Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

LEKCJE Z FILHARMONIĄ

W październiku rozpoczynamy kolejny cykl koncertów edukacyjnych w przedszkolach i szkołach.

fot. tomekwolff.com

Spoglądając w przeszłość
Podczas tegorocznych koncertów dla dzieci spojrzymy w przeszłość. Wspólnie odbędziemy fascynującą podróż w czasie. Opowiemy cztery różne muzyczne historie.
Pierwsza z nich nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas koncertu porozmawiamy o symbolach narodowych i posłuchamy muzyki polskiej.
W grudniu i styczniu zabrzmią tradycyjne utwory świąteczne. Kwartet wokalny, wsparty Waszymi głosami, roztoczy wokół zimowy nastrój. Kolejna opowieść to nowe spojrzenie na zapomniane instrumenty historyczne. Wspólnie odkurzymy dawne brzmienia. Wiosenna, ostatnia podróż muzyczna, to zapoznanie się muzyką rozrywkową minionych epok.

Scenariusz i prowadzenie koncertów: Piotr Łyszczorz
(muzyk Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej)


Cykl koncertów dla przedszkolaków

W Narodowym Tonie / Kwartet smyczkowy z towarzyszeniem wokalistki
Godło, flaga i hymn to symbole narodowe, każdy kraj ma swoje własne. Każdy kraj ma także swoją własną muzykę. W setną rocznicę niepodległości Polski pragniemy przybliżyć Wam naszą Polską kulturę muzyczną. W wykonaniu kwartetu smyczkowego z towarzyszeniem wokalistki usłyszymy różne pieśni i piosenki. Nie zabraknie też utworów stylizowanych na nasze tańce narodowe.
terminy koncertów:
15-19 października 2018
26-30 listopada 2018

Zimowa opowieść / Zespół wokalny
Mówi się ze głos ludzki to najpiękniejszy i najbardziej doskonały „instrument”. Za oknem hula mróz, święta są coraz bliżej. To okres dobrych nastrojów i błogiej aury. Gdy za oknem trzaska mróz, w naszych domach robi się coraz goręcej - zima to przecież okres pogoni za prezentami i dopinania wszystkiego na ostatni guzik. Może jednak zatrzymamy się na chwilkę i ... posłuchamy muzyki. Podczas zimowego spotkania posłuchamy rożnych kolęd oraz utworów noworocznych.
terminy koncertów:
10-14 grudnia 2018
28 stycznia - 1 lutego 2019

Odkurzamy zapomniane instrumenty / Zespół instrumentów dawnych
Wspólnie przenieśmy się w czasie i odkurzmy stare, zapomniane brzmienia.
Chcąc dotrzymać kroku nowinkom muzycznym, na audycje zaprosiliśmy zespół muzyki dawnej. Zanim pojawiły się instrumenty, które widzimy w filharmonii, grywano na flecie traverso czy violi da gamba.
Jak wyglądają te instrumenty czym różnią się od współczesnych? Zobaczycie na koncertach.
terminy koncertów:
25 lutego - 1 marca 2019
25-29 marca 2019

Wakacyjna tęsknota / Zespół dęty drewniany
Czy wiecie, że muzyka rozrywkowa w czasach Mozarta brzmiała zupełnie inaczej niż dziś? Podobno podróże kształcą, przeniesiemy się więc w czasie. Podczas ostatniej podróży muzycznej z filharmonią posłuchamy różnych utworów z muzyki rozrywkowej w aranżacji na Zespół dęty drewniany.
terminy koncertów:
1-5 kwietnia 2019
6-10 maja 2019Cykl koncertów dla uczniów szkół

Spoglądając w przeszłość
Tematyka tegorocznego cyklu koncertów edukacyjnych Filharmonii Kaliskiej zwrócona jest w stronę przeszłości. Wspólnym mianownikiem poszczególnych edycji jest podróż w czasie. Zaprezentujemy cztery różne spojrzenia na „dawne dzieje”, będące motywem przewodnim tegorocznej edycji naszej edukacji muzycznej.
Pierwsza trasa nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas zimowych koncertów zabrzmią tradycyjne świąteczne utwory. Kolejny cykl to nowe spojrzenie na instrumenty historyczne i dawne, często już zapomniane brzmienia. Wiosenna
i ostatnia trasa, to zapoznanie się muzyką rozrywkową minionych epok.


W Narodowym Tonie / Kwartet smyczkowy z towarzyszeniem wokalistki
„ Tyś wynalazczynią praw, nauczycielka dobrych obyczajów i ładu” - Cyceron
Kultura jest całokształtem duchowego i materialnego dorobku społeczeństwa. To tożsamość każdego narodu. W setną rocznicę niepodległości Polski pragniemy przybliżyć Wam naszą Polską kulturę muzyczną. W wykonaniu kwartetu smyczkowego z towarzyszeniem wokalistki usłyszymy różne pieśni i piosenki. Nie zabraknie też utworów stylizowanych na nasze tańce narodowe.
terminy koncertów:
15-19 października 2018
26-30 listopada 2018


Zimowa opowieść / Zespół wokalny
Zimą, każdy z nas z utęsknieniem wyczekuje świąt a później Nowego Roku. Gdy za oknem trzaskający mróz, w naszych domach robi się coraz goręcej - zima to przecież okres pogoni za prezentami i dopinania wszystkiego na ostatni guzik. Może jednak zatrzymamy się na chwilkę i ... posłuchamy muzyki. Czy słyszeliście kiedyś dźwięki spadających sopli? Czy rozpoznacie dźwięk zamarzającego jeziora? Muzycy Filharmonii Kaliskiej wprowadzą nas w mistyczny świat zimowych dźwięków.
terminy koncertów:
10-14 grudnia 2018
28 stycznia - 1 lutego 2019


Odkurzamy zapomniane instrumenty / Zespół instrumentów dawnych
Muzyka epoki baroku powraca na „salony”, a historyczne wykonania są coraz bardziej pożądane. Chcąc dotrzymać kroku nowinkom muzycznym, na audycje zaprosiliśmy zespół muzyki dawnej. Zanim pojawiły się instrumenty, które widzimy w filharmonii grywano na flecie Traverso czy violi da gamba. Przenieśmy się zatem do czasów wielkiego Jana Sebastiana Bacha.
terminy koncertów:
25 lutego - 1 marca 2019
25-29 marca 2019

Wakacyjna tęsknota / Zespół dęty drewniany
Wakacje czas wypoczynku i podróży po świecie. Kto z nas już za nimi nie tęskni? Podczas ostatniej podróży muzycznej z filharmonią posłuchamy różnych utworów z muzyki rozrywkowej w aranżacji na Zespół dęty drewniany.
terminy koncertów:
1-5 kwietnia 2019
6-10 maja 2019

  • Rezerwacja terminów: Renata Matuszczak, tel. 62 767 84 64

    koszt koncertu:
  • koncert dla przedszkolaków - 240 zł
  • koncert dla uczniów szkół - 280 zł

Lipiec 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP