













w panteonie kompozytorów operetkowych XX wieku.










Paulina Janczarukjest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Doroty Wójcik. Już na początku studiów debiutowała w operze "Prima la musica e poi le parole" A. Salieriego rolą Toniny, następnie w operze "Aleko" S. Rachmaninova wystąpiła jako Zemfira, w dziele "Magnificat" J.S.Bacha śpiewała partię sopranową. "Wesoła Wdówka" F.Lehara to pierwsza operetka, w której wystąpiła w słynnej roli Hanny Glavary w Teatrze Muzyczym w Łodzi, by potem nawiązać współpracę z tymże Teatrem Muzycznym na dłużej, występując w musicalu A.L. Webbera Jesus Christ Superstar. Szkoliła się na kursach mistrzowskich u Beaty Redo Dobber, Izabelli Kłosińskiej, Udo Rheinemanna oraz Siergieja Leiferkusa. Pracowała z takimi dyrygentami jak m.in. Tadeusz Kozłowski, Ruben Silva, Jakub Wnuk, Jose Maria Florencio, Michał Kocimski, Piotr Sułkowski, Marcin Wolniewski, Przemysław Fiugajski, Łukasz Sidoruk, Kazimierz Wiencek. Od 2018 roku związana na stałe z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie występuje w spektaklach operetkowych: "Baron Cygański" J. Straussa jako Arsena, "Księżniczka Czardasza" E.Kalmana jako Stasi, "Kraina Uśmiechu" F. Lehara jako Księżniczka Mi, "Skrzypek na dachu" J. Bocka jako Hudel, "Hallo Szpicbródka" L. Starskiego jako Anita.


Jakub Milewskiz wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych i telewizyjnych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, a także pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia“. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Roberta Cieśli) na wydziale wokalno-aktorskim. Koncertował w wielu miastach Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec i Norwegii, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych.
Jest autorem muzyki m.in. do koncertu „Kantata Przemienienia”, a także piosenki promującej film „Zerwany kłos”. W 2017 r. na zakopiańskich Krzeptówkach odbyła się premiera dzieła z jego muzyką i librettem Jerzego Binkowskiego –Kantaty „Totus Tuus –Całym Twój…” w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II na Podhalu.


Dariusz Niebudek:Aktor, reżyser, moderator, wokalista. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotej Maski za role Maxa Białystoka i Rogera de Bill w musicalu Producenci w reż. Michała Znanieckiego, “Hanysa 2011” przyznanego przez kabaret RAK za propagowanie kultury i tradycji Śląska, a ostatnio Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury. Obecny na scenie od ponad 30 lat. Ma na swym koncie blisko 100 premier teatralnych, w tym zarówno role dramatyczne, jak i musicalowe, a nawet operowe i operetkowe. Karierę zawodową rozpoczął na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. W kolejnych latach związany był z teatrami całej Polski, m.in. Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem Nowym w Zabrzu, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie, AVE Teatrem w Rzeszowie oraz scenami offowymi. Zagrał w dwóch premierach w Warszawskiej Operze Kameralnej.