakowska, Andrzej Tatarski, Paul Gulda, Werner Bartschi, Pierre Amoyal, Robert Kabara, Roman Totenberg, Herman Krebbers, Ana Czumaczenko, Wen Sin Yang.
Od 1999 roku pracuje jako pianistka - kameralistka w Katedrze Instrumentów Smyczkowych w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na stanowisku adiunkta oraz jest nauczycielem - akompaniatorem ( w stopniu nauczyciela dyplomowanego) w klasie skrzypiec i klarnetu w OSM II stopnia im. J. Kaliszewskiej. Repertuar pianistki obejmuje większość utworów
literatury skrzypcowej i klarnetowej, a także fletowej oraz altówkowej. Pozostali członkowie zespołu to muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, którzy poświęcają się kameralistyce występując, wraz z Adamem Klockiem, w zespole Stradivarius.

Paweł Kulczycki Ur. w 1975 roku we Wrocławiu, jest absolwentem Akademii Muzycznej (1999) w klasie skrzypiec prof. Luby Czajkowskiej.
W roku 1995 zdobył wyróżnienie w Uczelnianym Konkursie Miniatur we Wrocławiu. Brał udział w konkursach zespołów kameralnych w Jaworze i w Łodzi. Uczestniczył również w kursach mistrzowskich u prof. Bartosza Bryły i Vadima Brodskiego.
Od siedemnastu lat pracuje w Filharmonii Kaliskiej a także prowadzi aktywną działalność kameralną i solową. Ma w swoim dorobku wykonania na scenie Filharmonii Kaliskiej Sonaty Debussy'ego oraz Sonaty c-moll E. Griega, a także innych utworów kameralnych, z których warto wymienić Kwintet smyczkowy c-moll oraz Kwintet fortepianowy „Pstrąg” F. Schuberta. Ostatnio występował podczas Festiwali Muzycznych Południowej Wielkopolski, wykonując takie utwory jak Koncert d-moll na dwoje skrzypiec J.S. Bacha, Wiosnę z Czterech Pór Roku A. Vivaldiego oraz Mity K. Szymanowskiego. W 2008 roku wraz z Filharmonią Kaliską wykonał jako solista Koncert skrzypcowy Albana Berga. Przez kilka lat był także koncertmistrzem zespołów operowych pod egidą agencji Pro Musica, odbywających tournées w Polsce, Europie Zachodniej oraz w Chinach. Obecnie skupia się na działalności pedagogicznej.
Jest założycielem i nauczycielem Muzycznej Akademii Smyka w Kaliszu, gdzie uczy gry na skrzypcach metodą Suzuki, jest także pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Turku.
Dwukrotnie nagrodzony przez Prezydenta Miasta Kalisza za działalność artystyczną.

Adam Klocek – dyrygent i wiolonczelista, laureat „muzycznego Oscara” – Grammy Award 2014.
Od 2006 r. pełni funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej. W roku 2012 został również dyrektorem artystycznym Filharmonii Częstochowskiej.
Jest także wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie w stopniu doktora habilitowanego. Jako kompozytor jest autorem muzyki kameralnej, symfonicznej, filmowej.
W roku 2008 Adam Klocek został uhonorowany członkostwem honorowym Związku Kompozytorów Rosyjskich. W październiku 2013 roku otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. W sierpniu 2014 Minister Kultury odznaczył artystę Srebrnym Medalem „Gloria Artis”.

wstęp wolny


Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski
organizowany jest przy wsparciu finansowym
właściciela marki OrganicHouse

Galeria zdjęć

Lipiec 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP