17. FESTIWAL MUZYCZNY POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI - MAGIA (NA)DĘTEJ TRANSKRYPCJI

Maciej Chyży - puzon basowy

Wiktoria Koziara - saksofony

Patrycjusz Lorek - fortepian

7:7 PROJECT powstał w roku 2021 jako efekt wieloletniej przyjaźni członków zespołu oraz zamiłowania do muzyki kameralnej. Nietypowy skład duetu jest swego rodzaju manifestem przeciwko stereotypom, jakie przylgnęły do saksofonu i puzonu. Jest to jedyny tego typu zespół w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Brak literatury muzycznej przeznaczonej na taki skład instrumentalny stanowi wyzwanie, dlatego też muzycy dokonują autorskich opracowań i aranżacji już istniejących dzieł kameralnych oraz nawiązują współpracę z kompozytorami, propagując tym samym muzykę najnowszą. Nowatorskie podejście, niepospolity dobór instrumentów i młodzieńcza energia zespołu 7:7 PROJECT daje utworom nową, niepowtarzalną jakość, odkrywając przed słuchaczem inne, nieznane dotychczas aspekty wykonywanych dzieł.

† † „

Koncert odbędzie się na placu przed Basztą Dorotką.

W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach 17. Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski jest wolny.

7:7 PROJECT

Wiktoria Koziara

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Conservatoire de musique, danse et theatre Perpignan Méditerranée Métropole w klasie saksofonu. Swoje umiejętności doskonaliła także na licznych międzynarodowych kursach mistrzowskich u renomowanych saksofonistów światowej sławy. Na co dzień zajmuje się muzyką klasyczną, rozrywkową oraz jazzową, będąc członkiem wielu formacji muzycznych. Obecnie współpracuje z najważniejszymi instytucjami kulturalnymi w Łodzi, m. in. Teatrem Stefana Jaracza w Łodzi, Filharmonią Łódzką czy Teatrem Muzycznym w Łodzi, a także kontynuuje studia w Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Kompozycja i Teoria Muzyki. Prowadzi również aktywną działalność pedagogiczną.
Maciej Chyży

Studiował grę na puzonie w Akademii Muzycznej im. G.i K. Bacewiczów w Łodzi, Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu oraz Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Specjalizuje się przede wszystkim w symfonice, jednak inne gatunki muzyki nie są mu obce. Jako puzonista basowy koncertował z różnymi orkiestrami zarówno w Europie, jak i poza jej granicami, biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach. Poza szeroką działalnością zagraniczną, współpracuje również z wieloma orkiestrami w Polsce. Jest etatowym muzykiem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, Filharmonii Kaliskiej, członkiem zespołu Trans-for-Matha oraz na stałe współpracuje z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie.

Patrycjusz Lorek