Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2024-06-21

ZAKOŃCZENIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2023/2024 - CARMINA BURANA

 Koncert symfoniczny

 

 

 KUP BILET

 

 21 czerwca 2024 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:00

 

Ewa Tracz - sopran


Tomasz Krzysica - tenor


David Roy  - baryton


Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu  - przygotowanie chóru Beata Szymańska


Studencki Chór  WPA UAM w Kaliszu  - przygotowanie chóru Joanna Piech-Sławecka


Chór Bazyliki Kaliskiej  - przygotowanie chóru - Małgorzata Piotrowska


Chór I stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu - przygotowanie chóru - Małgorzata Piotrowska

Ruben Silva  - dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej 
 


 
Carl Orff — Carmina Burana
 
 


Zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024 w Filharmonii Kaliskiej będzie miało wyjątkowy wymiar: zarówno w doborze repertuaru, jak i w niezwykle rozbudowanej obsadzie wykonawców. "Carmina Burana" Carla Orffa to dzieło przeznaczone na spektakularny zestaw wykonawców. Na scenie zobaczymy i usłyszymy wspaniałych solistów - Ewę Tracz (sopran), Tomasza Krzysicę (tenor) oraz Davida Roy'a (baryton), a także Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, którą poprowadzi maestro Ruben Silva oraz aż cztery kaliskie chóry: Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu (przygotowanie Beata Szymańska), Studencki Chór WPA UAM w Kaliszu (przygotowanie Joanna Piech-Sławecka), Chór Bazyliki Kaliskiej oraz Chór I stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu (oba przygotowane przez Małgorzatę Piotrowską). Nadzwyczajny moment sezonu będziemy świętować w odpowiedni dla jego wagi sposób - wielką muzyczną ucztą!
 
 
 
Ewa Tracz
Absolwentka Accademia Teatro alla Scala w Mediolanie oraz studiów magisterskich oraz doktoranckich Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Biegas. Uczestniczyła w Programie Kształcenia Młodych Talentów - "Akademia Operowa" przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Obecnie pracuje jako pedagog śpiewu na Wydziale Wokalno-Aktorskim w macierzystej uczelni w Katowicach. Laureatka Konkursów Międzynarodowych min: I Nagrody w kategorii głosów żeńskich w XV Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym  Sączu (2013) II Nagrody w 9 Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im Klaudii Taev (Estonia, 2015) II Nagrody w V Konkursie Wokalnym im .I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2015) II Nagrody w 9 Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. St. Moniuszki (2016) I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2018). Debiutowała rolą Giovanny D’arco w operze ‚Giovanna D’arco’ G. Verdiego (2014) Hrabiny w operze ‚Wesele Figara’ (2014)‚ I Damy w operze ‘Czarodziejski flet’ (2015), Fiordiligi w operze ‚Cosi fan tutte’ W. A. Mozarta (2015). Kreowała partię Marianny w operze ‚Kawaler srebrnej róży’ R. Straussa (2014) oraz Ksenii w operze ‚Borys Godunow’ M. Musorgskiego (2015). Na deskach mediolańskiej La Scali debiutowała partią Konstancji w operze ‚Uprowadzenie z Seraju’ W. A. Mozarta (2016), partią sopranową Wróżki w balecie ‚Sen nocy letniej’ Felixa Mendelssohn-Bartholdy (2017) partią matki Gertrudy w operze ‚Jaś i Małgosia’ E. Humperdinck (2017) oraz partię Anny w oprze ,Nabucco’ G.Verdiego (2017) Na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie debiutowała partią Micaeli w operze ‘Carmen’(2018) oraz Ulany w operze ‘Manru’ J.I. Paderewskiego (2018). Donny Anny w operze ‘Don Giovanni’ W.A. Mozarta w Polskiej Operze Królewskie (2019). Debiutowała partią Roxany  w operze Król Roger K.Szymanowskiego (2022) w Operze na Zamku w Szczecinie za którą została uhonorowana tytułem – Najlepszej śpiewaczki roku 2023 w XVII Edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. J. Kiepury. Wcieliła się w rolę Musetty z opery ‘Cyganeria’(2022) w Hyogo Performing.
Tomasz Krzysica
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie H. Mickiewiczówny. Jako student uczestniczył w krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich, m.in. u Fedory Barbieri, Rolanda Paneraia, Siegfrieda Lorentza i Ryszarda Karczykowskiego. Laureat Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (III nagroda i Nagroda Specjalna, 1999), Międzynarodowego Konkursu Głosów Operowych „Rosetum” w Mediolanie (I nagroda, 2001) i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (II nagroda i nagrody specjalne, 2001). Otrzymał „Premio Basiola”- nagrodę włoskiej krytyki muzycznej dla najciekawszej osobowości artystycznej włoskich konkursów wokalnych w 2001 roku. Debiutował partią Leńskiego w „Eugeniuszu Onieginie” w Operze Bałtyckiej. Od 2000 roku związał się kontraktem z Warszawską Operą Kameralną, gdzie śpiewał pierwszoplanowe role: Tamina , Ferranda , Don Ottavia, Tytusa w operach W. A. Mozarta. Artysta odnosił sukcesy w krajach europy i wielokrotnie w  Japonii. Tomasz Krzysica w  2014 roku rozpoczął działalność pedagogiczną  w Akademii Sztuki w Szczecinie jako wykładowca śpiewu solowego.
Artysta posiada także szeroki repertuar oratoryjno-kantatowy, wykonując m.in. utwory Bacha, Mozarta i innych kompozytorów. Zaśpiewał w paryskim Théatre des Champs-Elysées i podczas Festiwalu w Nantes z towarzyszeniem Francuskiej Orkiestry Narodowej pod batutą Charlesa Dutoit, „Requiem" Mozarta - na Festiwalu w Saint-Denis z Filharmonikami Francuskimi pod dyrekcją Kurta Mazura. Artysta brał udział w prawykonaniu światowym „Magnificat" W.Kilara a także w serii koncertów z „Missa pro pace". Tomasz Krzysica występuje regularnie w  filharmoniach i w ramach najsłynniejszych polskich festiwali muzycznych. Muzykował z  najwybitniejszymi dyrygentami :  A.Witem, K.Kordem, J.Katlewiczem, Yuri Termikanovem, Paulem Mccreschem, J.Maksymiukiem, Rubenem Silvą ,W.Rodkiem, J.Kaspszykiem, Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim,  T.Wojciechowskim i śpiewakami : K.Ricciarelli , D.Hvorostowskim, C. Gallardo - Domas, V. Galouzinem, G.Grigorianem , U. Kryger,  I. Kłosińską, I. Sobotką , Agnieszką Rehlis, A. Kruszewskim, Jarosławem Brękiem.

