PRZEBOJE MUZYKI BIG BANDOWEJ

Start: 2019-11-18 | Koniec: 2019-11-18

wystąpią: The U.S. Air Forces in Europe Band (USA)
i Orkiestra Wojskowa w Bytomiu

18 listopada 2019

Big Band The U.S. Air Forces in Europe Band
Big Band Orkiestry Wojskowej w Bytomiu

Magdalena Krzywda - wokalistka jazzowa

przeboje muzyki rozrywkowej

Koncert połączonych orkiestr wojskowych: polskiej - Orkiestry Wojskowej z Bytomia oraz amerykańskiej - United States Air Forces in Europe Band.
Orkiestry zaprezentują się w rozrywkowej odsłonie. Nie zabraknie utworów najwybitniejszych artystów polskiej i zagranicznej sceny muzyki rozrywkowej i jazzowej. Mundury lotnicze Polskich oraz Amerykańskich Sił Zbrojnych, popisy solistów i wokalistów, żywiołowa atmosfera to wszystko czeka nas na tym wyjątkowym wydarzeniu.
Współorganizatorem koncertu są: Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie oraz WPA UAM w Kaliszu

ORKIESTRA WOJSKOWA W BYTOMIU

Skład zespołu stanowią żołnierze - muzycy, absolwenci byłego, Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych krajowych i zagranicznych. Zespół współpracując z ośrodkami kultury na Śląsku, bierze udział w uroczystościach państwowych i wojskowych, dając pokazy musztr paradnych oraz koncertując. W trakcie swojego istnienia orkiestra odnosiła sukcesy na festiwalach i przeglądach. Między innymi została laureatem 44. i 48. Przeglądu Orkiestr Wojskowych "Giżycko 2009" i "Świeradów-Zdrój 2013". Za swoje osiągnięcia kulturalne otrzymała także nagrodę Prezydenta Miasta Bytomia "Muza 2013". Osiągnięcia całego zespołu są wynikiem zaangażowania oraz wysokich umiejętności poszczególnych muzyków, wśród których znajdują się również laureaci konkursów. Orkiestra stacjonuje na terenie 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Repertuar U.S. Air Force In Europe Band jest zróżnicowany i sięga zarówno do korzeni amerykańskiej muzyki rozrywkowej jak i dziedzictwa europejskiego. Muzycy wykonują przeboje z Broadwayu, z filmów, ale i standardy jazzowe oraz utwory Dixieland, wczesny jazz w stylu nowoorleańskim, mającym swoje źródła w początkach XX wieku. W repertuarze nie brakuje również najbardziej klasycznych z klasycznych marszy.

współorganizatorzy:
WPA UAM w Kaliszu