Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2023-08-05

16. FESTIWAL MUZYCZNY POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI - MEDYTACJE IMPRESJONISTYCZNE

Plenerowy koncert kameralny

 

 

 

5 sierpnia 2023 r.
Patio Calisia One
godz. 18.00

 

 

 

Gosia Marciniak – wibrafon, instrumenty perkusyjne

Kuba Marciniak – saksofon tenorowy, sopranowy, klarnet basowy

 

 

 

Ostatnim akcentem 16. Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski będą Medytacje impresjonistyczne w wykonaniu Gosi i Kuby Marciniaków. To małżeństwo utalentowanych muzyków, które razem tworzy duet będący wyjątkowym połączeniem saksofonów z wibrafonem i innymi instrumentami perkusyjnymi. Muzyka zespołu składa się z autorskich kompozycji, w których można usłyszeć wpływy muzyki poważnej, jazzowej, jak również ludowej. Najnowszy program duetu - Medytacje impresjonistyczne - miał swoją premierę na XXII Międzynarodowym Festiwalu "Muzyka w Katedrze" w Kołobrzegu. W kolejnych impresjach zespół inspiruje się dziełami mistrzów francuskiego impresjonizmu, takich jak Ravel, Debussy, czy Roussel tworząc oryginalne brzmienie wykraczające poza granice gatunkowe.
†  †    „

Koncert odbędzie się na patio Calisia One, przy ul. Chopina 9.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach 16. Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski jest wolny.

 

  

Fot. Maciej Lipiński

Gosia Marciniak

 

 

 

Perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Mariana Rapczewskiego. W latach 2013/2014 studiowała również w Universität Der Künste w Berlinie pod okiem prof. Davida Punto. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego XIX Edycji Programu „Młoda Polska”, laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition we Włoszech. Ukończyła wiele kursów mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych profesorów, jak: Wieland Welzel, David Jackson, Tony Bedewi, Nigel Thomas, Katarzyna Myćka, Marta Klimasara, David Friedman, John Beck, Se-Mi Hwang.

Obecnie jest perkusistką orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu, współpracowała również z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, między innymi:

Berliner Symhoniker, Brandenburger Symphoniker, Philharmonisches Kammerorchester Berlin, Neue Lausitzer Philharmonie, Thuringen Philharmonie Gotha, Bogota Symphonic Orchestra, Baltic Sea Youth Philharmonic, Sinfonia Iuventus, I, Culture Youth  Orchestra, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Filharmonia Poznańska im. Tadeusza Szeligowskiego, Filharmonia Gorzowska, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie.

 

 

Fot. Agata Ożarowska

 

Kuba Marciniak

 

 

Ukończył liceum muzyczne w Poznaniu, w klasie saksofonu jazzowego pod kierunkiem Jarosława Wachowiaka. Później studiował w Jazz Institut Berlin, gdzie swoje umiejętności instrumentalne i kompozytorskie szlifował pod okiem uznanych muzyków jazzowych takich, jak: Peter Weniger, Kurt Rosenwinkel, John Hollenbeck, Greg Cohen. Od kilku lat jest cenionym i aktywnym na scenie jazzowej saksofonistą i kompozytorem.

Współtworzy zespół Weezdob Collective, jeden z najbardziej cenionych i najczęściej nagradzanych zespołów jazzowych młodego pokolenia. Pracuje jako muzyk sesyjny z wieloma zespołami, współpracował m.in. z takimi artystami jak Włodek Pawlik, Piotr Wojtasik, czy Leszek Możdżer.

Ma na swoim koncie wiele sukcesów na konkursach jazzowych, m.in. Grand Prix na Novum Jazz Festival 2013, Grand Prix na Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa 2015, Grand Prix na Jazz Fruit w Pradze 2015, Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą 2018.

W 2015 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, a w 2018 roku stypendium Młoda Polska.

 

 

 

Przeczytaj również


2023-12-06
KOLĘDY ŚWIATA

Mikołajkowe koncerty edukacyjne

czytaj więcej

2023-10-27
NASI SOLIŚCI 2023

Koncert symfoniczny

czytaj więcej

2023-10-20
BARWY ROMANTYZMU

Koncert symfoniczny

czytaj więcej2023-09-22
PRÓBA GENERALNA DO KONCERTU INAUGURACYJNEGO SEZON 2023/24

Otwarta próba generalna dla dzieci i młodzieży 

czytaj więcej

Wrzesień 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP