Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2019-05-10

MŁODZI WIRTUOZI

ADRIANNA MĘTEL, ADRIAN NOWAK, ŁUKASZ DZIEDZIAK, FILIP PINCZEWSKI

10 maja 2019
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Adrianna Mętel - flet
Adrian Nowak
 - harfa
Łukasz Dziedziak
 - wiolonczela 
Filip Pinczewski
 - fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek - dyrygent
 

Stefan Bolesław Poradowski - Koncert na flet, harfę i orkiestrę smyczkową op. 59 
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert fortepianowy nr 1 g-moll op. 25
Antonín Dvořák - Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104

Łukasz Dziedziak  - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu w klasie wiolonczeli mgr Joanny Bary. Ukończył studia licencjackie z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dr Tomasza Lisieckiego i dr hab. Macieja Mazurka. Obecnie odbywa studia magisterskie w Conservatorio di musica „Claudio Monteverdi” w Bolzano w klasie prof. Roberto Traininiego. Laureat konkursów wiolonczelowych, w tym zdobywca 3 nagrody ex aequo na X Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. Dezyderiusza Danczowskiego w Poznaniu w 2017 roku. Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w 2019 roku, oraz fundacji Pro Cello w latach 2014 i 2016. Brał udział w wielu projektach, między innymi w nagraniu płyty: Mieczysław Weinberg Piano&Chamber Works. Uczestniczył w międzynarodowych kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą u profesorów: Andrzeja Orkisza,Tomasza Strahla, Kazimierza Michalika, Markusa Nyikosa, Alexandra Geberta, Aleksandra Neustroeva, Denisa Severina i Roberto Traininiego.

Adrianna Mętel - flet, Adrian Nowak - harfa. Duet powstał w roku 2015 w Krakowie. Oboje są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie. Od momentu powstania duet gości na scenach w Polsce i za granicą stale rozwijając swój warsztat i repertuar. Kształcił się między innymi u: Florence Sitruk, Łukasza Długosza, Ireny Czubek-Davidson, Margit Schellenberger i innych.
Duet wielokrotnie koncertował między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dawał recitale kameralne. W roku 2017 artyści zadebiutowali podczas V Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego EMANACJE organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Stale współpracują z kompozytorami i dyrygentami (Karol Osman, Michał Lazar, António Breitenfeld Sá-Dantas itd.) dokonując prawykonań utworów kameralnych i orkiestrowych.
Przyjaźń, niezwykła charyzma i wspólna pasja odzwierciedla się w ich muzyce - która intryguje i obezwładnia. Bogaty i zróżnicowany repertuar (od baroku po muzykę współczesną) pozwala artystom na żywą działalność koncertową. 
Adrianna Mętel ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie pod kierunkiem dr Agaty Kielar-Długosz i otrzymała dyplom licencjacki w roku 2016. Swoją edukację kontynuowała na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Krzysztofa Langmana. Obecnie studiuje w klasie fletu ad. dr Agaty Kielar-Długosz oraz ad. dr Łukasza Długosza na tej samej uczelni. Otrzymała II nagrodę w konkursie "Citta di Barletta 2015" we Włoszech, I nagrodę z zespołem "International Trio" w konkursie "Citta di Barletta 2015" we Włoszech, III nagrodę "eMuse Online Music Competition 2015", wyrżienie w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Przemyślu 2016, II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Michałowicach 2016, Grand Prix nagrodę z zespołem "The Torrence Trio" w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Michałowicach 2016, I nagrodę w konkursie "Artem Cameralem Promovere" w Mielcu w 2017 roku.
Adrian Nowak – Edukację muzyczną rozpoczął w wieku lat 18 pod okiem Joanny Supranowicz – harfistki Filharmonii Podkarpackiej. Aktualnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, na wydziale instrumentalistyki w klasie harfy, pod kierunkiem prof. Florence Sitruk i dr Ireny Czubek-Davidson. Swój warsztat doskonali również w klasie prof. Margit Süs-Schellenberger w Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz (Austria) oraz prof. Marii Graf w Hochschule für Musik „Hanns Eisler” w Berlnie (Niemcy).
Absolwent wielu kursów mistrzowskich m.in. VII Międzynarodowego Mistrzowskiego Kursu Interpretacji Muzyki Harfowej w Warszawie oraz Kursu MEISTERKURSE – Musik Forum Sachrang (prof. Margit Süs-Schellenberger). Podczas kursów współpracował między innymi z: Isabelle Moretti (Francja), Rita Costanzi (USA/Kanada), Arianna Savall (Hiszpania), Tomina Parvanova (USA), Katerina Kitsou (Greece), Elżbieta Szmyt (Polska/USA), Joanna Kozielska (Polska/Francja), Agnieszka Gralak (Polska/Niemcy). Laureat prestiżowych konkursów muzyki solowej i kameralnej. Uczestniczy w wielu warsztatach i koncertach orkiestrowych takich jak International Lutosławski Youth Orchestra (Szczecin), BISYOC - Intercultural Youth Orchestra Exchange (Anglia).

Filip Pinczewski Urodzony w 1993 w Kaliszu. Absolwent Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Jadwigi Kaliszewskiej , obecnie student fortepianu w klasie profesora Manfreda Wagner- Artzta i kompozycji profesora Martina Lichtfussa na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Laureat nagród na konkursach kompozytorskich i pianistycznych. Do jego osiągnięć należą między innymi: Nagroda Specjalna na Uczniowskim Forum Muzycznym w Warszawie, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. W. Landowskiej w Warszawie, czy prestiżowe wyróżnienie „Distinguished Musician” na międzynarodowym konkursie IBLA Grand Prize we Włoszech. Filip Pinczewski regularnie działa na rzecz propagowania kultury. Jako animator życia muzycznego jest współinicjatorem dwóch serii koncertów, odbywających się na terenie Wielkopolski: "Otwórzmy się na muzykę nową" oraz" Studenckie Kwadranse Muzyczne". W ramach dotychczasowej działalności muzycznej koncertował i miał wykonania w wielu krajach Europy: Polska, Norwegia, Islandia, Malta, Łotwa, Węgry, Włochy, Austria oraz Niemcy. Pracę kompozytorską łączy z karierą pianistyczną
prezentując, oprócz klasycznego repertuaru muzyki fortepianowej i kameralnej, własne kompozycje, a także dokonując prawykonań utworów najnowszych- w tym jemu dedykowanych. W 2018 ukazała się solowa płyta pianisty obejmująca dzieła Johanna Sebastiana Bacha. Sponsorem nagrania jest Fundacja Piotra Klera wspierająca młodych pianistów, której od 2017 jest stypendystą.

 

Normalny: 40 zł
Ulgowy: 30 zł
Melomani do lat 18 - 10 zł

Rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48 

Kup bilet
Galeria zdjęć

Przeczytaj również
2020-07-18
XIII FESTIWAL MUZYCZNY POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI 2020

Kalisz, Pagoda w Parku Miejskim

czytaj więcej


2020-07-04
XIII FESTIWAL MUZYCZNY POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI 2020

Kalisz,  Pagoda w Parku Miejskim

czytaj więcej

2020-06-03
Kasa biletowa

czynna tylko w środy

czytaj więcej

Lipiec 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP