Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2017-06-24

OPEN AIR GALA

Wielki koncert plenerowy Wieczór z operą, operetką i...

 

24 czerwca 2017
Plac Św. Stanisława w Kaliszu
godzina 21.00

Ewa Iżykowska - sopran
i jej studenci
Alejandrina Vázquez - sopran
Marta Lasota 
– sopran
Heng Liu - sopran
Hasmik Sahakyan - sopran
Łukasz Wroński - tenor

Kaludi Kaludov - tenor


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek
 - dyrygent

Krzysztof Szaniecki - gospodarz wieczoru
 

największe przeboje z repertuaru operowo-operetkowego

Ewa Iżykowska, śpiewaczka (sopran, mezzosopran), aktorka, ur. 5 września 1955 w Olsztynie. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie, gdzie studiowała śpiew solowy, oraz Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie, uzyskując dyplom z wyróżnieniem.  W 1981 r. zadebiutowała na scenie La Scali w tytułowej roli w operze Rita Donizettiego. Ewa Iżykowska jest laureatką szeregu krajowych i międzynarodowych konkursów jak: Ogólnopolski Konkurs Muzyki K. Szymanowskiego, Belvedere we Wiedniu, czy Mozart Competition w Alessandri, Włochy. Od 1982 r. związała się z Teatrem Wielkim w Poznaniu. W 1986 r. zadebiutowała na scenie wiedeńskiej Kammeroper rolą Neddy w Pajacach Leoncavalla, w reżyserii Georga Tabori. Przedstawienie to zostało uznane przez krytykę wiedeńską jako przedstawienie roku 1986. Przez szereg lat uczestniczyła w prawykonaniach i wykonaniach utworów kompozytorów współczesnych takich jak Ottavio Vasquez, Jan A. P. Kaczmarek, Zbigniew Rudziński, Stanisław Moryto, Krzysztof Penderecki, Henryk Mikołaj Górecki. Poświęca się również dydaktyce związnej z wokalistyką. W roku 2004 została zatrudniona na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w tym od roku 2007 na stanowisku adiunkta, dr hab. W latach 2003-2007 prowadziła zajęcia w Korei Południowej, w Keimyung F. Chopin Academy of Music, gdzie pełniła również funkcje wicedyrektora tej uczelni, którą sprawuje do dzisiaj.

Od roku 2000 regularnie prowadzi letnie kursy wokalne na terenie kraju, jak również Masterclass w USA, Włoszech, Korei oraz Austrii. 


Kaludi Kaludov – tenor, zaliczany jest do światowej czołówki śpiewaków. Jest obdarzony niezwykłej urody i barwy głosem, najczęściej określanym jako tenor „południowy” albo „verdiowski”.
Urodził się w Warnie. Studia wokalne odbył w Konserwatorium w Sofii. Zadebiutował w 1978 r. partią Alfreda w „Traviacie” Verdiego na scenie Opery Sofijskiej, z którą związany był przez kilka następnych sezonów. W tym okresie został laureatem kilku znaczących konkursów wokalnych (m.in. w Genewie i Moskwie), co ułatwiło mu drogę do wielkiej międzynarodowej kariery. Wymienianie scen operowych i estrad koncertowych, na których śpiewał Kałudi Kałudow byłoby trudem daremnym. Wpomnijmy tylko, że były to m.in. La Scala w Mediolanie, Staatsoper w Wiedniu, czołowe sceny Niemiec (Hamburg, Monachium, Berlin, Frankfurt…), Francji (Paryż), Ameryki Północnej (Chicago, Huston, Montreal…), Finlandii, Hiszpanii, Szwajcarii, Rosji, Korei, większości miast włoskich, Bułgarii, Polski… Występował razem z tak znanymi śpiewakami jak Maria Chiara, Mirella Freni, June Anderson, Cheryl Studer, Placido Domingo, Nicolai Ghiaurow, Renato Bruson, Sherrill Milnes, pod batutą największych dyrygentów naszych czasów jak Claudio Abbado, Riccardo Muti, Zubin Mehta, Horst Stein, Fabio Luisi.

Kałudi Kałudow ma na swym koncie liczne nagrania płytowe (m.in. dla firm Sony, Decca, Naxos), video („Attila” Verdiego z mediolańskiej La Scali) oraz telewizyjne i radiowe w wielu krajach świata.

 

 

wstęp wolny

Galeria zdjęć

Przeczytaj również


2018-08-05
KALISZ SZCZYPIORNO - U ŹRÓDEŁ NIEPODLEGŁOŚCI

XI Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

czytaj więcej

2018-07-29
CHEŁMCE - SAKSOFON I ORGANY

XI Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

czytaj więcej

2018-07-22
DOBRZYCA - RECITAL KLAWESYNOWY - SOLO I W DUECIE

 XI Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

czytaj więcej

2018-07-15
OSTRÓW WIELKOPOLSKI - BALTIC NEOPOLIS VIRTUOSI

XI Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

czytaj więcej


2018-07-01
ŚMIEŁÓW - SCHUBERTIADA

XI Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

czytaj więcej

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP