Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2019-10-25

FLAMENCO. CORAZÓN Y ALMA

Flamenco Trio

 

25 października 2019
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30


Flamenco Trio w składzie: 
Jorge Castañeda - gitara flamenco
Paco El Lobo - śpiew
Magdalena Siwecka - taniec

 

Koncert "Flamenco. Corazón y alma" to opowieść o tajemnicach skrywanych w sercu i duszy. To pokaz bogactwa sztuki flamenco: utwory radosne, przepełnione siłą, energią a także pełne pasji i dramatyzmu. Podczas tego wspaniałego koncertu pojawią się charakterystyczne dla flamenco piękne stroje oraz rekwizyty jak suknia bata de cola czy barwne haftowane chusty, artyści wprowadzą widzów w atmosferę i historię prezentowanych utworów. 
Zabrzmi muzyka, która niesie w sobie zarówno energię, siłę, nadzieję, słońce jak i tęsknotę, cierpienie, miłość, wiarę …. To sztuka o wielowiekowej tradycji a jednocześnie tak bliska człowiekowi, naturalnie wtapiająca się w jego emocje… Wspólnie z artystami publiczność przeniesie się do pięknej Andaluzji, pełnej celebracji życia, zapachu kwiatów pomarańczy i jaśminu oraz smaku czerwonego wina … 

 

JORGE CASTAÑEDA, GITARZYSTA FLAMENCO
Peruwiańsko-polski gitarzysta. Karierę muzyczną rozpoczął jako dziecko, grając na charango i gitarze. W 1996 roku wstąpił do Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych Francisco Laso w Peru.
Studiował grę na gitarze klasycznej na Uniwersytecie Muzycznym im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczow w Łodzi, Uniwersytecie im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Staatlische Musik Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie.
Uczestniczył w wielu festiwalach gitarowych m.in.: Wrocławskim Towarzystwie Gitarowym (Polska 2002),Guitar Sommer Festival we Wrocławiu (Polska 2004), XII Kulturfestival w Bejrucie i Byblos (Liban 2006), Rotenburger Gitarrenwoche w Rotenburg (Niemcy 2006), majowy festiwal kulturalny w Guadalajara (Meksyk 2010), Zweite Reutlinger Gitarrennacht (Niemcy 2012) oraz Warsaw Guitar Festival (Polska, 2013).
Wykonywał także recitale gitarowe m.in. w Peru, Chile, Francji, Hiszpanii, Polsce, Holandii, Niemczech, Meksyku, Brazylii, Australii i Libanie. Jako solista - wraz z Jesúsem Pimentelem (kompozytorem i wykonawcą) - wykonał w Filharmonii Świętokrzyskiej koncert „Almudaina” na dwie gitary flamenco i orkiestrę symfoniczną zatytułowany (2013). Był także solistą m.in. National Symphony Orchestra of Peru (2008).
W ostatnich latach swoją karierę poświęcił gitarze flamenco - przez pięć lat grał I występował w Jerez de la Frontera. Występował wspólnie z tak uznanymi artystami flamenco jak m.in. Jesus Pimentel, Marta Moreno, David „El Gamba”, Pescailla de Jerez, Momo de Jerez, Antonio Sanlúcar czy Ana Galan. Występował także w tradycyjnych peñas flamencas: „Perro de Paterna” (Guadalcacin-Jerez), „Los Cernicalos” (Jerez), „La Zúa” (Jerez), Puerto Lucero (Sanlúcar de Barrameda), „El Mirabrás” (Fernan Nunez-Córdoba) oraz „La Petenera” (Paterna de la Rivera).

PACO EL LOBO, ŚPIEWAK FLAMENCO 
Ceniony śpiewak flamenco. Jego mistrzami byli wielcy Pepe de la Matrona, Rafael Romero czy Juan Varea. Jego trzy płyty : Grito, 1999; Afición 2001; Mi Camino Flamenco to niezwykła antologia, prezentująca popularne style flamenco (Tonas, Soleares, Siguiriyas, Alegrias, fandangos, Malagueñas, Tangos, Bulerías ...), ale również o wiele mniej znane pieśni (Jabera, farruca, Cana, petenera...). Z jednej strony wierny tradycji flamenco, Paco El Lobo jest muzykiem swojego czasu. Integruje zdecydowanie osobisty styl, głęboką wiedzę o korzeniach swojej sztuki oraz inspirację ze najbardziej współczesnego podejścia do śpiewu flamenco, wzorując się na gwiazdach światowego kalibru jak Enrique Morente i Camaron. Posiada nieomylną intuicję muzyczną. Występuje głównie na scenach we Francji – charyzmatyczny głos, niesamowita osobowość sceniczna.

MAGDALENA SIWECKA, TANCERKA, CHOREOGRAF I PEDAGOG TAŃCA FLAMENCO 
Karierę taneczną rozpoczynała jako dziecko od tańca klasycznego, nowoczesnego oraz ludowego. Absolwentka Olsztyńskiego Teatru Tańca. Uczennica wybitnych tancerzy i choreografów – Piotra Galińskiego i Jacka Łumińskiego. Tańcem flamenco zajmuje się od siedemnastu lat. Kształciła się w Polsce i w Hiszpanii u tak znakomitych tancerzy i pedagogów jak Choni Pérez García, Isabel Bayón, Adella Campallo, Yasaray Rodriguez, czy Manuel Betanzos. Założycielka i solistka Cafe Cortao Compañia Flamenca – największej polskiego zespołu tańczącego flamenco. Występowała między innymi w Teatrze Wielkim na zaproszenie Sinfonii Varsovii podczas festiwalu Festiwal Szalone Dni Muzyki 2013 – muzyka francuska i hiszpańska. Pasjonatka popularyzacji flamenco wśród wszystkich grup wiekowych, pracuje także z osobami niepełnosprawnymi. Jej taniec wzrusza i daje radość widzom..

 

Normalny: 40
Ulgowy: 30
Melomani do lat 18 - 10

Rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48

Kup bilet

Przeczytaj również
2020-07-18
XIII FESTIWAL MUZYCZNY POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI 2020

Kalisz, Pagoda w Parku Miejskim

czytaj więcej


2020-07-04
XIII FESTIWAL MUZYCZNY POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI 2020

Kalisz,  Pagoda w Parku Miejskim

czytaj więcej

2020-06-03
Kasa biletowa

czynna tylko w środy

czytaj więcej

Lipiec 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP