Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2024-06-05

ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK

Koncert familijny z okazji Dnia Dziecka

 


KUP   BILET

5 czerwca 2024 r.
godz. 18.00

Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
 

 
Sylwia Banasiak-Smulska – wokal

Marcin Jajkiewicz – wokal

Artur Jurek – instrumenty klawiszowe

Jarosław Stokowski – gitara basowa

Łukasz Łapiński – perkusja

 

Ariel Ludwiczak – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej


 


 

 

REPERTUAR:
 
Koncert przeznaczony jest dla najmłodszych melomanów, ich rodzin oraz wszystkich chcących powspominać młodzieńcze lata i poczuć się przez chwilę dzieckiem!

Solistami koncertu są Sylwia Banasik-Smulska (tytułowa Bella z Pięknej i Bestii) i Marcin Jajkiewicz (oryginalny Hans z Krainy Lodu) - doskonali aktorzy musicalowi i dubbingowi, związani z głównymi scenami polskich teatrów muzycznych, którzy użyczali głosu niezliczonym bohaterom bajek w polskich wersjach językowych. Soliści z wielką swobodą i zainteresowaniem prowadzą koncert. Każdą piosenkę okraszają niezwykłymi opowieściami i anegdotami zapewniając słuchaczom dobrą zabawę.

Światowe przeboje usłyszymy w wyjątkowej oprawie muzycznej, z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Kaliskiej pod kierownictwem muzycznym Ariela Ludwiczaka zagrają znakomici trójmiejscy artyści: Artur Jurek (instrumenty klawiszowe), Jarosław Stokowski (gitara basowa), Łukasz Łapiński (perkusja).

W programie usłyszymy absolutne hity m.in. Pół kroku stąd (Vaiana), Nigdy nie ulegnę (Mustang), Po raz pierwszy widzę blask (Zaplątani), Ty druha we mnie masz (Toy Story), Nie bój się chcieć (Zwierzogród), Tej historii bieg (Piękna i Bestia), Drobnostka (Vaiana), Rodzina Madrigal (Nasze Magiczne Encanto), Miłość stanęła w drzwiach (Kraina Lodu), Mam tę moc (Kraina Lodu), Na morza dnie (Syrenka Ariel), Miłość rośnie w nas (Król lew).
 
 
 
 
 Czas trwania koncertu: ok. 60 minut. 
Sylwia Banasik-Smulska

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (wokalistyka jazzowa oraz musical). Aktorka musicalowa i dubbingowa.Teatr Muzyczny ROMA: „We Will Rock You” - Oz, „Aida” – Aida, Amneris, „Piloci”– Ewa, „Aladyn Jr” – Narrator. Teatr Muzyczny w Łodzi: „Miss Saigon” – Kim. Teatr Muzyczny w Poznaniu: „Evita” – Kochanka Perona. Teatr Muzyczny w Gliwicach: „Rodzina Addamsów” – Wednesday. Teatr Rampa: „Przygody Sary” – Amelia, „Obcy – Ula, „Świat Bastiana”, „Zaczarowani”.W polskiej wersji filmu Disneya „Piękna i Bestia” śpiewała partię Belli. Użyczyła także głosu w filmach „Ralph Demolka”, „Pokemon’y w dżungli”, „Barbie”. Występuje na koncertach w całej Polsce z wieloma orkiestrami i zespołami muzycznymi. Jest laureatką konkursów „Pamiętajmy o Osieckiej”, ArtBem, Festiwal FAMA. Prowadzi kanał muzyczny w serwisie YouTube. Śpiewane przez nią utwory osiągają miliony wyświetleń. Jest w trakcie pracy nad wydaniem debiutanckiej płyty, którą współtworzy z Adamem Pietrzakiem.

 

 Marcin Jajkiewicz

Laureat teatralnej nagrody im.Jana Kiepury „Najlepszy wokalista musicalowy 2020” oraz Złotego Pierścienia za najlepszego aktora 2020 r. Aktor musicalowy, wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy. Dyplomowany instruktor wokalny.   Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale musicalu. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi gdzie wciela się w rolę  Jean Val Jeana w musicalu „Nędznicy” , Johna w Miss Saigon oraz  Lwa Alexa w musicalu „Madagaskar”. Wieloletni artysta popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?” oraz gość w nowym programie Roberta Janowskiego „Gra muzyka”. Nazwany polskim Frankiem Sinatrą, koncertuje na scenach całej polski oraz za granicą. Pierwszy polski odtwórca roli Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki”
Bajkowy Hans w super produkcji Disneya „Kraina lodu” (wokal). Wielokrotnie występował w mega koncertach Disneya w Tauron Arena ,gdzie wcielał  się  w postaci tj. Dżin,  Krab Sebastiana Herkules.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Będąc wokalistą zespołu Button Hackers piosenką „Między nami” wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym. Brał  udział w wielu prestiżowych  koncertach takich jak : Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Święta Święta 4 , I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem, Dzień Kotana, Solidarni z Białorusią, Sportowiec roku 2011 (na tym koncercie śpiewał również w duecie z Kayah). Występował na największych scenach koncertowych w Polsce (Tauron Aren, NOSPR, Opera leśna w Sopocie oraz wiele innych) Współpracował z orkiestrami wszelkich filharmonii w całej Polsce. W wielu koncertach występował  na jednej scenie m.in. z Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim ,Marylą Rodowicz , Justyną Steczkowską , Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem ,Marią Sadowską , Krzysztofem Krawczykiem, Haliną Frąckowiak, Piotrem Cugowskim, Rafałem Brzozowskim, Mateuszem Ziółko, Magdaleną Steczkowską, Kasią Kowalską. Został zaproszony do współpracy przez polską divę panią Grażynę Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej polski. Jest również  wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu „Mam Talent”) „Tango Corazon”. We wrześniu bieżącego roku wraz z córką Wiktorią nagrał piosenkę „Lecimy do nieba”, która jest singlem na płycie dla Michała Archanioła.

 

 

Ariel Ludwiczak

Dyrygent, kierownik muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, a także studiów podyplomowych w specjalności Zarządzanie w kulturze na wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Ariel Ludwiczak już w trakcie studiów zdobywał doświadczenie jako asystent dyrygenta i producenta przy wielu koncertach, produkcjach wydarzeń kulturalnych (festiwalach, widowiskach) czy sesjach nagraniowych. Zbudował swoją reputację jako dyrygent i kierownik muzyczny występując z powodzeniem z szeregiem orkiestr tj. Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, Filharmonia Szczecińska, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Elbląska Orkiestra Kameralna, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku czy Płocka Orkiestra Symfoniczna. Występował przed pięciotysięczną publicznością na legendarnej scenie Opery Leśnej w Sopocie oraz na deskach Opery Bałtyckiej i Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Współpracuje z wieloma artystami, m. in.: Grażyną Łobaszewską, Olgą Szomańską, Januszem Radkiem, Krzesimirem Dębskim, Anną Jurksztowicz, Marcinem Wyrostkiem, Sławkiem Uniatowskim, Natalią Grosiak, Gabą Kulką, Maciej Miecznikowskim, Maciejem Pospieszalskim, Wojciechem Staroniewiczem, Karoliną Leszko, Kasią Dereń, Michałem Grobelnym i wielu innych. W swoim dorobku posiada nagrania płytowe muzyki poważnej, filmowej i rozrywkowej zrealizowane dla Naxos, Polskiego Radia, Rock-Serwis, Solitonu, Wydawnictwa Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczył w festiwalach i przeglądach muzycznych (Gdynia Classica Nova, Metropolia Jest Okey, Niedziela melomana) Przygotował szeregu autorskich programów koncertowych (słowno-muzycznych) z udziałem krytyka filmowego i publicysty Tomasza Raczka a także realizował projekty edukacyjne skierowane do najmłodszych melomanów. W sezonie artystycznym 2014-2015 Ariel Ludwiczak był dyrygentem-rezydentem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w programie stypendialnym Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Stypendysta i uczestnik zimowej edycji LPP Erasmus i ABAM w Tallinie (Estonia) w 2009 roku. Dyrygent i organizator wydarzeń kulturalnych aktywnie współpracujący z instytucjami kultury.

 


Koncert familijny z okazji Dnia Dziecka    jest przeznaczony dla rodzin z dziećmi.

 

Ceny biletów:

45 zł - osoba dorosła/opiekun

40 zł - dziecko

Dla dzieci do lat 4 siedzących na kolanach opiekuna przewidziano    bezpłatny wstęp.  

 

Bilet familijny: 150 zł (cena obejmuje 2 osoby dorosłe oraz 2 dzieci, dla każdego kolejnego dziecka bilet w cenie 30 zł).

Bilety familijne są dostępne wyłącznie w kasie Filharmonii Kaliskiej.

 

Kup bilet

 

 

Przeczytaj również

2024-06-06
ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK

Koncerty edukacyjne z okazji Dnia Dziecka

czytaj więcej


2024-05-24
IMPRESJONIZM W MUZYCE

Koncert z okazji Dnia Matki

czytaj więcej


Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP