Filharmonia informuje, że podczas koncertu przestrzegane będą wszelkie wymogi sanitarne związane z epidemią. Ponieważ z ograniczeń liczby uczestników koncertu wyłączone są osoby zaszczepione, Filharmonia umożliwia zakup biletów z certyfikatem dla osób, które dobrowolnie oświadczą, że są zaszczepione przeciwko SARS-CoV-2. Prosimy, aby osoby zaszczepione posiadające unijny certyfikat zaszczepienia przeciwko SARS-CoV-2, okazały je obsłudze w dniu wydarzenia przed wejściem do sali koncertowej. Certyfikat/zaświadczenia przedstawiają Państwo jedynie do wglądu – nie gromadzimy ani nie przetwarzamy tych danych w żaden sposób.
Carlos Peña – harfa
Łukasz Długosz – flet
Ruben Silva - dyrygent
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery Don Giovanni, KV 527
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert C-dur na flet i harfę, KV299
Ludwig van Beethoven - VII Symfonia A-dur, op. 92
Carlos Roberto Peña Montoya naukę gry na harfie rozpoczął w wieku 11 lat pod kierunkiem pierwszej harfistki Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Kostaryce, prof. Ruth Garita, a następnie pierwszej harfistki Orkiestry Symfonicznej Baltimore, prof. Eileen Mason. W 2011 roku z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Helgi Storck, u której kontynuował naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 2014 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie. Na przestrzeni edukacji muzycznej dwukrotnie otrzymał stypendium niemieckiej fundacji „Vössing-Stiftung”, a także stypendium „Hübel-Stipendium" za wybitne osiągnięcia artystyczne, ufundowane przez Uniwersytet Mozarteum w Salzburgu. Jako członek fundacji „Yehudi Menuhin Live Music Now" brał udział w licznych koncertach charytatywnych. W początkowych latach działalności artystycznej zajmował stanowisko pierwszego harfisty w Zespole Symfonicznym Narodowego Instytutu Muzycznego w Kostaryce oraz w Młodzieżowej Orkiestrze Narodowej Kostaryki. Od 2007 roku przebywa w Europie, realizując się jako solista, kameralista, muzyk orkiestrowy i pedagog. Występował z recitalami m.in. w Gläseneer Saal w wiedeńskim Musikverein (2007) oraz w Gasteig Small Concert Hall w Monachium (2009). Współpracował z orkiestrami i zespołami symfonicznymi w Niemczech i Austrii, z którymi odbył liczne tournée. W 2011 roku brał udział w akademii orkiestrowej Schleswig Holstein Music Festival, podczas której wystąpił pod batutą Ivana Fischera i Christopha Eschenbacha. W 2012 roku wygrał 6. edycję konkursu orkiestrowego Summa Cum Laude w Wiedniu, będąc członkiem Tajlandzkiej Orkiestry Symfonicznej, z którą pozostaje w stałym kontakcie artystycznym. Od 2012 roku jest I harfistą Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Trójmiasta jako solista, kameralista, jak również pedagog. Współpracuje z czołowymi orkiestrami polskimi pod batutą znamienitych dyrygentów, a także bierze udział w licznych nagraniach fonograficznych, radiowych i telewizyjnych na całej Polski.
ŁUKASZ DŁUGOSZ uznany przez międzynarodowych krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Luxemburskie PIZZICATO za płytę "Flute Stories" okrzyknęło Długosza jednym z najwybitniejszych flecistów na świecie. Absolwent studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów mistrzowskich w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu, oraz w Yale University w New Haven. Jest zwycięzcą kilkunastu konkursów międzynarodowych w tym tak prestiżowych, jak w Paryżu, Odense, Monachium oraz Viggiano. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami. Jako solista występował m.in.: w Carnegie Hall, w Musikverein Goldener Saal oraz Konzerthauswe Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Gasteig Carl Orff Saaloraz Herkulessaal w Monachium, Poly Theatre w Pekinie, Xinghai Concert Hall w Guangzhou, Shanghai Concert Hall, Opera House w Katarze, Shin Kobe OrientalHall w Kobe, Sala koncertowa im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levine, Mariss Jansons, Walerij Giergijew, Jesús López Cobos, Jerzy Maksymiuk, Jan Krenz, Jerzy Semkow, Jacek Kaspszyk, Gabriel Chmura, Agnieszka Duczmal czy Mirosława Jacka Błaszczyka. Był wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. Koncert wykonywał m.in. w Nowym Yorku, Pekinie, Doha, Berlinie, Paryżu, Londynie, Rydze, Koblenz, Helsinkach. W 2010 roku Łukasz Długosz miał swój debiut fonograficzny z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem fletowym Michaela Colina.
Ceny biletów:
Ulgowy: 40 zł