David Roy
 

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. dr hab. Adama Zdunikowskiego. Obecnie studiuje w Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover w klasie prof. Marka Rzepki. Ma na swoim koncie wiele sukcesów w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wokalnych, m.in. I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Bogdana Paprockiego, II nagroda w XIX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ady Sari (I nagrody nie przyznano), I nagroda w 21th Imrich Godin International Vocal Competition IUVENTUS CANTI 2019, II nagroda w III Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” oraz I nagroda i Grand Prix w 2nd International Talsi Children and Youth Academic Singing and Vocal Ensemble Competition. Od 2022 roku współpracuje z Polską Operą Królewską w Warszawie, gdzie kreuje partie Figara w "Il barbiere di Siviglia" oraz Taddea w "L'Italiana in Algeri" G. Rossiniego. Brał udział w Rossini Opera Festival w Pesaro, gdzie śpiewał jako Don Alvaro w "Il viaggio a Reims" G. Rossiniego. Zadebiutował również w Stanach Zjednoczonych w ramach Savannah Voice Festival jako Masetto w "Don Giovannim" W. A. Mozarta. Występował również na scenie Opery Nova w Bydgoszczy, m. in. jako Miecznik w "Strasznym dworze" S. Moniuszki, Belcore w "L'elisir d'amore" G. Donizettiego czy Hrabia Almaviva w "Le nozze di Figaro" W. A. Mozarta. Nieustannie poszerza swój repertuar i rozwija swoje umiejętności wokalne oraz sceniczne w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wielkich artystów, takich jak: Sherill Milnes, Mariusz Kwiecień, Andrzej Dobber, Marcin Bronikowski, Claudia Visca, Clarry Bartha, Barbara Kubiak, Marcin Kozieł.
 
 

Kup bilet


BILETY:

80 zł (bilet normalny)

70 zł (bilet ulgowy)

 

Przeczytaj również
2024-06-06
ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK

Koncerty edukacyjne z okazji Dnia Dziecka

czytaj więcej

2024-06-05
ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK

Koncert familijny z okazji Dnia Dziecka

czytaj więcej


2024-05-24
IMPRESJONIZM W MUZYCE

Koncert z okazji Dnia Matki

czytaj więcej


Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP