Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia D-dur PRASKA KV 504
Joseph Haydn – Koncert fortepianowy D-dur Hob. XVIII:11
Ludwig van Beethoven – II Symfonia D-dur op. 36

Judith Mosch jest wykładowcą w Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze. Przed studiami tamże, Judith Mosch, była uczennicą prof. Karla-Heinza Kämmerlinga. Laureatka pierwszych nagród wielu konkursów. W czasie studiów koncertowała w zespołach kameralnych oraz z orkiestrami.

Laureatka nagród:
1993 – I nagroda GEDOK-Wettbewerb
1998 – I nagroda na 14. Międzynarodowym Konkursie muzyki kameralnej w Caltanissetta na Sycylii.
Kursy mistrzowskie odbywała u prof. Jana Ekiera, Christiana Zachariasa i Leonarda Hokansona.
W 1997 kontynuowała studia w Hochschule für Musik w Karlsruhe, które ukończyła z wyróżnieniem.

Szczególne miejsce w pracy artystycznej przeznaczyła muzyce kameralnej. Po założeniu duetu fortepianowego Villarceaux 1998 roku Judith Mosch koncertowała m.in. w Berlinie, Dreźnie, Wiedniu, Londynie, Paryżu, Lizbonie i na międzynarodowych festiwalach (Schleswig Holstein Musikfestival, Klavier-Festival Ruhr, Festival Žilina na Słowacji). Z utworów fortepianowych na cztery ręce oraz na dwa fortepiany nagrała cztery płyty (Strawińskiego, Rachmaninowa, Debussy'ego, Ravela i tanga).

Volker Schmidt-Gertenbach
 - postać znana na rynku nagrań muzycznych - jego dorobek to około 100 dzieł dla różnych stacji radiowych i wiele koncertów transmitowanych przez telewizje.
W latach 1974/89 był głównym dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Göttingen. Jednocześnie w latach1981-84 był stałym dyrygentem Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Stavanger (Norwegia). Od tamtej pory dyryguje na całym świecie.

Regularnie współpracuje z artystami wielkiego formatu, takimi jak: Wilhelm Kempff, Claudio Arrau, Alfred Brendel, Martha Argerich, Geza Anda, Mstislav Rostropowitch, Heinrich Schiff czy Frank Peter Zimmermann. Praca ze znanymi na całym świecie orkiestrami - Sinfonia Varsovia, Aukso i Cappella Istropolitana - zaowocowała wieloma rozległymi trasami koncertowymi po Niemczech, Włoszech, USA, Hiszpanii i Japonii. Występował w Wiedniu, Berlinie, Rzymie, Chicago i Waszyngtonie, na Schleswig-Holstein Music Festival, Eastern Music Festival (USA), na Letnim Festiwalu w Menton we Francji, Rheingau Music Festival oraz Festiwal Mecklenburg-Vorpommern.

Jako dyrygent gościnny wielokrotnie prowadził orkiestry w takich krajach jak: Francja, Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Norwegia, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Austria, Holandia, Belgia, Węgry, Rumunia, Słowacja, Czechy, Polska. Rosja, Egipt, Izrael, Korea, Japonia, RPA, Meksyk, USA.

Normalny: 40 zł
Ulgowy: 30 zł