Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

TOMASZ BIELSKI QUARTET - koncert w ramach obchodów Roku Rodziny Fibigerów

Start: 2020-08-30 | Koniec: 2020-08-30

Godzina: 19:00

zmiana miejsca koncertu!

Koncert pierwotnie zaplanowano na scenie na rzece Prośnie. Ze względu na zapowiadane niesprzyjające prognozy pogody koncert został przeniesiony do Hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Łódzkiej 29. Godzina koncertu pozostaje bez zmian. Jednocześnie informujemy, że podczas obu koncertów przestrzegane będą wszelkie wymogi sanitarne związane z epidemią. Tym samym liczba uczestników każdego z koncertów będzie musiała zostać ograniczona do 500 osób.

30 sierpnia 2020
Hala widowiskowo-sportowa OSRiR
Kalisz, ul. Łódzka 29

godz. 19.00
Tomasz Bielski Quartet w składzie:
Tomasz Bielski- leader zespołu, kompozytor, aranżer, sax alt, sax sopran, flet
Wojciech Puszek- piano
Andrzej Zielak- kontrabas
Jarosław Gaś- perkusja

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek - dyrygent
Danuta Synkiewicz - prowadzenie koncertu
w programie:

Suite In Memory of Irena & Gustaw Fibiger - komp T. Bielski
1. Spotkanie
2. Irena
3. Gustaw
4. Razem

Don't get around much anymore - D. Ellington
Manha de Carnaval -L. Bonfa
Woogi Boogi - Basie - Rusing
St.LouisBlues - W.C. Handy
Yardbird suite - Ch. Parker
When the Saints - Traditional
Lady by Good - G. Gershwin
Stevie Wonder - Medley
Samba de Orphee - L. Bonfa

Wszystkie utwory na kwartet jazzowy i orkiestrę w aranżacji Tomasza Bielskiego.
4 częściowa Suita „In Memory of Irena & Gustaw Fibiger” została skomponowana przez Tomasza Bielskiego z okazji obchodów Roku Rodziny Fibigerów.
Koncert dedykowany jest Rodzicom Irenie i Gustawowi Fibiger przez córkę Ewę Fibiger-Bielską i jej męża Tomasza Bielskiego.
ROK 2020 ROKIEM RODZINY FIBIGERÓW

Rada Miasta Kalisza jednogłośnie zdecydowała, że w uznaniu zasług znamienitego rodu Fibigerów dla przemysłu muzycznego w Polsce i na świecie, rok 2020 w Kaliszu będzie Rokiem Rodziny Fibigerów.
W 2020 roku wydarzenia kulturalne w Kaliszu będą skupiać się wokół rodziny Fibigerów, zasłużonej nie tylko dla miasta, ale także dla przemysłu muzycznego w Polsce i na świecie. Z wnioskiem o upamiętnienie jej dokonań wystąpił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Rodzina Fibigerów przybyła do Kalisza w latach 40-tych XIX-wieku. Rok 1878 uznaje się za datę powstania Fabryki Fortepianów i Pianin Arnold Fibiger (późniejszą Fabrykę Fortepianów i Pianin „Calisia”). Ze względu na wybitne zasługi dla Miasta Kalisza, rok 2020 został ogłoszony Rokiem Rodziny Fibigerów. Koncert Tomasz Bielski Quartet wraz z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej jest jednym z wielu wydarzeń związanych z obchodami, więcej informacji oraz chronologiczny wykaz wydarzeń można znaleźć na stronie:
Tomasz Bielski

Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fletu Elżbiety Dastych-Szwarc. Członek Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie.
W pracy artystycznej nie ogranicza się do wykonywania muzyki klasycznej, jest również aktywnym i cenionym jazzmanem, kompozytorem, aranżerem i saksofonistą.
Jako muzyk sesyjny nagrywał z takimi sławami polskiej muzyki, jak Andrzej Trzaskowski, Andrzej Kurylewicz, Jacek Bednarek, Jerzy Matuszkiewicz, Włodzimierz Nahorny. Długoletnia współpraca z Henrykiem Kuźniakiem i Lechem Brańskim zaowocowała zaproszeniem Tomasza Bielskiego do udziału w nagraniach muzyki do wielu znakomitych polskich filmów i seriali: Seksmisja, obie części Vabank (reż. Juliusz Machulski), Dwie wigilie (reż. Kazimierz Tarnas), Rośliny trujące (reż. Robert Gliński), Stan wewnętrzny (reż. Krzysztof Tchórzewski), W labiryncie.
Jest również autorem muzyki do filmu dokumentalnego Świat widziany inaczej. Słowiński Park Narodowy (reż. Bogdan Snarski) oraz autorem opracowań muzycznych spektakli teatralnych, m.in. Król Ból (reż. Karol Stępkowski, Teatr Bajka w Warszawie) czy Piosenki w starym kinie (reż. Andrzej Rozhin, Teatr Capitol w Warszawie). Prowadzony przez Tomasza Bielskiego zespół zarejestrował muzykę do filmu Wielkie oczy (reż. Jakub Z. Ruciński). Jako muzyk sesyjny artysta brał udział w nagraniu ponad 80 płyt.
Jest założycielem i liderem zespołu jazzowego Tomasz Bielski Jazz Orchestra, z którym koncertował w klubach jazzowych w Polsce, Holandii, Niemczech i Skandynawii. Jego aranżacje łączą w sobie klasyczną precyzję związaną ze specyfiką orkiestry symfonicznej z lekkością i spontanicznością charakterystyczną dla jazzbandu. W czasie kilkunastoletniej działalności jazzowej Tomasz Bielski wraz z zespołem występował w Filharmonii Narodowej oraz filharmoniach w Bydgoszczy, Kaliszu, Olsztynie, Opolu, Rzeszowie i Szczecinie. Publiczność oklaskiwała go również na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz na europejskich estradach w Bergen, Dortmundzie, Gandawie czy Trondheimie.
Dzięki swej pasji muzycznej, talentowi i umiejętności łączenia klasyki i jazzu jest lubiany przez publiczność i ceniony przez krytykę.
wstęp wolny

Galeria zdjęć

Sierpień 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP