Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

Tomasz Bielski Jazz Orchestra

Start: 2021-06-18 | Koniec: 2021-06-18

Godzina: 19:00

Koncert z inicjatywy Ewy Fibiger-Bielskiej i Tomasza Bielskiego dedykowany Przodkom Rodziny Fibigerów


18 czerwca 2021 r.
Patio Centrum Biznesu Calisia One
ul. Chopina 9
godz. 19:00
wstęp wolny
Tomasz Bielski Jazz Orchestra w składzie:
Tomasz Bielski - leader zespołu – saksofon altowy, flet
Stefan Janowski – saksofon tenorowy
Janusz Brych – saksofon barytonowy
Daniel Orlikowski – trąbka, flügelhorn
Tomasz Kirszling – trąbka, flügelhorn
Michał Polcyn – puzon
Wojciech Puszek – fortepian
Andrzej Zielak – gitara basowa
Jarosław Gaś – perkusja
Robert Kuciński – prowadzenie koncertu
W programie m.in.
Night & Day – C. Porter
The Pink Panther – H. Mancini
Europa – C. Santana
Chameleon – H. Hancock
Wszystkie utwory w aranżacji Tomasza Bielskiego.
Tomasz Bielski
Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fletu Elżbiety Dastych-Szwarc. Członek Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie. W pracy artystycznej nie ogranicza się do wykonywania muzyki klasycznej, jest również aktywnym i cenionym jazzmanem, kompozytorem, aranżerem i saksofonistą. Jako muzyk sesyjny nagrywał z takimi sławami polskiej muzyki, jak Andrzej Trzaskowski, Andrzej Kurylewicz, Jacek Bednarek, Jerzy Matuszkiewicz, Włodzimierz Nahorny.
Długoletnia współpraca z Henrykiem Kuźniakiem i Lechem Brańskim zaowocowała zaproszeniem Tomasza Bielskiego do udziału w nagraniach muzyki do wielu znakomitych polskich filmów i seriali: Seksmisja, obie części Vabank (reż. Juliusz Machulski), Dwie wigilie (reż. Kazimierz Tarnas), Rośliny trujące (reż. Robert Gliński), Stan wewnętrzny (reż. Krzysztof Tchórzewski), W labiryncie. Jest również autorem muzyki do filmu dokumentalnego „Świat widziany inaczej. Słowiński Park Narodowy” (reż. Bogdan Snarski) oraz autorem opracowań muzycznych spektakli teatralnych, m.in. Król Ból (reż. Karol Stępkowski, Teatr Bajkaw Warszawie) czy Piosenki w Starym Kinie (reż. Andrzej Rozhin, Teatr Capitol w Warszawie).Prowadzony przez Tomasza Bielskiego zespół zarejestrował muzykę do filmu Wielkie oczy (reż.Jakub Z. Ruciński). Jako muzyk sesyjny artysta brał udział w nagraniu ponad 80 płyt.
Jest założycielem i liderem zespołu jazzowego Tomasz Bielski Jazz Orchestra, z którym koncertował w klubach jazzowych w Polsce, Holandii, Niemczech i Skandynawii. Od początku kariery artysta cieszył się dużą popularnością i uznaniem zarówno słuchaczy jak i krytyków za swój profesjonalizm, ogromne wyczucie, elastyczność i swobodę w posługiwaniu się różnymi stylami. Z łatwością i finezją gra na flecie i saksofonie. Wcielenia artystyczne Tomasza Bielskiego są bardzo różnorodne. Kocha jazz i klasykę.
Jego aranżacje łączą w sobie klasyczną precyzję związaną ze specyfiką orkiestry symfonicznej z lekkością i spontanicznością charakterystyczną dla jazz bandu. W czasie kilkunastoletniej działalności jazzowej Tomasz Bielski wraz z zespołem występował w Filharmonii Narodowej oraz filharmoniach w Bydgoszczy, Kaliszu, Olsztynie, Opolu, Rzeszowie i Szczecinie. Publiczność oklaskiwała go również na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz na europejskich estradach w Bergen, Dortmundzie, Gandawie czy Trondheimie. Wieloletnie doświadczenie, nieprzeciętny talent, wyobraźnia muzyczna, ogromne wyczucie stylistyczne sprawia, że jego aranżacje doskonale potrafią pogodzić możliwości zespołu ze swobodą wypowiedzi muzyków jazzowych.
Z okazji Roku Rodziny Fibigerów skomponował 4 częściowo suitę „In Memory of Irena & Gustaw Fibiger”. Prawykonanie utworu odbyło się na koncercie w ramach Święta Rzeki Prosny.
Organizatorzy:
Filharmonia Kaliska
Miasto Kalisz

Współorganizatorzy:
Ewa Fibiger-Bielska i Tomasz Bielski
Jolanta Krzyżan i Marcin Antczak
Calisia One
Hampton by Hilton Kalisz

Czerwiec 2021

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP