Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2022-01-07

KARNAWAŁ W FILHARMONII - Koncert Noworoczny- Księżniczka czardasza

Emmerich Kálmán - Księżniczka czardasza w wersji półscenicznej.

 W związku z pracami remontowymi na ul. Nowy Świat wejście do Sali Koncertowej WYŁĄCZNIE od strony parkingu.

Filharmonia informuje, że podczas koncertu przestrzegane będą wszelkie wymogi sanitarne związane z epidemią. Ponieważ z ograniczeń liczby uczestników koncertu wyłączone są osoby zaszczepione, Filharmonia umożliwia zakup biletów z certyfikatem dla osób, które dobrowolnie oświadczą, że są zaszczepione przeciwko SARS-CoV-2. Prosimy, aby osoby zaszczepione posiadające unijny certyfikat zaszczepienia przeciwko SARS-CoV-2, okazały je obsłudze w dniu wydarzenia przed wejściem do sali koncertowej. Certyfikat/zaświadczenia przedstawiają Państwo jedynie do wglądu – nie gromadzimy ani nie przetwarzamy tych danych w żaden sposób.


7 stycznia 2022 r.
godz. 19:30

Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
 

Renata Drozd - Sylvia Varescu, księżniczka czardasza

Paulina Janczaruk - hrabianka Stasi

Sławomir Naborczyk -  Edwin von Lippert-Weylersheim 

Jakub Milewski – hrabia Boni Kancsianu

Dariusz Niebudek – narrator, hrabia Feri von Kerekes

 

Ruben Silva – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
 
 

Tego wieczoru, przy lampce szampana kaliska publiczność będzie miała niezwykłą okazję śledzić miłosne perypetie Sylvii Varescu nazywanej księżniczką czardasza (w tej roli Renata Drozd) i księcia Edwina (w tej roli Sławomir Naborczyk). Sylvia, ze względu na niechęć książeckiej rodzinny, postanawia uciec przed wielką miłością, wyruszając w tournée po Stanach Zjednoczonych. Tak rozpoczyna się opowieść tej trzyaktowej operetki, do której libretto napisali Leo Stein i Bela Jenbach. W tej plejadzie znakomitych solistów pojawi się także Paulina Janczaruk jako hrabianka Stasi, tworząc niezapomniany duet z Jakubem Milewskim, grającym hrabiego Boni. Narrację tej niezwykłej opowieści poprowadzi Dariusz Niebudek, pełniący również rolę gospodarza wieczoru.  

Księżniczka czardasza już od czasów wiedeńskiej premiery w 1915 roku cieszy się niesłabnącą popularnością.  Ogromny sukces dzieła przypieczętował na stałe pozycje Emmericha Kálmána
w panteonie kompozytorów operetkowych XX wieku. 

Koncert noworoczny to będzie niezwykła okazja, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy prawdziwa miłość zwycięży w świecie konwenansów wiedeńskiej socjety?

 
Ceny biletów:
 
Normalny: 120 zł

Ulgowy: 90 zł

 

Renata Drozd jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich m.in.: u prof. Ingrid Kremling, prof. Ryszarda Karczykowskiego oraz prof. Christiana Elssnera. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych. Do najważniejszych zaliczyć można II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Sopranów im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju (I miejsca nie przyznano). Była półfinalistką Konkursu Wokalnego Belvedere w Wiedniu. Debiutowała w Operze Bałtyckiej w Gdańsku partią Micaeli w „Carmen” G. Bizeta. Współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie kreowała partię tytułową w operetce „Księżniczka Czardasza” E. Kalmana. Koncertowała po Szwecji, Danii, Norwegii, Niemczech z programem „Glanzlicher Operette” z orkiestrą pod dyrekcją Marka Tracza. W 2017 r. otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Sławomir Naborczyk jest absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dra hab. M. Moździerza i mgra T. Szlenkiera. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów u N. Shicoffa, E. Pessena, M. Rexrotha, I. Kłosińskiej, H. Łazarskiej, K. Rymarczyk, A. Kruszewskiego, L. Świdzińskiego, M. Robavsa oraz T. Koniecznego. Debiutował w 2011 r. rolą Basilia w „Weselu Figara” W.A. Mozarta podczas Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. . Na tej scenie kreował także postaci Kowala w „Krótkim życiu” M. de Falli i tytułowego „Studenta żebraka” K. Millöckera. Laureat  22 Wielkiego Turnieju Tenorów w Operze na Zamku w Szczecinie Gran Proc VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju (I nagroda i dwie specjalne), Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie (III nagroda, 2016), III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. K. Jamróz w Busku-Zdroju (III nagroda), Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach (nagroda specjalna, 2017) czy XII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Złote Głosy” w Warszawie (II nagroda, 2017).


Paulina Janczaruk jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Doroty Wójcik. Już na początku studiów debiutowała w operze "Prima la musica e poi le parole" A. Salieriego rolą Toniny, następnie w operze "Aleko" S. Rachmaninova wystąpiła jako Zemfira, w dziele "Magnificat" J.S.Bacha śpiewała partię sopranową. "Wesoła Wdówka" F.Lehara to pierwsza operetka, w której wystąpiła w słynnej roli Hanny Glavary w Teatrze Muzyczym w Łodzi, by potem nawiązać współpracę z tymże Teatrem Muzycznym na dłużej, występując w musicalu A.L. Webbera Jesus Christ Superstar. Szkoliła się na kursach mistrzowskich u Beaty Redo Dobber, Izabelli Kłosińskiej, Udo Rheinemanna oraz Siergieja Leiferkusa. Pracowała z takimi dyrygentami jak m.in. Tadeusz Kozłowski, Ruben Silva, Jakub Wnuk, Jose Maria Florencio, Michał Kocimski, Piotr Sułkowski, Marcin Wolniewski, Przemysław Fiugajski, Łukasz Sidoruk, Kazimierz Wiencek. Od 2018 roku związana na stałe z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie występuje w spektaklach operetkowych: "Baron Cygański" J. Straussa jako Arsena, "Księżniczka Czardasza" E.Kalmana jako Stasi, "Kraina Uśmiechu" F. Lehara jako Księżniczka Mi, "Skrzypek na dachu" J. Bocka jako Hudel, "Hallo Szpicbródka" L. Starskiego jako Anita.


Jakub Milewski z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych i telewizyjnych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, a także pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia“. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Roberta Cieśli) na wydziale wokalno-aktorskim. Koncertował w wielu miastach Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec i Norwegii, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych.
Jest autorem muzyki m.in. do koncertu „Kantata Przemienienia”, a także piosenki promującej film „Zerwany kłos”. W 2017 r. na zakopiańskich Krzeptówkach odbyła się premiera dzieła z jego muzyką i librettem Jerzego Binkowskiego –Kantaty „Totus Tuus –Całym Twój…” w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II na Podhalu.


Dariusz Niebudek: Aktor, reżyser, moderator, wokalista. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotej Maski za role Maxa Białystoka i Rogera de Bill w musicalu Producenci w reż. Michała Znanieckiego, “Hanysa 2011” przyznanego przez kabaret RAK za propagowanie kultury i tradycji Śląska, a ostatnio Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury. Obecny na scenie od ponad 30 lat. Ma na swym koncie blisko 100 premier teatralnych, w tym zarówno role dramatyczne, jak i musicalowe, a nawet operowe i operetkowe. Karierę zawodową rozpoczął na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. W kolejnych latach związany był z teatrami całej Polski, m.in. Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem Nowym w Zabrzu, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie, AVE Teatrem w Rzeszowie oraz scenami offowymi. Zagrał w dwóch premierach w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Kup bilet

Przeczytaj również



2025-05-23
KRZESIMIR DĘBSKI - MUZYKA FILMOWA

Koncert z okazji Dnia Matki

czytaj więcej


2025-04-25
OD SCHUBERTA AŻ DO DZIŚ…

Koncert symfoniczny

czytaj więcej

2025-04-10
PO PROSTU VIVALDI

Koncert symfoniczny

czytaj więcej

2025-04-04
TANIEC SFER NIEBIESKICH

Koncert symfoniczny

czytaj więcej

Kwiecień 2025

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP