Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2017-06-23

POD NIEBEM KALISZA

Agnieszka Chylińska  W-O-W-A

23 czerwca 2017

Plac Św. Stanisława w Kaliszu

 

godz. 19.15

W-O-W-A 
gościnie WARASY
w składzie:
Wowa - wokal, melodyka
Adam Waras - wokal, piano
Tomasz Raczyk - perkusja
Maciej Fosfor - bas
Patryk Skorupski - gitara, wokal
Adrian Błaszkowski - saksofon, wokal
Bartłomiej Fatla - skrzypce, wokal 

godz. 21.15
Agnieszka Chylińska z zespołem

Robert Kuciński - gospodarz wieczoru

 

program:
W-O-W-A & WARASY

 

Nowa płyta Agnieszki Chylińskiej to zaskakująca i nieoczywista wypowiedź artystki, której twórczość zawsze cechowało przez Nią samą ukute hasło: 'nigdy taka sama'. Tym razem Agnieszka Chylińska postanowiła połączyć i zintegrować 'pod jednym dachem' rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu z nowoczesnym brzmieniem. Zwracając się muzycznie w stronę swoich początków artystka zaprasza nas w niezwykłą podróż.

'Forever Child' to ukłon w stronę wszystkiego co najpiękniejsze w najbardziej wyrazistych stylach muzycznych. Wyrazistych jak sama Agnieszka, która nieprzerwanie od dwudziestu lat zachwyca publiczność swoją konsekwencją w byciu 'nigdy taką samą'. Od premiery albumu artystka niemal bezustannie koncertuje. 

Agnieszka Chylińska – polska piosenkarka i autorka tekstów, a także osobowość telewizyjna. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.
W latach 1994–2003 członkini rockowego zespołu O.N.A., w latach 2003–2006 wokalistka formacji Chylińska. Od 2009 roku prowadzi działalność solową, kiedy to ukazał się jej debiutancki album solowy, zatytułowany Modern Rocking, stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop. Jej druga solowa płyta, Forever Child, ukazała się siedem lat później, tj. 30 września 2016 roku. Oba wydawnictwa dotarły do 1. miejsca polskiej listy sprzedaży OLiS i pokryły się w Polsce kolejno platyną i podwójną platyną.

 

W-O-W-A gra koncerty muzyki rozrywkowej doprawione ochrypłym wokalem, słowiańskim humorem i temperamentem scenicznym. Lider zespołu - z pochodzenia Lech, Czech i Rus - jest autorem tekstów i muzyki. Oprócz utworów autorskich w języku polskim, rosyjskim i czeskim, w repertuarze grupy znajdują się niespodzianki muzyczne z krajów słowiańskich. Zespół W-O-W-A zawsze stara się dać publiczności to, co najważniejsze, czyli solidną dawkę energii oraz pozytywnej zabawy bez gwiazdorzenia i napinki. 
Grupa ma również wieloletnie doświadczenie, które zdobyli występując w telewizji, radiu oraz grając ponad 400 koncertów w kraju i za granicą, obok takich artystów jak: Gipsy Kings, Kult, Lady Pank, Closterkeller i innych.
Pod wcześniejszym szyldem muzycy nagrali pięć płyt, które sfinansowali z własnych środków. W tym roku ukaże się pierwszy oficjalny album zespołu W-O-W-A.
 

Galeria zdjęć

Przeczytaj również


2018-01-26
KARNAWAŁOWE SMYCZKI

Przeboje muzyki wiedeńskiej, węgierskiej i latynoamerykańskiej 

czytaj więcej

2018-01-19
MARCIN WYROSTEK Z ZESPOŁEM CORAZON

 z repertuarem z najnowszej płyty "Polacc"

czytaj więcej

2018-01-05
KONCERT NOWOROCZNY

 Świat walca

czytaj więcej

2017-12-15
ADAM BAŁDYCH "PAMIĘTNIKI"

światowe prawykonanie

czytaj więcej

2017-12-08
KONCERT MIKOŁAJKOWY

Calisia Factory

czytaj więcej

2017-12-06
MIKOŁAJKOWE KONCERTY

Wspaniała zabawa z Filharmonią Kaliską

czytaj więcej


Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP