Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

Święto Miasta Kalisza

Start: 2022-06-11 | Koniec: 2022-06-11

Godzina: 19:30

Koncert Symfoniczny

W związku z pracami remontowymi na ul. Nowy Świat wejście do Sali Koncertowej WYŁĄCZNIE od strony parkingu.

11 czerwca 2022 r.
godz. 19:30

Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Arkadiusz Krupa – obój
Daria Chebanenko - mezzosopran
Łukasz Korta – dyrygent


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

Karol Kurpiński – Uwertura do opery „Dwie chatki”
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert obojowy C–dur KV 314
Ludwig van Beethoven - IV Symfonia B-dur op. 60
Arkadiusz Krupa w 1995 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Jerzego Kotyczki. Od 1997 do 2012 pierwszy oboista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a od 2012 roku pierwszy oboista orkiestry Sinfonia Varsovia. W 1993 roku wraz z Kwintetem AM w Krakowie zdobył I nagrodę oraz wyróżnienie na III Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej w Bydgoszczy. W 1996 roku już w kategorii solistycznej, zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Sieradzu. W 2000 roku Arkadiusz Krupa został laureatem II nagrody na prestiżowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi. Jako solista brał udział w wielu festiwalach, m.in. Warszawska Jesień, Tydzień Talentów w Tarnowie, Koncert Roku w Warszawie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Festiwalu Prawykonań w Katowicach. Również jako solista dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz płytowych dla takich wytwórni jak Naxos, Virgin i Deutsche Grammophon. Wielokrotnie współpracował (również jako solista) z orkiestrami, takimi jak: Sinfonietta Cracovia, Concerto Avenna. Był kierownikiem artystycznym Ensemble De La Cour. Od wielu lat współpracuje (koncertując na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych) w duecie z gitarzystą Michałem Nagy. W latach 1996-2013 roku był pracownikiem Akademii Muzycznej w Krakowie. Od roku 2013 prowadzi klasę oboju na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W roku 2016 otrzymał tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Odznaczony medalami państwowymi, m.in. „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie. Od 2013 roku jest wykładowcą Akademii Sinfonia Varsovia, projektu służącego doskonaleniu umiejętności gry muzyka orkiestrowego.

Łukasz Korta – oboista, dyrygent, absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie oboju prof. Jerzego Kotyczki. Jako oboista współpracował z wieloma zespołami orkiestrowymi w Polsce i za granicą. Między innymi z Zuryską Orkiestrą Symfoniczną, Operą Kameralną w Bernie, Operą w Konstanz, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Krakowie. Współpracował również z wieloma orkiestrami kameralnymi, a także gościnnie z Amsterdamską Orkiestrą Festivalową. Koncertował pod batutą wybitnych dyrygentów: Antoniego Wita, Jamesa Levina, Helmutha Rillinga, Krzysztofa Pendereckiego, etc. Brał udział w wielu obojowych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Hansjoerga Schellenbergera i Albrechta Mayera. Wielokrotnie występował jako solista wykonując koncerty obojowe: Bacha, Vivaldiego, Albinoniego, Mozarta, R.Straussa. Jest absolwentem studiów dyrygenckich Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, pod kierunkiem dr hab. Piotra Sułkowskiego. Dwukrotnie dyrygował Orkiestrą Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie wykonując symfonie L.v Beethovena. Współpracował z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, a także z orkiestrami kameralnymi we Francji i Szwajcarii. Od 2017 roku współpracuje jako asystent z Maestro Antonim Witem uczestnicząc w przygotowaniu wielu koncertów z wiodącymi polskimi orkiestrami.

Daria Chebanenko to jedna z najbardziej wszechstronnych artystek ukraińskich. Występuje głównie jako mezzosopranistka, ale zajmuje się również dyrygowaniem, reżyserią teatralną, choreografią i pisaniem scenariuszy; posiada także doświadczenie radiowe i telewizyjne jako producentka i spikerka. Zdobyła laury podczas prestiżowych konkursów wokalnych, m.in. w USA, Chinach, Niemczech. Występuje na deskach teatrów operowych oraz z recitalami solowymi. Jest zapraszana jako jurorka do konkursów wokalnych w Ukrainie i innych krajach.

Ceny biletów:
Normalny: 40 zł
Ulgowy: 30 zł

Współorganizatorzy:

Kup bilet

Czerwiec 2022

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP