Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

SKRÓCONA NOTA

Filharmonia Kaliska

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Zespół nagrodzony Grammy Award 2014 w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę „Night in Calisia”.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej jest obecnie postrzegana przez artystów i krytykę jako jeden z wyróżniających się zespołów orkiestrowych w kraju. Od sezonu 2006/07 do 2015/2016 miały miejsce kolejne edycje Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Bursztynowy Szlak” – Multimedia Amber Road Festival, który stał się ważnym wydarzeniem muzycznym w kraju.
Ciekawym projektem Filharmonii Kaliskiej okazał się cykl koncertów „Filharmonia nie gryzie”, łączący różne muzyczne style. W wersji symfonicznej z orkiestrą wystąpili: m.in. Gabriela Kulka, Grzegorz Kupczyk z zespołem Ceti, zespół Zakopower, grupa Laboratorium, zespół DeMono. W roku 2016 zainaugurowano nowy cykl koncertów przeznaczonych dla szerokiego grona publiczności - Goplana Music Festival.


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej posiada w swoim dorobku kilka płyt. Najważniejsza z nich to nagrodzony Grammy Award 2014 w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album „Night in Calisia”
W listopadzie 2010 roku ukazało się trzypłytowe wydawnictwo pt. „Preisner's Voices". Trzecia płyta: „Danse Macabre" została nagrana z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej.

Od roku 2006 dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Kaliskiej jest Adam Klocek.


Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP