Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2023-08-26

JOSÉ TORRES & HAVANA DREAMS - SALSA SYMFONICZNIE

Święto Rzeki Prosny 2023

 

 

26 sierpnia 2023 r.
Scena na rzece Prośnie, przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego
godz. 20.00

 

José Torres & Havana Dreams 

Ruben Silva – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

 

  

 
Projekt José Torres & Havana Dreams - Salsa Symfonicznie składa się z najbardziej znanych kompozycji wybitnych artystów z największej wyspy na morzu karaibskim - Kuby. Program powstał z tęsknoty José Torresa za swoim ojczystym krajem, za muzyką i mieszkańcami Kuby oraz własną, kubańską rodziną, z którą przyszło się żegnać muzykowi, kiedy podjął decyzję o emigracji do Europy. Utwory pochodzą z czasów, kiedy muzyka tradycyjna odgrywała ważną rolę zarówno artystyczną, jak i społeczną. W programie przeważają utwory traktujące o miłości, takie jak Como fue (Beny More), Quiereme Mucho (Gonzalo Roig), Aquellos ojos verdes (Adolfo Utrera i Nilo Menendez), czy współczesna kompozycja Mi primer amor (Mayito Rivera), ale także utwory obyczajowe, jak Me voy pal Pueblo (Marcelino Guerra), El Manisero (Moises Simons). Na finał koncertu usłyszymy jedną z najsłynniejszych kompozycji muzyki latynoskiej i karaibskiej - Guantanamera (Joseito Fernandez), wyrażającą tęsknotę kompozytora do dziewczyny pochodzącej z miasta Guantanamo, leżącego na wschodzie wyspy Kuby. 

 

 

José Torres & Havana Dreams

Artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, od wielu lat mieszkający na stałe w Polsce. Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry grającej salsę „Jose Torres y Salsa Tropical". Występując od ponad 30 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanamem, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Café i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Koncerty w wykonaniu José Torresa to podróż do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie pozostawia cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radosnej muzyki, ciepła i beztroski.

 

Organizatorem koncertu z okazji Święta Rzeki Prosny jest Miasto Kalisz.

Współorganizatorem wydarzenia jest Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Koncert José Torres & Havana Dreams - Salsa Symfonicznie odbędzie się w plenerze, na scenie umieszczonej na rzece Prośnie, przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego.

Wstęp wolny.

 

 

 

Przeczytaj również


2023-12-06
KOLĘDY ŚWIATA

Mikołajkowe koncerty edukacyjne

czytaj więcej

2023-10-27
NASI SOLIŚCI 2023

Koncert symfoniczny

czytaj więcej

2023-10-20
BARWY ROMANTYZMU

Koncert symfoniczny

czytaj więcej2023-09-22
PRÓBA GENERALNA DO KONCERTU INAUGURACYJNEGO SEZON 2023/24

Otwarta próba generalna dla dzieci i młodzieży 

czytaj więcej

Wrzesień 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP