Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2024-01-28

W RYTMIE SWINGU

Familijny koncert karnawałowy

 

 KUP BILET

 

 
28 stycznia 2024 r.
godz. 12:00

Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
 
 
 

Jarosław Praszczałek - dyrygent, scenariusz i prowadzenie

Karina Berehova, Wiktor Lewicki (Akademia Tańca Uniejewski) - taniec

Orkiestra Dęta Filharmonii Kaliskiej

 


 

 


Czy marzyliście kiedyś o tym, by pojechać na wycieczkę automobilem? Albo wznieść się wysoko ponad chmury ogromnym zeppelinem? Obejrzeć czarno-biały film z muzyką wykonywaną na żywo przez tapera lub zasiąść wygodnie na koncercie legendarnej orkiestry Glena Millera? Jeśli kochacie podróże w czasie koncert W Rytmie Swingu zabierze Was w piękną muzyczną przeszłość i przeniesie o całe stulecie wstecz. Orkiestra Dęta Filharmonii Kaliskiej, pod batutą Jarosława Praszczałka zaprezentuje utwory m.in. Duke'a Ellingtona, Benny'ego Goodmana czy George'a Gershwina. Opowiemy Wam o szalonych latach 20. i 30. ubiegłego wieku, gdy bawiły się nasze babcie i nasi dziadkowie. Będzie głośno i wesoło, a nogi... same będą rwać się do tańca!
 

Jarosław Praszczałek

Dyrygent, kompozytor, instrumentalista, pedagog, popularyzator wiedzy o muzyce. Ukończył Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (kierunek: dyrygentura symfoniczno-operowa) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił na międzynarodowych kursach dyrygenckich prowadzonych przez takich mistrzów batuty jak: Douglas Bostock, Frank Cramer, Colin Metters czy Johannes Stert. W 2017 roku uzyskał na macierzystej uczelni stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura.

Laureat licznych konkursów z zakresu teorii muzyki, kompozycji oraz improwizacji. Finalista II i III edycji programu Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej, w ramach którego poprowadził prawykonania oper współczesnych kompozytorów: Wasserstimmen Dariusza Przybylskiego, Labirynt Orfeja Nikolet Burzyńskiej, Three Tall Tales of Doctor Monsieur Façade Ryana Latimera oraz Sacred Emily Eunho Changa.

Od 2011 jest prelegentem koncertów edukacyjnych w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a od 2014 pracuje jako dyrygent-pedagog w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.

W 2016 album sopranistki Joanny Freszel Real Life Song, na którym artysta dyryguje prawykonaniami utworów Miłosza Bembinowa i Katarzyny Szwed, otrzymał dwie nominacje do nagrody Fryderyka oraz prestiżową paryską nagrodę Les Orphées d’Or (Złoty Orfeusz).

Jako dyrygent współpracuje także z wieloma orkiestrami w całym kraju.

Od 2017 jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia na Wydziale Dyrygentury Symfoniczno-Operowej. Od 2020 roku pełni funkcję kierownika Podyplomowych Studiów Dyrygentury Orkiestr Dętych w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Warto nadmienić, że z prowadzonymi przez siebie młodzieżowymi orkiestrami występował w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Częstochowskiej, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a także na festiwalach muzycznych w Grecji, Niemczech, na Słowacji i na Węgrzech.

Ważną częścią jego działalności dyrygenckiej są również prawykonania utworów muzyki współczesnej oraz popularyzowanie zapomnianych dzieł muzyki polskiej epoki klasycyzmu i romantyzmu (Uwertura Królowa Jadwiga, I Koncert fortepianowy g-moll, II Koncert fortepianowy G-dur Wojciecha Sowińskiego, Adagio et Allegro Concertans Franciszka Mireckiego, Koncert fortepianowy h-moll Józefa Krogulskiego).

Artysta jest jurorem międzynarodowych konkursów dyrygenckich i kompozytorskich.

  

 

Familijny koncert karnawałowy    jest przeznaczony dla rodzin z dziećmi.

 

Ceny biletów:

40 zł - osoba dorosła/opiekun

30 zł - dziecko

Dla dzieci do lat 4 siedzących na kolanach opiekuna przewidziano    bezpłatny wstęp.  

 

Bilet familijny: 120 zł (cena obejmuje 2 osoby dorosłe oraz 2 dzieci, dla każdego kolejnego dziecka bilet w cenie 20 zł).

Bilety familijne są dostępne wyłącznie w kasie Filharmonii Kaliskiej.

 Kup bilet

 

Przeczytaj również


2024-02-16
NAJPIĘKNIEJSZA JEST MUZYKA KLASYCZNA

Koncert symfoniczny

czytaj więcej

2024-01-05
KONCERT NOWOROCZNY "GALA STRAUSSOWSKA"

 Koncert symfoniczny

czytaj więcej

Grudzień 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP