GALA OPEROWA

Start: 2021-10-15 | Koniec: 2021-10-15

III Międzynarodowy konkurs wokalny VIVA CALISIA

W związku z pracami remontowymi na ul. Nowy Świat wejście do Sali Koncertowej WYŁĄCZNIE od strony parkingu.

15 października 2021 r.

Laureaci konkursu

Ruben Silva - dyrygent
Danuta Synkiewicz - prowadzenie
Słynne arie operowe w wykonaniu laureatów III Międzynarodowego Konkursu VIVA CALISIA
Ceny biletów:
Normalny: 40 zł
Ulgowy: 30 zł
Wspaniałe głosy z różnych stron świata i piękne arie w wykonaniu fantastycznych młodych artystów.
Przed nami III edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Viva Calisia 2021. Wokaliści przeszli już eliminacje. Spośród zgłoszonych artystów, jury konkursu wyłoniło 30 uczestników. Z tej grupy zostanie wyłonionych 10 wokalistów, którzy będą walczyć o Grand Prix.
W piątek, 15 października odbędzie się koncert laureatów, którym towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Rubena Silvy. Eliminacje już pokazały, że tegoroczny poziom konkursu będzie bardzo wysoki!
Tak o samej idei konkursu mówi prezes fundacji ArteEva oraz przewodnicząca jury prof. Ewa Iżykowska:
Szanowni Państwo,
Już po raz trzeci witamy Państwa na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Viva Calisia.
Konkurs ten powstał w celu promocji młodych i promocji miasta.
Fundacja ArteEva, której jestem Prezesem i twórcą powstała głównie po to, aby wspierać polską kulturę, szczególnie muzyczną, ale i wspierać nasze miasto, Kalisz, miasto dla którego ta właśnie kultura była i jest bardzo ważna.
To właśnie Kalisz może poszczycić się Adamem Asnykiem, Marią Konopnicką, Marią Dąbrowską ale i Henrykiem Melcerem, jak i współczesnymi artystami rozsławiającymi to miasto w Polsce i na świecie.Pragniemy aby tak dalej było, aby tutaj przybywali artyści i czerpali stąd natchnienie, do dalszej swojej działalności.
Już dziś laureaci naszych dwóch edycji konkursowych, które mają miejsce dzięki władzom miasta, Dyrekcji Filharmonii i kaliskim sponsorom, rozpoczynają swoją wspaniałą karierę, jak na przykład laureatka pierwszej edycji konkursu, nagrody Grand Prix - Deniz Yetim, która podpisała 4-letni kontrakt w Regensburgu, czy Małgorzata Trojanowska, śpiewająca aktualnie partie Armidy w operze Rinaldo , G.F Haendla w Operze Królewskiej jak i Adam Zaręba, baryton, również śpiewający właśnie partie Daniły w operetce Wesoła Wdówka Lehara w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Nasz Konkurs przyniósł im szczęście.
Jeszcze raz dziękujemy Prezydentowi miasta Kalisza, panu Krystianowi Kinastowskiemu za wsparcie, jak i naszej wspaniałej Filharmonii Kaliskiej za współuczestnictwo, a także Wydziałowi Pedagogiczno-Artystycznemu w Kaliszu, za udzielenie gościny, w postaci Sali koncertowej, oraz sal do ćwiczeń dla artystów.
Dziękujemy znakomitej publiczności kaliskiej!
Dziękujemy Państwu i zapraszamy do dalszych wspólnych działań, i wspólnych doznań artystycznych.

Październik 2021