Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2019-07-21

OSTRÓW WIELKOPOLSKI _ XII FESTIWAL MUZYCZNY POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI

2019

 

21 lipca 2019, godz. 17.00
Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim
63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Raszkowska 21
 

Maria Sławek - skrzypce
Izabela Garyantesiewicz - skrzypce
Szymon Półtorak - altówka
Adam Klocek - wiolonczela

Danuta Synkiewicz - słowo o muzyce

 

J. Haydn - Kwartet d-moll op. 76 nr 2 "Kwintowy"
F Mendelssohn - Bartholdy - Kwartet smyczkowy nr 2 a-moll

To „konwersacja między czterema rozsądnymi osobami" mówił Goethe o kwartecie smyczkowym. Zatem... posłuchajmy co mają do powiedzenia rozsądni artyści w niedzielne popołudnie. W ostrowskiej świątyni sztuki, dawnej Synagodze zabrzmią dwa kwartety, kanon gatunku. Nie ma w dziejach muzyki formy doskonalszej. Od ponad dwustu lat kompozytorzy lokowali w nią swe najśmielsze myśli. To z natury instrumentów, których pokrewieństwo stwarza organiczną całość, kwartet czerpie swoją nieśmiertelność. Poczynając od ojca gatunku Josepha Haydna po Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego. Klasyczna doskonałość i romantyczna śpiewność. Takich opowieści posłuchamy podczas finałowego koncertu XII Letniego Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski. 

 

Maria Sławek (rocznik 1988) - polska skrzypaczka, solistka i kameralistka. Występowała na wielu scenach w Polsce i za granicą. Brała udział w festiwalach: Wawel o zmierzchu w Krakowie, Muzyka w starym Krakowie, Mozartiana w Gdańsku, Festival Internacional de Musique de chambre en Charente we Francji, Festiwal Emanacje (organizowany przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego), Letnie Koncerty na Grochowskiej (organizowane przez Sinfonię Varsovię), czy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Występowała w wielu miastach Polski, a także w Niemczech, Izraelu, we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Belgii, na Ukrainie i w USA.
W sezonie artystycznym 2017/2018 Maria Sławek pełniła funkcję Artystki-rezydentki w Filharmonii Krakowskiej.
Od roku 2007 tworzy duet z pianistą Piotrem Różańskim. W 2012 roku ukazała się ich debiutancka płyta z sonatami Roberta Schumanna oraz Sergiusza Prokofiewa wydana przez Agencję Koncertowo-Wydawniczą „Castello”. W 2015 ukazał się kolejny album artystów, na którym znalazły się dzieła na skrzypce i fortepian Mieczysława Weinberga. Płyta ukazała się w wytwórni CD Accord i objęta została patronatem Programu 2. Polskiego Radia.
Od 2009 roku współtworzy wyjątkowy zespół - sekstet smyczkowy - wraz z najwybitniejszymi muzykami swojego pokolenia w Polsce - Anną Marią Staśkiewicz, Katarzyną Budnik, Arturem Rozmysłowiczem, Marcinem Zdunikiem i Rafałem Kwiatkowskim.
 

Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski
organizowany jest przy wsparciu finansowym
właściciela marki OrganicHouse 

Galeria zdjęć

Przeczytaj również


2019-10-25
FLAMENCO. CORAZÓN Y ALMA

Flamenco Trio

czytaj więcej

2019-10-11
YULIANNA AVDEEVA, NELSON GOERNER

Jubileusz 45-lecia Filharmonii Kaliskiej

czytaj więcej

2019-10-04
NANCY ZHOU

Jubileusz 45-lecia Filharmonii Kaliskiej

czytaj więcej


2019-09-13
VIVA CALISIA 2019

KONCERT LAUREATÓW II. MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU WOKALNEGO

czytaj więcejFilharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP