Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

NASI SOLIŚCI

Start: 2023-04-14 | Koniec: 2023-04-14

KONCERT SYMFONICZNY

KUP BILET

14 kwietnia 2023 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19.00

Bartosz Bindel - wibrafon

Arkadiusz Hylewski - skrzypce

Szymon Półtorak - altówka
Natalia Karolak - dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

Tobiasz Michna - prowadzenie


Robert Schumann - Uwertura Manfred op. 115

Johann Nepomuk Hummel - Fantazja na altówkę i orkiestrę op. 94

Henryk Wieniawski - II koncert skrzypcowy d-moll op. 22

Ney Rosauro - Koncert nr 1 na wibrafon i orkiestrę



Podczas koncertu muzycy z wieloletnim stażem w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej zaprezentują swoje umiejętności w roli solistów.

Usłyszymy popis doskonałej techniki i doświadczenia: Bartosza Bindela, wszechstronnego perkusisty, tym razem w roli wibrafonisty, skrzypka Arkadiusza Hylewskiego (znanego z Kwartetu Libiamo oraz Accorinet Klezmer Band) oraz altowiolisty Szymona Półtoraka (kwartety Libiamo i Calisia). Nasi soliści przedstawią zróżnicowany program obejmujący dzieła XIX-sto i XX-sto wiecznej muzyki symfonicznej. Orkiestrą FK dyrygować będzie Natalia Karolak. Koncert poprowadzi kontrabasista naszej orkiestry Tobiasz Michna.

Natalia Karolak

Absolwentka Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dyrygentury chóralnej oraz dyrygentury symfoniczno-operowej. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzała uczestnicząc w kursach prowadzonych przez dyrygentów takich jak: Philip Lawson, Robert Sund, Tatiana Malysheva, Roger Treece, Jon Fylling, Werner Pfaff, Lena-Lisa Wüstendörfer. Doświadczenie wzbogaciła współpracą między innymi z Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, orkiestrą kameralną Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy Academic Rebel Sinfonietta, Orkiestrą Symfoniczną Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, Chórem Kameralnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Chórem Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Polskim Chórem Męskim, Chórem Kameralnym PAM. W 2016 roku rozpoczęła współpracę z Filharmonią Pomorską prowadząc koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Od września 2021 roku pracuje również w Publicznej Szkole Muzycznej I st. w Górsku, gdzie prowadzi chór szkolny oraz lekcje teorii muzyki. Od września 2016 roku jest również dyrygentem Chóru ewangelickiego im. Oskara Kolberga w Pile.

Bartosz Bindel

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie perkusji prof. Jacka Woty (2009). Do 2013 roku związany z Operą Wrocławską, obecnie pracuje w Filharmonii Kaliskiej. Jako muzyk orkiestrowy koncertował m.in. w Niemczech, Luksemburgu, Estonii, Chinach, czy Bahrajnie. Od 2011 roku prowadzi klasę perkusji w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wlkp. Jego uczniowie regularnie odnoszą sukcesy na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach perkusyjnych. Brał udział w wykonaniach i prawykonaniach wielu kompozycji muzyki współczesnej zarówno symfonicznej, jak i perkusyjnej, m.in. „Pamiętników” Adama Bałdycha, współczesnym wykonaniu opery „Aleksander i Apelles” Karola Kurpińskiego oraz nagraniu muzyki ludowej z regionów Kalisza i Sieradza ze zbiorów Oskara Kolberga wraz z zespołem Lautari. Żywo zainteresowany wieloma gatunkami muzycznymi, szczególną uwagę poświęca muzyce brazylijskiej. Jako członek zespołu Os Loucos kultywował tradycje muzyczne regionu Bahia, które obecnie z wielką pasją przekazuje swoim podopiecznym. Miłośnik muzyki ulicznej, współzałożyciel zespołu Szybcy i Wściekli, z którym zaskakuje publiczność spontanicznymi koncertami przepełnionymi radosną improwizacją, m.in. podczas ekstremalnych górskich maratonów.


Arkadiusz Hylewski

Skrzypek, solista, kameralista, lider zespołów, pedagog. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. z tytułem magistra sztuki w klasie skrzypiec prof. Luby Czajkowskiej. Współpracował z wieloma zespołami kameralnymi i symfonicznymi. W latach 2000- 2009 był skrzypkiem Opery Wrocławskiej. Od 2010 r. jest muzykiem Filharmonii Kaliskiej. Wielokrotnie koncertował jako solista, kameralista oraz muzyk symfoniczny w większości krajów Europy oraz w Turcji, Chinach i na Tajwanie. Jest liderem m.in. kwartetu smyczkowego Libiamo, złożonego z muzyków Filharmonii Kaliskiej oraz członkiem zespołu Accorinet Klezmer Band. Jako solista i muzyk zespołów wielokrotnie koncertował na festiwalach w kraju i za granicą grając recitale i koncerty w tym również z orkiestrą Filharmonii Kaliskiej. Jest autorem wielu ciekawych aranżacji i opracowań na skład smyczkowy z kręgu muzyki operowej, operetkowej, filmowej i musicalowej. Jest również autorem koncertowych opracowań i aranżacji „Melodii klezmerskich” oraz „Melodii żydowskich” na skrzypce i fortepian. Utwory te były także wykonywane przez orkiestrę smyczkową Filharmonii Kaliskiej. Dwukrotny laureat nagrody Prezydenta Miasta Kalisza w zakresie upowszechniania kultury w roku 2014 i 2017. W 2015 r. otrzymał II nagrodę na Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pedagogów Muzyki w Warszawie. Jako pedagog prowadzi klasę skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Odolanowie.

Szymon Półtorak

Edukację muzyczną na skrzypcach rozpoczął w wieku pięciu lat w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, naukę kontynuował w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. W 2009 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 1996 roku, będąc w szkole średniej, otrzymał wyróżnienie na Konkursie Zespołów Kameralnych im. G. Bacewicz w Łodzi. Cztery lata później uczestniczył w międzynarodowym projekcie The Anglo - Italian Music Society: Millennium International Youth Orchestra pod patronatem Michaela Rose. Brał czynny udział w wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzycznej, których wykładowcami byli m. in. prof. A. Cofalik, prof. Z. Grudzień oraz prof. J. Kaliszewska. Swoją karierę zawodową związał z muzyką kameralną oraz orkiestrową. W latach 2005-2008 koncertował wraz z muzykami Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz „Capeli Bydgostiensis”. Od 2009 roku jest etatowym pracownikiem Filharmonii Kaliskiej, a także członkiem kwartetów „Libiamo” i „Calisia” gdzie wykonuje partie skrzypiec i altówki. W 2020 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Od 2019 roku pełni funkcję zastępcy lidera sekcji altówek Filharmonii Kaliskiej.

BILETY:

Normalny 45 zł

Ulgowy 30 zł

Kup bilet

Kwiecień 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP