Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2019-12-13

ROSYJSKIE PEJZAŻE

HAYOUNG CHOI

 

13 grudnia 2019
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Hayoung Choi - wiolonczela
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek - dyrygent

 

Aleksander Borodin - II Symfonia h-moll "Bohaterska"
Dymitr Szostakowicz - I Koncert wiolonczelowy Es-dur op. 107


 

Malownicza przyroda Kaukazu, tundra i tajga, stepy i bezkresny Bajkał.
Świat religijnych ruskich mużyków i samotne cerkwie nad Wołgą. A to wszystko przy herbatce z samowara... Tak malują się rosyjskie pejzaże na partyturach kaliskich filharmoników. W grudniowy wieczór będzie można posłuchać dwóch rosyjskich arcydzieł: "Bohaterskiej" II Symfonii h-moll Aleksandra Borodina oraz I Koncertu wiolonczelowego Es-dur op. 107 Dymitra Szostakowicza. Kaliscy filharmonicy będą towarzyszyć młodej, znakomitej, południowokoreańskiej wiolonczelistce Hayoung Choi, laureatce I nagrody i dwóch nagród specjalnych na prestiżowym III Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Krzysztofa Pendereckiego.

 

Hayoung Choi - południowokoreańska wiolonczelistka. 
Urodziła się w Bielefeld w Niemczech, w 1998 roku. W wieku trzynastu lat zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Austrii, stając się najmłodszą zwyciężczynią w historii tego konkursu.

Zdobyła także pierwsze nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym Antonio Janigro w Chorwacji i Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym Justusa Dotzauera w Niemczech. Podczas Kronberg Cello Masterclasse otrzymała nagrodę Landgrave of Hesse Prize i Nagrodę Muzyczną Leyda Ungerer. Niedawno zdobyła I nagrodę i dwie nagrody specjalne na prestiżowym II Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Krzysztofa Pendereckiego.

Jako solistka występowała z wieloma orkiestrami: Kremerata Baltica, Camerata Salzburg, The Frankfurter Opern- und Museumsorchester, Barcelona Chamber Orchestra, London Trinity Laban Conservatoire Orchestra, Bucheon Philharmonic Orchestra, Sungnam Philharmonic Orchestra, Suwon Philharmonic Orchestra. Została zaproszona do udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych: City of London Festival w Anglii, Amsterdam Cello Biennale w Holandii, Kronberg Cello Festival w Niemczech, Prades Pablo Casals Festival we Francji, Beijing Supercello Festival w Chinach i Artdialog Festival w Szwajcarii. Jako kameralistka występowała z takimi muzykami jak Gidon Kremer, Christian Tetzlaff, Kim Kashkashian, Jörg Widmann, Mitsuko Uchida, Antoine Tamestit, Elena Bashkirova i Martin Helmchen. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich u Sir Simona Rattle’a, Christopha Eschenbacha, Daniela Barenboima, Sir Andrasa Schiffa.

Edukację muzyczną rozpoczęła w przedszkolu koreańskiego National University of Arts, a następnie studiowała w Purcell School of Music w Anglii. W międzyczasie studiowała u prof. Fransa Helmersona w Kronberg Academy w Niemczech, gdzie uzyskała tytuł licencjata i magistra. Od 2017 roku kontynuuje studia w Akademii Kronberga u prof. Wolfganga Emanuela Schmidta.

 

Normalny: 40 zł
Ulgowy: 30 zł
Melomani do lat 18 - 10 zł

Rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48

Kup bilet
Galeria zdjęć

Przeczytaj również


2021-07-31
XIV Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

Klasycznie i filmowo - koncert kwintetu smyczkowego Libiamo

czytaj więcej


2021-07-10
XIV Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

Z południa na północ - koncert kwartetu smyczkowego Filharmonii Kaliskiej 

czytaj więcej


2021-06-25
Koncert na zakończenie sezonu

Anastasia Kobekina - laureatka XVI Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Petersburgu 

czytaj więcej

2021-06-18
Tomasz Bielski Jazz Orchestra

Koncert z inicjatywy Ewy Fibiger-Bielskiej i Tomasza Bielskiego dedykowany Przodkom Rodziny Fibigerów

czytaj więcej

Lipiec 2021

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP