Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2023-10-27

NASI SOLIŚCI 2023

Koncert symfoniczny

KUP BILET

 

 

 

27 października 2023 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19.00

 

 
Nikodem Antosik - fagot
Izabela Garyantesiewicz - skrzypce
Barbara Jamroziak - obój
Piotr Łyszczorz - wiolonczela
 
Ruben Silva  - dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
 
 
Cykl Nasi soliści jest jednym ze stałych punktów w repertuarze każdego kolejnego sezonu Filharmonii Kaliskiej, a przy tym także jednym z najchętniej odwiedzanych przez melomanów. W tym sezonie także czekają na Państwa niezapomniane występy kaliskich muzyków.

Tegoroczna prezentacja muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej obejmuje dzieła wielkiej trójki klasyków wiedeńskich. W utworach W.A. Mozarta, J. Haydna oraz L. van Beethovena usłyszymy muzyków z wieloletnim stażem w Orkiestrze FK: Nikodema Antosika (fagot), Izabelę Garyantesiewicz (skrzypce), Barbarę Jamroziak (obój), Piotra Łyszczorza (wiolonczela). Na co dzień, w przebiegu wielu sezonów koncertowych Filharmonii Kaliskiej są oni członkami wspólnoty muzyków w ramach orkiestry, dbającymi o harmonię brzmienia z koleżankami i kolegami zajmującymi miejsca w równych rzędach tych samych sekcji. Podczas nadchodzącego koncertu zaprezentują pełnię swojego talentu i efekty swojej pracy muzycznej z pozycji solisty, pod czujnym okiem publiczności, a także z towarzyszeniem całej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej prowadzonej przez dyrektora FK - Rubena Silvę.
 
 
 
 


 

W. A. Mozart Uwertura do opery Czarodziejski Flet
J. Haydn
Symfonia Koncertująca B-dur op. 84
L. van Beethoven
VI Symfonia F-dur op.68 Pastoralna

 

 

Nikodem Antosik

 

Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fagotu. Już podczas edukacji muzycznej na poziomie średnim współpracował z warszawskim Teatrem Komedia jako instrumentalista. Podczas studiów w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fagotu profesora Zbigniewa Płużka wielokrotnie występował podczas koncertów w Filharmonii Narodowej, a jako reprezentant uczelni dwukrotnie koncertował podczas Internationales Jugendfestspieltreffen w Bayreuth.

Od 1983 roku Nikodem Antosik związał swoją drogę artystyczną z Kaliską Orkiestrą Symfoniczną, obecnie Filharmonią Kaliską. W tym okresie pełnił również funkcję pierwszego fagocisty w Orkiestrze Radia i Telewizji w Sarajewie, a następnie w Orkiestrze Radia i Telewizji w Podgoricy. W sezonie artystycznym 1990/91 otrzymał zaproszenie do współpracy z Loh Orchester – Sonderschausen oraz współpracował z Teatrem Nordhausen. Artysta współpracował również z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju: w Płocku, Szczecinie, Toruniu, Poznaniu, Koszalinie, Warszawie, Łodzi  i Częstochowie.

Z jego inicjatywy w 2000 r. odbył się pierwszy koncert zespołów kameralnych Filharmonii Kaliskiej. Powstały wówczas: kwartet, kwintet instrumentów dętych oraz powołane wspólnie z Ryszardem Jarosikiem trio stroikowe. Wszystkie zespoły mają na swoim koncie znaczące osiągnięcia artystyczne. Nikodem Antosik prowadził również działalność pedagogiczną kształcąc z sukcesami kolejne pokolenia instrumentalistów w klasie fagotu. Muzyk regularnie zasiada w gronie jury przesłuchań i konkursów w całej Polsce.

Izabela Garyantesiewicz

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od ponad 20 lat łączy działalność muzyka orkiestrowego, kameralisty i solisty z działalnością pedagogiczną w zakresie gry na skrzypcach. Od 1998r. pełni funkcję prowadzącej drugich skrzypiec w Filharmonii Kaliskiej. Jako członek tego zespołu koncertuje w kraju zagranicą, a także uczestniczy w nagraniach płytowych, spośród których na szczególną uwagę zasługuje płyta Night in Calisia, za którą zespół otrzymał w 2014 r. Nagrodę Grammy Award, w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album. Uczestniczyła również w trasach koncertowych po Japonii i Niemczech z orkiestrą Sinfonia Varsovia. 
 

Brała udział w licznych koncertach kameralnych, uświetniających życie kulturalne naszego regionu, które odbywały się m.in. w Pałacu Radziwiłów w Antoninie, Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim, Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. W wydarzeniach tych partnerowała m.in. takim muzykom jak Adam Klocek, Maria Sławek, Andrzej Henryk Bączyk, Dorota Szczepaniak. Dwukrotnie wystąpiła jako solistka z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Kaliskiej wykonując utwory A. Vivaldiego.
  
Od 1999 r. prowadzi klasę skrzypiec w ZSM im.K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Na przestrzeni tych lat wykształciła liczne grono skrzypków, spośród których wielu kontynuowało swoją edukację w Akademiach Muzycznych. Kilkoro spośród uczniów Izabeli Garyantesiewicz odniosło sukcesy na bardzo prestiżowych konkursach w kraju i za granicą. Za swoją działalność artystyczną otrzymała m.in.: Srebrny Medal za długoletnią służbę na rzecz kultury, nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ( 2019 r.), Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury ( 2013 r.), a także Nagrodę Starosty Ostrowskiego za zaangażowanie i wkład w rozwój ostrowskiej oświaty (2022r.).

Barbara Jamroziak

 

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie oboju prof. Jerzego Kotyczki i ad. Arkadiusza Krupy (2011). W latach 2004-2011 laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych: II miejsce na XXI Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Luksemburgu, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych w Serbii i Czarnogórze, II miejsce i nagroda pozaregulaminowa na I Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowo-Obojowym im. Wiktora Osadzina i Edwarda Mandery w Bytomiu, I miejsce w VI Ogólnopolskim Festiwalu Instrumentów Dętych Etiuda, wyróżnienie na IV Międzynarodowym Konkursie Oboistów i Fagocistów w Łodzi. Stypendystka Ministra Kultury, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Prezydenta Miasta Bytomia. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich doskonaląc swój warsztat pod okiem m.in. Tomasza Miczki, Gregora Witta, Maji Kojc czy Petera Tavernaro. Współpracowała z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej i Sinfoniettą Cracovią. Od 2012 roku oboistka - solistka Filharmonii Kaliskiej. 

Piotr Łyszczorz

 

Od 2014 roku jest muzykiem wiolonczelistą Filharmonii Kaliskiej. Pracę w kaliskiej orkiestrze symfonicznej rozpoczął jeszcze jako student. W 2015 roku ukończył studia na Akademii Muzycznej w Krakowie – obecnie Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego, w klasie prof. dra hab. Adama Klocka. Naukę i swój rozwój kontynuował podczas studiów podyplomowych, które ukończył także u prof. dra hab. Adama Klocka. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. prof. Jeleny Očić-Flaksman, prof. Mortena Zeuthena, prof. Jeroena Reulinga, czy też prof. Roberto Traininiego. Jako muzyk orkiestrowy uczestniczył m.in. w tournee po Chinach i Austrii. Wiolonczela to jego pasja i sposób na życie. Od 2018 roku pełnił funkcję zastępcy koncertmistrza wiolonczel Filharmonii Kaliskiej, zaś od 2023 roku - koncertmistrza. W obszarze jego szczególnych zainteresowań leży muzyka współczesna. Pasjonują go utwory wiolonczelowe i kameralne Alfreda Schnittkego czy Krzysztofa Pendereckiego.


 

 

 

 

BILETY:

50 zł (normalny)

35 zł (ulgowy)

 Kup bilet

 

 

Przeczytaj również


2023-12-06
KOLĘDY ŚWIATA

Mikołajkowe koncerty edukacyjne

czytaj więcej

2023-10-20
BARWY ROMANTYZMU

Koncert symfoniczny

czytaj więcej2023-09-22
PRÓBA GENERALNA DO KONCERTU INAUGURACYJNEGO SEZON 2023/24

Otwarta próba generalna dla dzieci i młodzieży 

czytaj więcej

2023-09-05
KOLĘDY ŚWIATA - MIKOŁAJKOWE KONCERTY EDUKACYJNE

Zapisy ruszają 20 września 2023 roku!

czytaj więcej

Wrzesień 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP