Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2020-12-06

Z BEETHOVENEM PRZY OBIEDZIE

Premiera 2020-12-06                                                    Koncert Mikołajkowy dla dzieci - przeniesiony na 13-12-2020

 

Start: 2020-12-06 | Koniec: 2020-12-06

Godzina: 14:15

koncert online

Koncert online
Emisja na kanale_ YouTube _Filharmonii Kaliskiej


 


6 grudnia 2020
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 14:15

--------> TRANSMISJA ONLINE <--------

 


Trio Fortepianowe:

Joanna Kaczmarska-Bieżyńska - fortepian
Jacek Fabiniak - skrzypce
Piotr Łyszczorz - wiolonczela

 

 


Ludwig van Beethoven :


- sonata na fortepian i wiolonczelę A dur op. 69 nr.3
- trio fortepianowe c moll op.1 nr.3

 


Joanna Kaczmarska-Bieżyńska prof. UAM dr hab.


W jej repertuarze znajdują się arcydzieła klasyki fortepianowej oraz utwory współczesne. Wykonuje kompozycje solowe i kameralne. Współpracuje z wieloma artystami m. in. z flecistką Urszulą Janik, mezzosopranistką Agnieszką Makówką-Saciuk, flecistą Krzysztofem Malickim, z pianistką Joanną Przybylską (duet fortepianowy), skrzypkiem Jarosławem Pietrzakiem. Występowała w Niemczech, Francji, Rosji, Estonii, na Łotwie i Białorusi. Wielokrotnie brała udział w koncertach z cyklu „Musica Moderna” w łódzkiej Akademii Muzycznej. Dokonała nagrań utworów łódzkiego kompozytora współczesnego B. K. Przybylskiego. Nagrała solową płytę z sonatami L. v. Beethovena i Fr. Schuberta oraz wspólnie z Urszulą Janik płytę z francuską muzyką pt. „Barwy fletu”.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi ( dyplom z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. T. Chmielewskiego). Jest laureatką w konkursie Jana Sebastiana Bacha w Łodzi (1985r.) oraz drugiej nagrody ( I nagrody nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi w kategorii tria fortepianowego (1989r.) W tym samym roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Wielokrotnie brała udział w kursach interpretacji muzycznej Wiktora Mierżanowa, Andrzeja Jasińskiego i Rudolfa Kerera.
Stopień doktora uzyskała w macierzystej uczelni po okresie asystentury u profesora Tadeusza Chmielewskiego, gdzie była zatrudniona na stanowisku adiunkta i prowadziła klasę fortepianu. Habilitację uzyskała w roku 2010 w poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, gdzie została zatrudniona na stanowisku adiunkta habilitowanego. Od 2014 jest profesorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tam założyła swój najnowszy duet fortepianowy z Robertem Adamczakiem.
Zapraszana przez artystów Rosji i Białorusi zasiada w jury konkursów pianistycznych. W Petersburgu student jej klasy Maciej Bąk zdobył pierwszą nagrodę w konkursie XII Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Sztuk Scenicznych St. Petersburg Art Assemblie.

Piotr Łyszczorz

od 2014 roku jest muzykiem wiolonczelistą Filharmonii Kaliskiej. W 2015 roku ukończył studia na Akademii Muzyczne w Krakowie, w klasie prof. dra hab. Adama Klocka. Naukę i swój rozwój kontynuował podczas studiów podyplomowych, które ukończył także u prof. dra hab. Adama Klocka. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. prof. Jeleny Očić-Flaksman, prof. Mortena Zeuthena, prof. Jeroena Reulinga, czy też prof. Roberto Traininiego. Jako muzyk orkiestrowy uczestniczył m.in. w tournee po Chinach i Austrii. Wiolonczela to jego pasja i sposób na życie. Od 2018 roku pełni funkcję zastępcy koncertmistrza wiolonczel Filharmonii Kaliskiej.

Jacek Fabiniak

ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie skrzypiec i altówki u prof. Tomasza Bartosiaka.
W ubiegłych sezonach artystycznych wykonał z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej:Symfonię koncertującą Es-durna skrzypce i altówkę W.A. Mozarta,Trzy Pieśni z filmu “Lista Schindlera” J. Williamsa, Scherzo Tarantella H. Wieniawskiego, Grand Duo Concertantena skrzypce, kontrabas G. Bottesiniego, V Koncert skrzypcowy a moll H. Vieuxtemps’a, Koncert skrzypcowy e moll J.Conusa, Poemat E.Chaussona.
Muzyk Filharmonii Kaliskiej i pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Koninie.
Prowadzi także ożywioną działalność kameralną. Jest też współlaureatem Nagrody Grammy, jako muzyk orkiestrowy wstępował w Japonii,Chinach i prawie całej Europie .

 

 

 

Przeczytaj również


2021-05-03
WIWAT MAJ

Koncert z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja

czytaj więcej

2021-04-15
INFORMACJA

dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

czytaj więcej

2021-04-11
MUZYCZNE POCZTÓWKI Z KALISZA - ONLINE

Emisja na kanale YouTube Filharmonii Kaliskiej 

czytaj więcej

2021-04-09
POŻEGNANIE

Żegnamy śp. Małgorzatę Bednarz 

czytaj więcej

2021-03-28
NOWE PRZESTRZENIE MIASTA - ONLINE

 Khaleesi Brass w Sali Recepcyjnej Ratusza

czytaj więcej

2021-03-12
CONCERTO NOTTURNO

ŁUKASZ DYCZKO

czytaj więcej

Maj 2021

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP