Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2016-03-04

WIECZÓR Z OPERĄ

Maria Domżał sopran, Mykhailo Malafi tenor - Laureaci IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Reszków w Częstochowie

 

4 marca 2016
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Maria Domżał – sopran
Mykhailo Malafi – tenor
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Stanislav Ushev – dyrygent 


arie i duety z oper G. Donizettiego, W.A Mozarta, G. Vrediego, Ch. Gounoda, G. Pucciniego, W. Żeleńskiego

Ten koncert przeniesie Państwa w magiczny i kolorowy świat opery. Usłyszymy największe operowe przeboje w znakomitym wykonaniu solistów, którzy niedawno potwierdzili swoje umiejętności podczas IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Reszków w Częstochowie.

 

Maria Domżał – sopran – przez wiele lat związana z chórami, w latach 1997-1999 z Chor der Sankt Hedwigs-Kathedrale w Berlinie, a w latach 2003-2007 z Chórem Dziewczęcym Skowronki  pod dyrekcją Alicji Szelugi. Studentka studiów magisterskich na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu dr hab. Jarosława Bręka. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Reszków w Częstochowie.

Brała udział w licznych produkcjach muzycznych, występując m.in. w Teatrze Wielkim i Teatrze Polskim w Poznaniu czy Operze Nova w Bydgoszczy, pod batutą takich dyrygentów jak Marcin Sompoliński, Adam Klocek czy Przemysław Neumann. Wystąpiła w spektaklu plenerowym Pieśń o Nocy  w ramach 1.edycji poznańskiego festiwalu operowego Opera Know-How. W kwietniu 2015 roku zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w przedstawieniu Dziecko i czary M. Ravela. Wystąpiła w dwóch koncertach zorganizowanych w ramach Nadnoteckiego Festiwalu Muzycznego Piękny Śpiew w czerwcu 2015. Swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach wokalnych, prowadzonych m.in. przez Fiorenzę Cosotto, prof. Karolę Theill czy prof. Julie Kaufmann.

 

Mykhailo Malafii. Absolwent National Music Academy we Lwowie. Studiował pod kierunkiem O. I. Tsyhylyka. Solista National Opera and Ballet Theater we Lwowie. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich u Kałudi Kałudova. Od 2014 asystent, nauczyciel, National Music Academy we Lwowie.

Laureat wielu konkursów m.in.:

2015
2ND MINSK INTERNATIONAL CHRISTMAS SINGING COMPETITION - pierwsza nagroda
IV Kokursu Wokalnego im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie - pierwsza nagroda

2013
48th International Antonin Dvorak Singing Competitions w Karlowych Warach - pierwsza nagroda

2012
International Competition “21st Century Art” we Włoszech - pierwsza nagroda
Competition for the best performance of chamber vocal works on the occasion of the anniversary of Mykola Lysenko we Lwowie - pierwsza nagroda

Współpracuje z chórem ,,Gomin”, pod kierownictwiem Olega Tsyhylyka, zespołami ,,Syrma” i ,,Dzvin” pod kierownictwem Yevhen Paduchaka. Solista grupy ,,Vyshyvanka’’ w latach 2011-2014. Solista zespołu wokalno-choreograficznego ,,Galicia”. W ciągu ostatnich siedmiu lat artysta poświęcił się głównie działalności solowej. W tym czasie wielokrotnie wyjeżdżał za granicę do takich państw jak: Francja, Włochy, Czechy, Polska, Serbia, Rosja jednocześnie nie rezygnując z aktywności artystycznej we Lwowie i innych ukraińskich miastach. Współpracuje z Centrum Ivana Kozlowsky’ego w Kijowie.

 

Stanislav Ushev jest wybitnym bułgarskim dyrygentem. W latach 1980-1985 studiował kierunek dyrygowania operą i symfonią w Sankt-Petersburskim Państwowym Konserwatorium im. Mikołaja Rimskiego-Korsakova, pod opieką prof. Mariss Jansons, ukończył studia z wyróżnieniem. Karierę dyrygenta rozpoczął w Filharmonii w Pleven, był tam również dyrektorem artystycznym oraz dyrygował tamtejszą operą. W 1993r. porzucił Filharmonię w Pleven na rzecz występów gościnnych we Włoszech, Hiszpanii, Rosji, Korei Południowej, Japonii, Rumunii, Polsce oraz Francji.

Od 1996 r. Stanislav Ushev jest dyrektorem i dyrygentem Filharmonii w Shumen, w latach 2000-2010 był głównym dyrygentem Opery i Filharmonii w Warnie. We współpracy z orkiestrą Bułgarskiego Radia Narodowego zrealizował wiele nagrań muzyki klasycznej i współczesnej. Stanislav Ushev został nagrodzony Złotą Muzą - słynnym rosyjskim wyróżnieniem, za jego wybitne wykonanie rosyjskich utworów klasycznych i współczesnych. Jako dyrygent zdobył wysokie uznanie w Europie oraz Korei Południowej i otrzymuje zaproszenia do prowadzenia warsztatów oraz kursów mistrzowskich.

Zdaniem publiczności jego energia i talent są wielkim darem dla prawdziwych miłośników muzyki klasycznej i współczesnej.


Normalny: 40 zł
Ulgowy: 30 zł

Kup bilet
Galeria zdjęć

Przeczytaj również


2020-01-31
MAGIA KINA

muzyka filmowa ubiegłego stulecia w symfonicznych aranżacjach Marcina Mirowskiego 

czytaj więcej

2020-01-17
ROK TADEUSZA KULISIEWICZA

koncert na zakończenie obchodów

czytaj więcej

2020-01-10
KONCERT NOWOROCZNY 2020

 Nathalie de Montmollin

czytaj więcej


2019-12-13
ROSYJSKIE PEJZAŻE

HAYOUNG CHOI

czytaj więcejFilharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP