Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2017-05-12

NASI SOLIŚCI

ARKADIUSZ HYLEWSKI, PAWEŁ KULCZYCKI, TOBIASZ MICHNA

12 maja 2017
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek 
- dyrygent
 

Max Bruch I koncert skrzypcowy g-moll op.26
Solista: Arkadiusz Hylewski - skrzypce

W. A. Mozart - V Koncert skrzypcowy A-dur KV 219
Solista: Paweł Kulczycki

G. Bottesini - Koncert h-moll nr 2 na kontrabas i orkiestrę
Solista: Tobiasz Michna

 

Tobiasz Michna Pochodzący z Rudy Śląskiej kontrabasista zamiłowanie do muzyki wykazywał już od najmłodszych lat, jednakże był dość niesfornym dzieckiem, więc formalną edukację muzyczną rozpoczął dopiero w wieku lat 16. Pasję do kontrabasu zaszczepił w nim jego pierwszy nauczyciel – Krzysztof Rajczyk, który przygotował go do studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kontrabasu prof. Czesława Ząbka. W trakcie studiów brał udział w wielu akademickich projektach, m. in. orkiestry Festival Junger Künstler w Bayreuth oraz Akademickiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Szymanowskiego, pracując z takimi dyrygentami jak: Jacek Kaspszyk, Gabriel Chmura, Larry Livingston, Jan Wincenty Hawel, Mirosław Jacek Błaszczyk i Michał Klauza. Uczestniczył także w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Bogusława Furtoka, Janusza Widzyka, Sławomira Grendę i Wolfganga Güttlera. Koncertował w ramach zagranicznych tournées w: Niemczech, Austrii, Szwajcarii (projekt „Herr der Ringe” Warschauer Sinfoniker), Holandii, na Litwie (Teatr „A”) oraz w USA (Filharmonia Opolska). Współpracował z Filharmonią Krakowską, Tarnowską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfoniettą Cracovią, Teatrem „A” oraz Zagłebiowską Orkiestrą Kameralną. Oprócz klasycznej gry na kontrabasie, zajmuje się muzyka rozrywkową (m. in. jazz i muzyka klezmerska), a także śpiewem klasycznym i rozrywkowym. Obecnie jest członkiem Orkiestry Filharmonii Kaliskiej, zespołu Accorinet Klezmer Band, a także nauczycielem gry na kontrabasie w Państwowej Szkole Muzycznej I i IIst. im. Henryka Melcera w Kaliszu. Nierzadko także koncertuje jako kameralista. Zajmuje się również przygotowywaniem i prowadzeniem koncertów dla dzieci i młodzieży. Prywatnie interesuje się literaturą brytyjską (ukończył studia anglistyczne na Uniwersytecie Śląskim), językami obcymi, motocyklami (dosiada Hondy Shadow VT600C) oraz kulturą japońską.

Arkadiusz Hylewski Ukończył Akademię Muzyczną im.K.Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Luby Czajkowskiej. Po studiach zdobywał nowe umiejętności na licznych kursach muzycznych. W latach 1997-1999 przebywał w Portugalii, gdzie grał w orkiestrze Filharmonica das Beiras”. Wielokrotnie uczestniczył w tournee artystycznym z orkiestrą Grosse Oper Poland pod dyrekcją Marka Tracza m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Norwegii. W latach 2000- 2009 był skrzypkiem orkiestry Opery Wrocławskiej, z którą uczestniczył w superprodukcjach w Hali Ludowej we Wrocławiu a także w Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Francji, Wielkiej Brytanii, na Cyprze oraz na Tajwanie. 

Paweł Kulczycki Ur. w 1975 roku we Wrocławiu, jest absolwentem Akademii Muzycznej (1999) w klasie skrzypiec prof. Luby Czajkowskiej.
W roku 1995 zdobył wyróżnienie w Uczelnianym Konkursie Miniatur we Wrocławiu. Brał udział w konkursach zespołów kameralnych w Jaworze i w Łodzi.
Uczestniczył również w kursach mistrzowskich u prof. Bartosza Bryły i Vadima Brodskiego. Od dziesięciu lat pracuje w Filharmonii Kaliskiej, a także prowadzi aktywną działalność kameralną i solową. Ma w swoim dorobku wykonania na scenie Filharmonii Kaliskiej Sonaty Debussy'ego oraz Sonaty c-moll E. Griega, a także innych utworów kameralnych, z których warto wymienić Kwintet smyczkowy c-moll oraz Kwintet fortepianowy „Pstrąg” F. Schuberta. W ostatnim czasie występował podczas Festiwali Muzycznych Południowej Wielkopolski, wykonując takie utwory jak Koncert d-moll na dwoje skrzypiec J.S. Bacha, Wiosnę z Czterech Pór Roku A. Vivaldiego oraz Mity K. Szymanowskiego.
 

Normalny: 30

Ulgowy: 20 

Kup bilet
Galeria zdjęć

Przeczytaj również


2018-03-16
ARCYDZIEŁA BEETHOVENA

 koncert symfoniczny

czytaj więcej

2018-03-09
KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET

NIECH ŻYJE BAL piosenki Agnieszki Osieckiej

czytaj więcej

2018-02-16
LESZEK MOŻDŻER

 utwory improwizowane na fortepian i orkiestrę

czytaj więcej

2018-02-09
WALENTYNKI W FILHARMONII

Roby Lakatos król cygańskich skrzypków

czytaj więcej

2018-01-26
KARNAWAŁOWE SMYCZKI

Przeboje muzyki wiedeńskiej, węgierskiej i latynoamerykańskiej 

czytaj więcej

2018-01-19
KONCERT ODWOŁANY

MARCIN WYROSTEK Z ZESPOŁEM CORAZON z repertuarem z najnowszej płyty "Polacc"

czytaj więcej


Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP