KLASYCZNIE I Z HUMOREM

Cristian Pitis - altówka
Piotr Łyszczorz - wiolonczela
Maria Szymkiewicz - kontrabas

gość specjalny - Tarlan Shahbazi - tenor (Azerbejdżan)

słowo o muzyce - Witold Pelka

W programie m.in. wiązanki i fantazje ze słynnych tematów klasycznych i rozrywkowych w niecodziennych aranżacjach na smyczki.

Kwartet smyczkowy Libiamo to zespół składający się z muzyków Filharmonii Kaliskiej. Na szczególną uwagę zasługują ich własne aranżacje z kręgu muzyki klasycznej, rozrywkowej, filmowej, cygańskiej, musicalowej oraz popularnej. Publiczność ceni ich także za autorskie, efektowne wiązanki tematów klasycznych i rozrywkowych. Muzycy posiadają również zdolności improwizatorskie, dlatego często są zapraszani do współpracy z innymi zespołami i wokalistami takimi jak np. aktorka Barbara Wypych czy zespół Rebeka.
Zespół koncertował już w ważniejszych ośrodkach kulturalnych Wielkopolski, uświetniał ważne wydarzenia kulturalne i Państwowe w kaliskim Ratuszu, Teatrze, Filharmonii. Z powodzeniem koncertowali również podczas takich wydarzeń jak Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski czy Noc Kultury.
Od niedawna zespół współpracuje z utalentowaną kontrabasistką Marią Szymkiewicz – również muzykiem Filharmonii Kaliskiej, tworząc tym samym kwintet smyczkowy.

Normalny: 40 zł
Ulgowy: 30 zł