KUP BILET
21 czerwca 2024 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:00
Ewa Tracz - sopran
Adam Michalak* - tenor
David Roy - baryton
Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu - przygotowanie chóru Beata Szymańska
Studencki Chór WPA UAM w Kaliszu - przygotowanie chóru Joanna Piech-Sławecka
Chór Bazyliki Kaliskiej - przygotowanie chóru - Małgorzata Piotrowska
Chór I stopnia Państwowej Szkoły Muzycznejw Kaliszu- przygotowanie chóru - Małgorzata Piotrowska
Ruben Silva - dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
*z przyczyn niezależnych od organizatora w miejsce Tomasza Krzysicy wystąpi tenor Adam Michalak
Carl Orff — Carmina Burana
Zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024 w Filharmonii Kaliskiej będzie miało wyjątkowy wymiar: zarówno w doborze repertuaru, jak i w niezwykle rozbudowanej obsadzie wykonawców. "Carmina Burana" Carla Orffa to dzieło przeznaczone na spektakularny zestaw wykonawców. Na scenie zobaczymy i usłyszymy wspaniałych solistów - Ewę Tracz (sopran), Adama Michalaka (tenor) oraz Davida Roy'a (baryton), a także Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, którą poprowadzi maestro Ruben Silva oraz aż cztery kaliskie chóry: Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu (przygotowanie Beata Szymańska), Studencki ChórWPA UAM w Kaliszu (przygotowanie Joanna Piech-Sławecka), Chór Bazyliki Kaliskiej oraz Chór I stopnia Państwowej Szkoły Muzycznejw Kaliszu (oba przygotowane przez Małgorzatę Piotrowską). Nadzwyczajny moment sezonu będziemy świętować w odpowiedni dla jego wagi sposób - wielką muzyczną ucztą!
PROGRAM KONCERTU W WERSJI ELEKTRONICZNEJ:
Ewa Tracz
Absolwentka Accademia Teatro alla Scala w Mediolanie oraz studiów magisterskich oraz doktoranckich Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Biegas. Uczestniczyła w Programie Kształcenia Młodych Talentów - "Akademia Operowa" przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Obecnie pracuje jako pedagog śpiewu na Wydziale Wokalno-Aktorskim w macierzystej uczelni w Katowicach. Laureatka Konkursów Międzynarodowych min: I Nagrody w kategorii głosów żeńskich w XV Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2013) II Nagrody w 9 Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im Klaudii Taev (Estonia, 2015) II Nagrody w V Konkursie Wokalnym im .I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2015) II Nagrody w 9 Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. St. Moniuszki (2016) I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2018). Debiutowała rolą Giovanny D’arco w operze ‚Giovanna D’arco’ G. Verdiego (2014) Hrabiny w operze ‚Wesele Figara’ (2014)‚ I Damy w operze ‘Czarodziejski flet’ (2015), Fiordiligi w operze ‚Cosi fan tutte’ W. A. Mozarta (2015). Kreowała partię Marianny w operze ‚Kawaler srebrnej róży’ R. Straussa (2014) oraz Ksenii w operze ‚Borys Godunow’ M. Musorgskiego (2015). Na deskach mediolańskiej La Scali debiutowała partią Konstancji w operze ‚Uprowadzenie z Seraju’ W. A. Mozarta (2016), partią sopranową Wróżki w balecie ‚Sen nocy letniej’ Felixa Mendelssohn-Bartholdy (2017) partią matki Gertrudy w operze ‚Jaś i Małgosia’ E. Humperdinck (2017) oraz partię Anny w oprze ,Nabucco’ G.Verdiego (2017) Na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie debiutowała partią Micaeli w operze ‘Carmen’(2018) oraz Ulany w operze ‘Manru’ J.I. Paderewskiego (2018). Donny Anny w operze ‘Don Giovanni’ W.A. Mozarta w Polskiej Operze Królewskie (2019). Debiutowała partią Roxany w operze Król Roger K.Szymanowskiego (2022) w Operze na Zamku w Szczecinie za którą została uhonorowana tytułem – Najlepszej śpiewaczki roku 2023 w XVII Edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. J. Kiepury. Wcieliła się w rolę Musetty z opery ‘Cyganeria’(2022) w Hyogo Performing.
Adam Michalak
Absolwent wokalistyki na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, a także absolwent UAM Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, gdzie obecnie jest wykładowcą emisji głosu. Wszechstronny wokalista, który nie boi się wyzwań muzycznych. Swoją karierę solową rozpoczął w zespole wokalnym Cantori Domenicali, który założył w 2003. Wtedy zespół specjalizował się w muzyce barokowej a obecnie pod nazwą The Sunday Singers, wykonuje a capella współczesną muzykę rozrywkową, popową, jazzową oraz klasyczną. Był zapraszany do uświetniania wielu prestiżowych uroczystości muzycznych w Kaliszu (m.in. III Kaliskie Forum Organowe czy koncerty z cyklu „Pod niebem Kalisza”, a także w wielu miastach Niemiec i Holandii.
Uczestniczył w wielu festiwalach w kraju. Były to między innymi: III Europejski Festiwalu Muzyki Organowej „Silesia Sonans” w Jeleniej Górze; XVII, XIX i XXI Międzynarodowy Festiwal „Non Sola Scripta” we Wrocławiu, XXIII Międzynarodowy Festiwal Organowy w Legnicy, I Międzynarodowe Forum Muzyczne w Bardo Śląskim, X Letni Festiwal Muzyki Operowej w Krynicy-Zdroju, a także w 49. Festiwal Moniuszkowski w programie „Pieśni i arie Stanisława Moniuszki” w Kudowie-Zdroju. Współpracuje z Filharmonią Kaliską, Wrocławską, Częstochowską, oraz z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Koncertował m.in. w Zakopanem, w Amfiteatrze Warszawskim, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku, w kościele p.w. NMP w Polanicy-Zdroju oraz poza granicami kraju w Chinach we Włoszech, Kanadzie, Izraelu i dwukrotnie w prestiżowej Carnegie Hall w Nowym Jorku. Wystąpił też w TVP1, TVN, oraz Radiu Zet.
David Roy
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. dr hab. Adama Zdunikowskiego. Obecnie studiuje w Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover w klasie prof. Marka Rzepki. Ma na swoim koncie wiele sukcesów w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wokalnych, m.in. I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Bogdana Paprockiego, II nagroda w XIX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ady Sari (I nagrody nie przyznano), I nagroda w 21th Imrich Godin International Vocal Competition IUVENTUS CANTI 2019, II nagroda w III Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” oraz I nagroda i Grand Prix w 2nd International Talsi Children and Youth Academic Singing and Vocal Ensemble Competition. Od 2022 roku współpracuje z Polską Operą Królewską w Warszawie, gdzie kreuje partie Figara w "Il barbiere di Siviglia" oraz Taddea w "L'Italiana in Algeri" G. Rossiniego. Brał udział w Rossini Opera Festival w Pesaro, gdzie śpiewał jako Don Alvaro w "Il viaggio a Reims" G. Rossiniego. Zadebiutował również w Stanach Zjednoczonych w ramach Savannah Voice Festival jako Masetto w "Don Giovannim" W. A. Mozarta. Występował również na scenie Opery Nova w Bydgoszczy, m. in. jako Miecznik w "Strasznym dworze" S. Moniuszki, Belcore w "L'elisir d'amore" G. Donizettiego czy Hrabia Almaviva w "Le nozze di Figaro" W. A. Mozarta. Nieustannie poszerza swój repertuar i rozwija swoje umiejętności wokalne oraz sceniczne w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wielkich artystów, takich jak: Sherill Milnes, Mariusz Kwiecień, Andrzej Dobber, Marcin Bronikowski, Claudia Visca, Clarry Bartha, Barbara Kubiak, Marcin Kozieł.
BILETY:
80 zł(bilet normalny)
70 zł(bilet ulgowy)