





Zespół wokalny złożony z solistów Teatrów Muzycznych
Szymon Makowski – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Tomasz Janczak – reżyseria/ inscenizacja
Iwona Runowska – choreografia
Andrzej Kopeć – aranżacje/ wizualizacje


„Bo to się zwykle tak zaczyna...” to niezwykłe wydarzenie artystyczne, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Popularne piosenki, obok doskonale znanych tytułów musicalowych, stworzą malowniczą opowieść o różnych odcieniach miłości. Historia toczyć się będzie przy kawiarnianym stoliku, innym razem przy barze, a nawet w więzieniu. Wysoki poziom artystyczny gwarantuje udział znakomitych artystów wielu polskich scen operowych oraz musicalowych, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej. Dodatkowo, pozytywny odbiór wzmacnia strona wizualna spektaklu – oryginalna scenografia oraz przygotowane specjalnie na tę okazję i pieczołowicie wkomponowane elementy multimedialne – filmy i animacje.
Zapraszamy do spędzenia z nami niezwykłego muzycznego wieczoru i wysłuchania najpiękniejszych melodii, które zna cały świat!
Tomasz Janczak, fot. z archiwum artysty
Tomasz Janczak
Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na scenie zadebiutował w tym samym roku – w Hanowerze w partii Eisensteina w Zemście nietoperza. Był solistą Teatru Muzycznego w Łodzi, śpiewał jako pierwszy tenor w Teatrze Muzycznym – Operetce Wrocławskiej, był także pierwszym solistą Teatru Muzycznego w Lublinie, gdzie wykonywał główne operowe partie tenorowe w Carmen Bizeta, w Strasznym dworze Moniuszki czy w Traviacie Verdiego. Był również pierwszym tenorem we wszystkich operetkach tego teatru. Koncertował w wielu krajach Europy (liczne angaże w niemieckich teatrach w głównych rolach: Baron Cygański Straussa, Sprzedana narzeczona Smetany i in.) oraz wielokrotnie w USA i Kanadzie. W 2011 roku uzyskał tytuł reżysera teatralnego. W 2013 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyki. Był pomysłodawcą pierwszej superprodukcji operowej w historii Lublina - La Traviata Verdiego, gdzie kreował rolę Alfreda Germonta. W 2012 roku wyreżyserował i zainscenizował z ogromnym sukcesem drugą wielką produkcję operową Nabucco Verdiego, które w lubelskiej Hali „Globus” obejrzało ponad 5 tys. widzów. Był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Lublinie, dyrektorem artystycznym Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, gdzie reżyserował wielkie widowiska muzyczne: Zemsta nietoperza i Baron Cygański Straussa oraz zorganizowany w Hali Stulecia we Wrocławiu koncert Dwa Żywioły z udziałem Aleksandry Kurzak i Krzysztofa Cugowskiego. Od 2016 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W październiku 2019 w Toronto brał udział w koncercie The Very Best of Moniuszko organizowanym przez Celebrity Symphony Orchestra.
Szymon Makowski, fot. z archiwum artysty
Szymon Makowski
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu (dyrygentura symfoniczna i operowa, skrzypce). Swoją edukację uzupełniał na kursach mistrzowskich w Poznaniu (Jose Miguel Rodilla Tortajada), Faro (Alexander Polishchuck) oraz Krakowie (Gabriel Chmura). W latach 2010-2014 ukończył kurs dyrygencki w Accademia Chigiana (Siena) pod kierunkiem Gianluigi Gelmettiego – trzykrotnie uzyskując „Diploma di Merito” oraz stypendia akademii. W 2011 roku pracował jako asystent Waltera E. Gugerbauera w Operze Wrocławskiej przy produkcji opery Parsifal Wagnera. W tym samym roku rozpoczął stałą współpracę z Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Teatrem Muzycznym w Lublinie. W ciągu ostatnich lat współpracował z wieloma znakomitymi zespołami w kraju, m. in.: Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orkiestrą Muzyki Nowej, Sinfonia Baltica w Słupsku, Filharmonią Kaliską, Filharmonią Krakowską oraz Filharmonią Poznańską oraz wieloma orkiestrami w całej Europie. W czasie tych koncertów współpracował z wieloma światowej sławy solistami, m.in Aleksandrą Kurzak, Stefanem Kocanem, Agatą Szymczewską, Claudio Bohorquezem, Ivo Kahankiem, Krzysztofem Jakowiczem czy Igorem Szeligowskim. Niezależnie od działalności koncertowej, brał udział w wielu międzynarodowych konkursach dyrygenckich: w Besancon (w 2013r. - gdzie osiągnął półfinał) oraz we Frankfurcie nad Menem na konkursie im. G. Soltiego (w 2015r – gdzie również osiągnął etap półfinałowy). W 2016 roku rozpoczął współpracę z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze jako główny dyrygent orkiestry. Wraz z tym zespołem zrealizował ponad 50 koncertów w kraju i zagranicą, dokonał też premierowych nagrań muzyki Ludomira Różyckiego.
Ceny biletów:
Normalny: 110 zł
Ulgowy: 90 zł