Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2015-11-27

THE SHADE OF MAHALIA AND ELLA

 Andrzejki na jazzowo

 

27 listopada 2015
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Ewa Uryga - wokal
Brian Fentress - wokal
Mark Soskin - fortepian
Paweł Pańta - kontrabas
Dorota Piotrowska - perkusja
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek - 
dyrygent

Standardy jazzowe z płyty „Ballads for Ella” oraz kompozycje w soulowej stylistyce m.in. Mahali Jackson w aranżacjach Krzysztofa Herdzina i Dariusza Zbocha

Koncert, z udziałem amerykańskich artystów, podczas którego będzie można usłyszeć utwory z płyty „ Ballads for Ela” nagranej w Nowym Yorku parę lat temu, a także kilka utworów zapowiadających następną płytę poświęconą Legendarnej śpiewaczce okrzykniętej Królową Muzyki Gospel - Mahalii Jackson.

Ewa Uryga – polska wokalistka jazzowa, soulowa i gospelowa. Na przełomie XX i XXI wieku Ewa Uryga wydała 7 autorskich płyt. Jej debiutancki album „The colors of soul” pochodzi z 1995 r. Drugi z kolei, to płyta poświęcona twórczości Elli Fitzgerald. Album w całości został nagrany w Stanach Zjednoczonych i zebrał bardzo pochlebne recenzje. Głos Ewy porównywano do Elli Fitzgerald, co udowodniła występując na amerykańskich scenach muzycznych. Artystka wielokrotnie powracała do USA, aby nagrywać swoje kolejne płyty.
Mark Soskin – fortepian; 12 lat współpracował z legendarnym Sonny Rollinsem. Przed dwoma laty jego płyta jazzowa była nominowana do nagrody muzycznej „ Grammy”.
Paweł Pańta - kontrabas –znakomity muzyk grający m.in. w Trio Włodka Pawlika, z którymi to muzykami Filharmonia Kaliska zdobyła Grammy za płytę Night in Calisia w 2014 roku.
Dorota Piotrowska – instrumenty perkusyjne– młoda perkusistka, mieszkająca w Nowym Yorku, grająca z najlepszymi obecnie muzykami jazzowymi.
Brian Fentress - gościnnie wystąpi znakomity wokalista amerykański, który po ukończeniu studiów w Stanach Zjednoczonych, jako śpiewak operowy, uzyskał stopień doktora w zakresie dyrygenta chórów w kategorii muzyki gospel na Akademii Muzycznej w Gdańsku.
 

Normalny: 40 zł
Ulgowy: 30 zł
rezerwacja biletów od 19 października

  

Kup bilet
Galeria zdjęć

Przeczytaj również


2020-01-31
MAGIA KINA

muzyka filmowa ubiegłego stulecia w symfonicznych aranżacjach Marcina Mirowskiego 

czytaj więcej

2020-01-17
ROK TADEUSZA KULISIEWICZA

koncert na zakończenie obchodów

czytaj więcej

2020-01-10
KONCERT NOWOROCZNY 2020

 Nathalie de Montmollin

czytaj więcej


2019-12-13
ROSYJSKIE PEJZAŻE

HAYOUNG CHOI

czytaj więcejFilharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP