Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

KONCERT ODWOŁANY

Start: 2020-10-16 | Koniec: 2020-10-16

Godzina: 20:00

Krystyna Prońko Trio

Szanowni Państwo,

z wielką przykrością informujemy, że w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi na terenie Polskidyrekcja Filharmonii podjęła decyzję o odwołaniu koncertu.

Wpłaty za bilety zakupione online zwracane są automatycznie. W przypadku biletów nabytych stacjonarnie, zwrotu można dokonać w kasie FK od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

Za niedogodności bardzo przepraszamy. O ewentualnym nowym terminie oraz kolejnych zmianach w repertuarze będziemy informować na bieżąco.

Informujemy, że podczas koncertu przestrzegane będą wszelkie wymogi sanitarne związane z epidemią. Tym samym liczba uczestników koncertu będzie musiała zostać ograniczona do 200 osób.


W związku z wymogami sanitarnymi prosimy o przybycie 30 minut przed rozpoczęciem koncertu. Każdy uczestnik koncertu zobowiązany jest do przekazania pracownikom Filharmonii Kaliskiej oświadczenia na temat stanu zdrowia.Regulamin oraz oświadczenie są do pobrania w zakładceBILETYna naszej stronie internetowej.


16 października 2020
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 20:00

Krystyna Prońko TRIO:

Krystyna Prońko – śpiew
Przemysław Raminiak – instrumenty klawiszowe, fortepian
Adam Wendt – saksofony (tenorowy, sopranowy)

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek - dyrygent

Lekko jazzujący, zaskakujący niezwykłym klimatem i doskonałym wykonaniem koncert, w którym obok hitów takich jak: Jesteś lekiem na całe zło, Niech moje serce kołysze ciebie do snu, Małe tęsknoty, znajdują się również polskie i anglojęzyczne piosenki jazzowe, m.in.: Walczyk z filmu "Halo Szpicbródka", Rytm ( polska wersja standardu I Got Rhythm) oraz inne standardy jazzowe np. God Bless The Chile, Mood Indigo i inne.

Krystyna Prońko

Krystyna Prońko jest absolwentką Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i MuzykiRozrywkowej, w Katowicach(dyplom 1979 z nagrodą rektorską ówczesnego RektoraHenryka Góreckiego).

Pracę artystyczną, amatorsko, rozpoczęła od rodzinnego zespołu „Refleks” w którym gralijej bracia Piotr na saksofonie i Wojtek na gitarze basowej i skrzyknięci, muzykujący koledzy,w Gorzowie Wlkp. Z tym zespołem była nagradzana na Festiwalu Awangardy Bitowej wKaliszu w 1968 i 1969 r.

Po rozpadnięciu się zespołu 1970 r. otrzymała zaproszenie do pracy w chórkutowarzyszącym Czesławowi Niemenowi. Ta współpraca była znakomitym wprowadzeniemdo show businessu w Polsce w latach siedemdziesiątych XX wieku.Potem zaczęła współpracować , również w chórkach ze Skaldami, Czerwonymi Gitaramigłównie na trasach zagranicznych do byłego Związku Radzieckiego.

Po usamodzielnieniu się rozpoczęła współprace z Januszem Komanem i zespołemKoman Band z którym dokonała wielu nagrań radiowych, płytowych, programów TV. Wlatach siedemdziesiątych ( w byłym NRD) dokonała kilku nagrań z orkiestrą Big BandGuntera Golasha w Berlinie. W kraju stale współpracowała z Orkiestra Studia JazzowegoPolskiego Radia w Warszawie ,z którą m. inn. wystąpiła w Kolonii (Niemcy) w koncercieradiowym. W latach 1987-1989 ściśle współpracowała z Orkiestrą Big Band GustawaBroma. Z tą orkiestrą dokonała nagrań w Brnie (Słowacja ) oraz wystąpiła na PraskimFestiwalu Jazzowym ( Czechy).

Jest wielokrotna laureatką Festiwalu Opolskiego. Brała udział jako gość w Festiwalu wSopocie, w Festiwalu Jazz Jamboree , a także w wielu festiwalach i koncertowych trasachzagranicznych w tym w USA, byłym NRD, byłej Czechosłowacji , byłego ZSSR, Szwecji.

W latach 90’tych prowadziła autorskie audycje radiowe i telewizyjne. Od 1991 r. prowadzifirmę P. M. Krystyna Prońko , której celem jest kontynuacja pracy artystycznej pod własnymszyldem oraz wydawnictwo w którym ukazało się wiele samodzielnie wydanych płyt. Wlatach 2000 - 2010 prowadziła klasę śpiewu na UMCS w Lublinie.W swym dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity - „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem nacałe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy” czy „Papierowe ptaki”.

Jej dyskografia obejmuje LP. CD, DVD, i MC(kaseta magnetofonowa) w tym trzy złote płyty:LP Krystyna Prońko 1984_Pronit Moo4, LP ”Kolęda Nocka „ 1981-SPL4017,CD ”Albo inaczej” Alkopoligamia-ALK 10. Z równa łatwościąśpiewa pop jak i standardy jazzowe.

Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą bo jak mówi„nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Na pytanie „jak by określiła tę muzykę, którąwykonuje”- odpowiada…”ani to pop, ani rock, ani to jazz, ani piosenka literacka. Mojeśpiewanie i piosenki to po prostu współczesna muzyka rozrywkowa. A jeśli ktoś konieczniechce to szufladkować, to niech nazywa to – styl ”jazzy” (nie mylić z jazz’em) KrystynyProńko.”

Jej dyskografia obejmuje LP. CD, DVD, i MC(kaseta magnetofonowa) w tym trzy złote płyty:LP Krystyna Prońko 1984_Pronit Moo4, LP ”Kolęda Nocka „ 1981-SPL4017,CD ”Albo inaczej” Alkopoligamia-ALK 10.

Lubi mieszać gatunki muzyczne czego wyrazem jest najnowsza płyta CD p.t. „”Lubięspecjalne okazje” wydana w czerwcu 2020 r.

W październiku 2008 otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrnymedal „GLORIA ARTIS”W 2019 otrzymała z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medal Stulecia OdzyskaniaNiepodległości.

Obecnie pracuje z pięcioosobowym zespołem muzyków lub TRIO lub w duecie zpianistą, często występuje z recitalami w których towarzyszy jej Big Band.

Normalny: 70 zł
Ulgowy: 60 zł

Rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48

Kup bilet

Październik 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP