Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2018-04-13

ROMUALD SZAŁEK

 jazz & pop

 

13 kwietnia 2018
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Romuald Szałek - flety podłużne
Bogdan Marciniak - gitara
Bogusz Wekka - kongi , bongosy, perkusjonalia
Dominik Bukowski - wibrafon
Piotr Lemańczyk - kontrabas

Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Kaliskiej
Jakub Śmigielski
 - prowadzenie
 

Romuald Szałek - kompozycje i aranżacje własne:

Czas miłości
W lekkim popie
Dla Ciebie
Taniec Zuzanny
Delikatność
Spotkanie z Tobą
Solo na duo
Relax
Improwizacje w orientalnym stylu
Pozytywka
Everybody
Feeling Szałek

 

Muzyka dla Ciebie – komponowane i wykonywane przeze mnie utwory wypełniają przestrzeń muzyki dla każdego odbiorcy, są uniwersalne a zarazem osobiste, dotykają uczuć i emocji. To instrumentalna muzyka środka, jednocześnie muzyka niszowa o charakterze ilustracyjnym, w klimacie muzyki filmowej, której kanwę stanowią wyraźne tematy muzyczne grane na instrumentach solowych – fletach podłużnych. To utwory zaaranżowane na flety podłużne, gitarę akustyczną, kontrabas, wibrafon, instrumenty perkusyjne, kwartet smyczkowy, które opisuję indywidualnym brzmieniem i językiem. Prezentowana muzyka jest rezultatem niekonwencjonalnych poszukiwań wykonawczych oraz niezanikającej pasji, a jej walorem są refleksyjne tematy zaznaczone indywidualnym frazowaniem, realizowane w stylistyce muzyki pop i jazzu.
Romuald Szałek

Romuald Szałek Romuald Szałek jest muzykiem specjalizującym się w grze na fletach podłużnych, kompozytorem muzyki autorskiej, aranżerem. Przez lata swojej działalności muzycznej stworzył własny styl, którego nie da się jednoznacznie zdefiniować. Jego twórczość łączy w sobie elementy popu, klasyki, jazzu oraz muzyki rozrywkowej. Muzyka, którą tworzy i wykonuje, to instrumentalna muzyka obrazu, muzyka filmowa. Jego atutem wykonawczym jest nowoczesne, niekonwencjonalne wykorzystanie fletów podłużnych: umiejętność gry na dwóch fletach jednocześnie, równoczesna gra na dwóch fletach z wokalizą (w trzygłosie), gra na łączonych fletach podłużnych z poprzecznym, stosowanie nowatorskich technik wykonawczych w zakresie frazowania, artykulacji oraz brzmienia instrumentów.

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Walter Smith III, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Soweto Kinch /GB/ i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95´ i 96´ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 96´ - nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96´, gdzie otrzymał "Złoty Klucz do Kariery". Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Ponadto brał udział w nagraniu ponad czterdziestu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej takimi jak: Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Maciej Sikała, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jacek Kochan, Kazimierz Jonkisz, Wojciech Staroniewicz, Krystyna Stańko, Sławek Jaskułke i innymi. Został nominowany do nagrody FRYDERYK 2011 w kategorii JAZZOWY ALBUM ROKU. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu KARTUZY JAZZ BASS DAY´S.

Dominik Bukowski - wibrafonista jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu. W 2018 zajął 1 miejsce w ankiecie JAZZ TOP w kategorii ,,Wibrafon"W 1999r. otrzymał wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie dla swojego zespołu BLUE MIND QUARTET w II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Jego płyta PROJEKTOR znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010. Jako sideman został wyróżniony Złotą Płytą za album „Melisa” Przemka Dyakowskiego, której producentem był Leszek Możdżer. W 2013r. album „Kropla Słowa” Krystyny Stańko, do którego Bukowski skomponował większość materiału muzycznego, został „Płytą Roku” według Jazz Forum. Grał i nagrywał z takimi muzykami jak Amir ElSaffar, Nigel Kennedy,Tim Hagans, Soweto Kinch, Cikada Quartet, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski i inni.

BOGDAN MARCINIAK - muzyk - pedagog, kompozytor, multiinstrumentalista, aranżer. Leader i gitarzysta zespołu Bez Końca, perkusista zespołu Mizemor. Twórca muzyki do musicalu "Drogi życia" ( I nagroda na festiwalu w San Remo ). Autor muzyki do filmów : "Muzyczna opowieść o Płocku" oraz "Pieśń o Faustynie"

 

BOGUSZ WEKKA Specjalizacja: kongi, instr.perkusyjne; muzyka rozrywkowa wszelkiego rodzaju .
Ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Bydgoszczy (prof.Mirosław Żyta). Studia zakończył na Wydziale Klasycznym w Katowicach (prof.Stanisław Proksa).
 Koncertuje od 1997 roku.W tym czasie występował u boku wielu artystów, m.in.: Anna Serafińska, Bernard Maseli,Paulina Brzozowska,Ryszard Rynkowski, Grzegorz Karnas, Dorota Miśkiewicz,Mrozu,Tomasz Szymuś,Justyna Steczkowska i wielu innych.
Od kilku lat jest też stałym członkiem zespołu"Ritmodelia" oraz współpracuje z teatrami muzycznymi . .Nierozerwalnie związał swe życie z rytmem i muzyką.

Normalny: 30 zł
Ulgowy: 20 zł.

Rezerwacja w godz. 9.00 - 15.00
pod numerem tel. 62 757 07 48

Kup bilet
Galeria zdjęć

Przeczytaj również


2020-01-31
MAGIA KINA

muzyka filmowa ubiegłego stulecia w symfonicznych aranżacjach Marcina Mirowskiego 

czytaj więcej

2020-01-17
ROK TADEUSZA KULISIEWICZA

koncert na zakończenie obchodów

czytaj więcej

2020-01-10
KONCERT NOWOROCZNY 2020

 Nathalie de Montmollin

czytaj więcej


2019-12-13
ROSYJSKIE PEJZAŻE

HAYOUNG CHOI

czytaj więcejFilharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP