Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

LEKCJE Z FILHARMONIĄ

wracamy do grania dla młodszych i nieco starszych melomanów!

fot. tomekwolff.com

Szanowni Państwo, ten sezon przyniesie nam wiele wyzwań, nie tylko artystycznych. Miejmy nadzieję, że zachowując wszelkie środki ostrożności, będziemy mogli spotykać się regularnie.
Poniżej przedstawimy plan koncertów edukacyjnych na miesiące październik, listopad i grudzień 2020 - terminy oraz składy składy zespołów. Program koncertów oraz prelekcja jest każdorazowo dostosowana do grypy wiekowej słuchaczy.

Nieznane oblicze blachy
Pierwsze spotkanie w nowym sezonie artystycznym poświęcimy instrumentom dętym blaszanym. W asyście trąbek, waltorni, puzonu i eufonium, wyruszymy w zaległą podroż po świecie. Tym razem odwiedzimy Stany Zjednoczone i Amerykę Północną. Obowiązkowo przeniesiemy się też do zatłoczonego, tętniącego życiem Nowego Jorku. Motywem przewodnim naszych koncertów będzie właśnie amerykańska muzyka rozrywkowa, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki filmowej. Ten gatunek narodził się bowiem w USA i do dziś jest jedną z muzycznych wizytówek Stanów Zjednoczonych.

terminy koncertów:
5-9 października 2020
16-20 listopada 2020

Smy(cz)kowe Święta
Grudniowe koncerty tradycyjnie przybliżą nas nieco do Świąt Bożego Narodzenia.
Tym razem, naszymi przewodnikami po najpiękniejszych kolędach i piosenkach świątecznych na przestrzeni wieków będą instrumenty smyczkowe. O właściwy świąteczny klimat zadbają więc skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas.

termin koncertów
14-18 grudnia 2020

  • Rezerwacja terminów: Katarzyna Brawata, telefonicznie (696054859), smsowo (696054859) lub mailowo (biuro@filharmoniakaliska.pl)
koszt koncertu:

  • koncert dla przedszkolaków - 260 zł
  • koncert dla uczniów szkół - 300 zł


Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP