Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

OTWARTA PRÓBA GENERALNA DO KONCERTU JAZZ KOLĘDA, KOLĘDA!

Start: 2024-12-20 | Koniec: 2024-12-20

Godzina: 9:40

Otwarta próba generalna dla dzieci i młodzieży


20 grudnia 2024 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Początek częściotwartejpróby generalnej o godz. 9.40

Małgorzata Biniek– wokal

Maciej Bąk– fortepian, aranżacje

Tobiasz Michna– gitara basowa, kontrabas

Kwartet Calisia

Andrzej Stańczyk– skrzypce

Paweł Kulczycki– skrzypce

Szymon Półtorak– altówka

Piotr Łyszczorz– wiolonczela

Polskie kolędy w jazzowych aranżacjach


Fragment jednego z koncertów Kwartetu Calisia z Małgorzatą Biniek

Kwartet Calisia


Kwartet Calisia powstał w 2010 roku i składa się z muzyków Filharmonii Kaliskiej. Swój debiut miał na deskach tejże filharmonii i wykonywał prapremierę kwartetu jazzowego N. Kapustina. Kwartet występował również w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie oraz Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy podczas Festiwalu Południowej Wielkopolski. Kwartet bierze czynny udział w wielu festiwalach w mieście Kaliszu w tym w koncertach festiwalowych w Ratuszu Miejskim. Koncertował również w Poznaniu podczas wielu uroczystości medialnych, wykonując program zarówno klasyczny jak i rozrywkowy. Kwartet bierze udział w corocznej Uroczystej Radzie Miasta Kalisza występując z wokalistami i z zespołem jazzowym, prowadzi także działalność koncertową w internecie gdzie obejrzeć można w jego wykonaniu wiele klasycznych dzieł.

Małgorzata Biniek

Wokalistka, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wokalistyka jazzowa. Finalistka i laureatka wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali m.in. Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie czy Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu. Współpracowała m.in. z Lorą Szafran, Anną Gadt, Witoldem Janiakiem, Jackiem Piskorzem, Accorinet Klezmer Band, Kalisz Big Band New Collective, Filharmonią Kaliską, Filharmonią Śląską. Obecnie współtworzy jazzowy kwartet wokalny „The Sound Pack”, z którym wydała dwie płyty: „On Air” oraz „Żyj kolorowo”, a także koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Oprócz działalności koncertowej prowadzi klasę śpiewu estradowego na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Maciej Bąk

Pianista, aranżer, kompozytor. Kształcił się na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (klasa fortepianu prof. Joanny Kaczmarskiej-Bieżyńskiej oraz klasa dyrygowania prof. Beaty Szymańskiej). Ukończył studia licencjackie z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w klasie fortepianu jazzowego prof. dra Krzysztofa Herdzina. Obecnie student studiów magisterskich tego samego kierunku. Stypendysta Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2021, 2022). Laureat nagród, m.in.:I miejsce w XII Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Sztuk Scenicznych St. Petersburg, Art Assemblies w kategorii instrumentalnej (grupa wiekowa 19-25 lat) oraz I miejsce w kategorii duety i zespoły instrumentalne (duet z Magdaleną Bąk), II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym Petersburgskaja Wesna 2019, w kategorii pianistycznej 19-25, wraz z wyróżnieniem dla najlepszego akompaniatora konkursu za akompaniament klasyczny i jazzowy, I miejsce w VI International Art Contest „Crystal Cornflower” 2021 w kategorii fortepian jazzowy solo, II miejsce w Konfrontacjach Młodych Chórmistrzów w ramach Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów (Katedra Muzyki Uniwersytetu im. J. Kochanowskiego, Kielce, V 2019), I miejsce w konkursie Brand New Jazz 2021 w Baranowicach w kategorii pianistycznej.

W latach 2019-2023 współpracował przy corocznie organizowanym Festiwalu Abba Pater w Kaliszu jako dyrygent oraz aranżer. Od grudnia 2021 roku jest kierownikiem muzycznym w Ogólnopolskim Teatrze Muzycznym Futryna. W latach 2021-2023 współpracował jako pianista oraz aranżer z zespołem Wonky Town koncertującym na terenie całego kraju. Maciej Bąk zajmuje się również działalnością pedagogiczną. W 2019 roku poprowadził MasterClass z fortepianu dla uczniów Carskosielskiego Gimnazjum Artystycznego im. Anny Achmatowej w Sankt Petersburgu w ramach Międzynarodowego Projektu Białoruś-Rosja-Polska-Litwa. Od września 2023 roku pracuje jako akompaniator w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu oraz jako nauczyciel fortepianu jazzowego i klasycznego w Stowarzyszeniu na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu TRYTON. Pracuje również jako pianista-korepetytor w klasach wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Wraz z Arkadiuszem Hylewskim, skrzypkiem Filharmonii Kaliskiej, na zlecenie Wydawnictwa ABSonic, opracowali takie publikacje jak Melodie żydowskie na skrzypce i fortepian, Melodie klezmerskie na skrzypce i fortepian oraz Łatwe melodie klezmerskie. Autor licznych opracowań oraz kompozycji z zakresu muzyki wokalnej, wokalno-instrumentalnej oraz instrumentalnej.

Tobiasz Michna

Ukończył studia muzyczne w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kontrabasu prof. Czesława Ząbka. Obecnie jest członkiem Orkiestry Filharmonii Kaliskiej, tria jazzowego 3M Band, zespołu Accorinet Klezmer Band, a także nauczycielem gry na kontrabasie w Państwowej Szkole Muzycznej I i IIst. im. Henryka Melcera w Kaliszu. Zajmuje się zarówno klasyczną grą na kontrabasie, jak i wykonawstwem muzyki rozrywkowej (m. in. jazz i muzyka klezmerska; również na gitarze basowej), a także śpiewem klasycznym i rozrywkowym. Podczas wielu koncertów łączył rolę wokalisty, kontrabasisty i gitarzysty basowego, a czasem nawet aktora i konferansjera. Brał udział w nagraniu ponad 10 płyt.

Poznaj kulisy pracy orkiestry symfonicznej oraz dyrygenta, uczestnicząc w próbie generalnej Filharmonii Kaliskiej. Spotkanie składa się z dwóch części. W pierwszej z nich prelegent wprowadza słuchaczy w repertuar danego koncertu i odpowiada na zadawane przez publiczność pytania. Część druga polega na uważnym przyglądaniu się pracy orkiestry oraz dyrygenta, a czasami także solisty.

Otwarta próba generalna jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży, ze względu na program koncertu rekomendujemy zgłoszenia grup uczniów od klasy IV szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Prosimy o przybycie na czas, by praca muzyków nie została zakłócona w trakcie próby.

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.

BILETY:10 zł– uczeń/dziecko,1 zł– opiekun

REZERWACJE:

Rezerwacje miejsc na otwartą próbę generalną prosimy składać na adres mailowy:m.ochocki@filharmoniakaliska.pl podając wszystkie niezbędne dane.

DANE NIEZBĘDNE DO WYKONANIA REZERWACJI:


- data próby,
- imię i nazwisko opiekuna rezerwacji,
- numer telefonu opiekuna rezerwacji,
- adres mailowy opiekuna rezerwacji,
- nazwa placówki edukacyjnej,
- liczba dzieci,
- liczba opiekunów,
- wiek dzieci.

Koordynacja projektu:Michał Ochocki, tel. 602-556-456

Regulamin udziału w otwartych próbach generalnych Filharmonii Kaliskiej --->REGULAMIN

Grudzień 2024

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP