17. FESTIWAL MUZYCZNY POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI - STANDARDOWO I MUSICALOWO

Patriciu Cristian Pitis - altówka

Piotr Łyszczorz - wiolonczela

Maria Szymkiewicz - kontrabas

Kwintet smyczkowy LIBIAMO podczas plenerowego występu w ramach letniego 17. Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski zaprezentuje własne aranżacje standardów muzyki rozrywkowej i musicalowej. W roli solisty zobaczymy i usłyszymy kaliskiego tenora Adama Michalaka.

† † „

Koncert odbędzie się na placu przed Basztą Dorotką.

W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach 17. Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski jest wolny.

Adam Michalak

Absolwent wokalistyki Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, wykładowca tej uczelni (emisja głosu). Założyciel zespołu wokalnego Cantori Domenicali specjalizującego się w wykonaniach muzyki barokowej. Obecnie grupa pod nazwą The Sunday Singers wykonuje a capella współczesną muzykę rozrywkową, jazzową oraz klasyczną. Występował m.in. podczas III Kaliskiego Forum Organowego i koncertów z cyklu „Pod niebem Kalisza”. Uczestniczył w wielu polskich festiwalach. Współpracuje z Filharmonią Kaliską, Wrocławską, Częstochowską oraz z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Koncertował na wielu scenach w Polsce oraz na świecie: w Chinach, we Włoszech, Kanadzie, Izraelu, czy w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Kwintet smyczkowy LIBIAMO

Zespół kameralny Libiamo powstał z inicjatywy jego lidera - Arkadiusza Hylewskiego w 2010 roku i koncertował jako kwartet smyczkowy. Od 2020 zespół poszerzył skład o kontrabas i występuje jako kwintet. Muzycy wykonują repertuar od baroku do muzyki współczesnej. Publiczność szczególnie ceni zespół za autorskie opracowania i aranżacje znanych tematów operowych, musicalowych oraz filmowych. Zespół nie stroni również od scenicznego żartu i twórczej inwencji. Muzycy koncertowali w ważniejszych ośrodkach kulturalnych Wielkopolski i nie tylko, nagrywali również koncerty online m.in w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie dla Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Zespół wielokrotnie uświetniał muzycznie ważne uroczystości państwowe i regionalne, koncertował podczas kilku edycji Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski oraz w Filharmonii Kaliskiej.

Lipiec 2024