Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

Repertuar

KOMEDA SYMFONICZNIE

Start: 2020-09-11 | Koniec: 2020-09-11

Leszek Kułakowski Quartet

Bilety na poprzedni termin nie zachowują ważności.
Jednocześnie informujemy, że podczas koncertu przestrzegane będą wszelkie wymogi sanitarne związane z epidemią. Tym samym liczba uczestników koncertu będzie musiała zostać ograniczona do 200 osób.

W związku z wymogami sanitarnymi prosimy o przybycie 30 minut przed rozpoczęciem koncertu. Każdy z widzów będzie musiał przekazać pracownikom Filharmonii Kaliskiej oświadczenie na temat stanu zdrowia. Regulamin oraz oświadczenie są do pobrania w zakładceBILETYna naszej stronie internetowej.

11 września 2020
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30


Leszek Kułakowski – fortepian, aranżer
Jerzy Małek– trąbka, flugelhorn
Piotr Kułakowski - kontrabas
Tomasz Sowiński – perkusja


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek - dyrygent

w programie znalazły się między innymi utwory:
Kołysanka "Sleep Safe and Warm" z filmu Rosemary's Baby
Ballada z filmu „Nóż w wodzie”
Kattorna
Svantetic,
Ballad for Bernt
Crazy Girl
Wygnanie z raju
Cul de Sac


Koncert KOMEDA SYMFONICZNIE na kwartet jazzowy (trąbkę, fortepian, kontrabas, perkusję) i orkiestrę symfoniczną to 80 minut muzyki w monumentalnej aranżacji Leszka Kułakowskiego - twórcy nowoczesnego jazzu w Europie, kompozytora muzyki do 60 filmów - m.in. Romana Polańskiego.

Normalny: 50 zł
Ulgowy: 40 zł

Rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48

Leszek Kułakowski -Kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, zwany przez krytykę "wizjonerem jazzu". Jako kompozytor tworzy muzykę współczesną, jest guru tzw. "trzeciego nurtu" – łączącego muzykę współczesną z jazzem, oraz kompozytorem ponad 150 utworów jazzowych na zróżnicowane obsady instrumentalne i instrumentalno–wokalne – od zespołów jazzowych po big–bandy i orkiestry symfoniczne.
Leszek Kułakowski jest prof. Akademii Pomorskiej w Słupsku, dyrektorem Instytutu Muzyki PAP w Słupsku oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku – prowadząc klasę kompozycji, oraz kierownikiem i założycielem kierunku "jazz i muzyka estradowa" Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
W twórczości kompozytorskiej zafascynowany jazzem, traktowanym jako tworzywo uniwersalnej narracji muzycznej. W małych formach jazzowych eksperymentuje z materią dźwiękową łącząc treści jazzowe z aleatoryzmem ("Aleatomodalblues"), serializmem ("Seriablueslizm"), polimodalizmem i politonalnością ("Gonitwa nr 7"). Fascynacja muzyką i osobowością Krzysztofa Komedy inspiruje Kułakowskiego do organizacji Komeda Jazz Festival (odbywającego się w Słupsku i Gdańsku), by kultywować i rozwijać twórczo dzieło Krzysztofa Komedy, zwanego "Chopinem Jazzu".
Do najważniejszych utworów Kułakowskiego należą: "Missa Miseri Cordis" – na solistów, chór i orkiestrę, "Piano concerto" na fortepian z orkiestrą, "Sketches for jazz trio & symphony orchestra", "Dyskretny urok konsonansów" na orkiestrę smyczkową, "Ewencja", "Free Steps", "Walczyk Dekadencki" – na trio jazzowe i orkiestrę, "Eurofonia" na głos solowy, kwintet jazzowy i orkiestrę (kompilacja muzyki współczesnej, polskiego stylizowanego folkloru i jazzu), oraz "Aleatomodalblues", "Cap Ca Rap", "Repetition 2005" – na big band jazzowy.
Współpracował z wieloma czołowymi postaciami amerykańskiego i polskiego jazzu: Eddie Hendersonem, Eddem Schullerem, Christine Corea, Steve Grooverem, Christine Jueneman, Tomaszem Stańką, Zbigniewem Namysławskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Leszkiem Żądło, Kazimierzem Jonkiszem, Jackiem Pelcem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą, Jackiem Kochanem, Mikołajem Trzaską, Jackiem Niedzielą, Grażyną Auguścik, Markiem Bałatą, Marcinem Jahrem, Adamem Pierończykiem, Olem Walickim, Krzysztofem Przybyłowiczem, Adamem Czerwińskim, Emilem Kowalskim, Piotrem Kułakowskim, Dominikiem Bukowskim, Wojtkiem Staroniewiczem, Adamem Wendtem, Przemysławem Dyakowskim, Januszem Mackiewiczem. Koncertował w najważniejszych festiwalach jazzowych kraju i scenach Europy Zachodniej (Niemcy, Holandia, Francja, Hiszpania) i Stanach Zjednoczonych.

Jerzy Małek -Trębacz, kompozytor, producent i wykładowca uniwersytecki Akademii Muzycznej w Gdańsku.
W Elblągu przeszedł gruntowną edukację muzyczną, kontynuował studia na Wydziale Jazzowym i Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Katowicach,którą ukończył się wyróżnieniem.
Laureat wielu nagród jako solista i kompozytor m.in .: Konkursu Muzycznego Jazz and Blues w Gdyni 1998, Międzynarodowego Konkursu Jazzowego Katowice 2000, "Klucz do kariery" podczas Pomorskiego Jazz jesienią 1999, Grand Prix Jazz Juniors 1999 jako lider i najlepszy solista.
Jerzy wziął również udział w prestiżowym konkursie Jazz Strugle Szczecin 2004 wraz z muzykami z USA i Europy, gdzie zdobył III miejsce. Na czele juryznalazł się legendarny Billy Harper.
Jako profesjonalny muzyk Jerzy zdobył renomę trębacza grającego wraz z polskimi ikonami jazzu:
Michał Urbaniak, Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Zbigniew Wegehoupt, Jan Ptaszyn Wróblewski, Staszek Soyka, Janusz Skowron, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin, Eryk Kulm, Jarek Śmietana, Cezary Konrad, Michał Tokaj, Hanna Banaszak,
Henryk Miśkiewicz, Adam Pierończyk, Maciej Sikała, Michał Miśkiewicz, Leszek KułakowskiMarcin Masecki, Michał Barański i wiele innych.
Występował także z wieloma międzynarodowymi artystami takimi jak: Maria Schneider, Gary Bartz, Billy Harper, Ed Cherry, Al Mcdowell, Femi Temowo, Steve Logan, Dan Tepfer, Eric Allen, Ziw Rawitz, Lucas Pino, Troy Miller, Mircea Tiberian, Andy Middleton i wiele innych.
Od prawie 20 lat Jerzy tworzy własne projekty artystyczne. Jego autorskie płyty zostały docenione przez fanów i krytyków.
Jerzy był również autorem muzyki do teatru i kina: "Hurricane" 1928, "Full był tutaj" 1915 podczas "Silent Movies Festival" w Warszawie.
Napisał także muzykę do filmu "Comebacks" Arkadiusza Batosiaka opartego na filmach "Marriage live scenes" Ingmara Bergmana.
Jego twórczość została doceniona podczas nominacji do "Fryderyk" w dwóch kategoriach:
Najlepszy Kompozytor/Aranżer i Najlepszego Muzyk jazzowy z 2012 roku.

Piotr Kułakowski -Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach (2004) w klasie prof. Jacka Niedzieli.
Jeszcze jako student założyciel i lider zespołu DePrezes Quartet z którym zajął I miejsce w: VII Ogólnopolskim Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach 2003, oraz otrzymał nagrodę dla najlepszego zespołu w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni 2003.
Współpracował i koncertował z czołowymi polskimi muzykami: Janusz Muniak, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Maciej Sikała, Leszek Kułakowski, Jacek Pelc, Sławek Jaskułke, Leszek Żądło, Tomasz Grzegorski, Kazimierz Jonkisz, Dominik Bukowski, Krzysztof Gradziuk, muzykami niemieckimi: Rolf Zielke, Christian Knoche, Ulli Orth, Christoph Titz, muzykami szwedzkimi: Mikael Godee, Ebba Westerberg i z muzykami amerykańskimi: saksofonistą Andy Middletonem oraz światowej sławy trębaczem Eddie Hendersonem.
Zagrał ponad 1500 koncertów w wielu czołowych klubach jazzowych w Polsce, Niemczech, Holandii, Szwecji, Włoszech, oraz był uczestnikiem wielu festiwalu muzycznych w Polsce.
W 2009 odbył trasę koncertową po Chinach z projektem Poems of Chopin, promując muzykę Chopina w Chinach.
Nagrał ponad 30 płyt z polskimi muzykami.
W czerwcu 2018 został zaproszony do współpracy przez światowej sławy wirtuoza skrzypiec Nigela Kennedy’ego. Koncertuje z nim w najbardziej uznanych salach koncertowych Europy: Filharmonia w Berlinie, Filharmonia w Monachium, Filharmonia w Kolonii, Sala Palatui w Bukareszcie, Sawa Senter w Belgradzie, Filharmonia w Birmingham, Teatr Akropol w Atenach.
W styczniu 2019 r. wraz z Nigel Kennedy Band odbył trasę koncertową po Australii, grając 6 koncertów w tym w słynnej Sydney Opera House w Sydney czy Hammer Hall w Melbourne.
Piotr Kułakowski jest adiunktem w Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa, gdzie prowadzi zajęcia z kontrabasu i gitary basowej. W 2015 r. uzyskał stopień naukowy doktora sztuk muzycznych w dziedzinie Instrumentalistyka i specjalności „gra na kontrabasie”.
W 2015 r. ukazała się jego pierwsza autorska płyta: Critical Level – “Golden Goal”.

Tomasz Sowiński - Perkusista, lider i założyciel Collective Improvisation Group, zespołu o świeżym, awangardowym brzmieniu.
W 1995 roku Sowiński ukończył wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Od 2006 wykłada w Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Sowiński występował z wieloma polskimi zespołami i muzykami, m.in. Leszkiem Możdżerem, triem Piotra Manii, Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, triem Macieja Sikały i kwartetem Macieja Sikały. Współpraca z Maciejem Sikałą przyniosła muzykom dwukrotną nominację do nagrody Fryderyka (w 1999 i 2006 roku). W 2010 roku Sowiński zdobył Fryderyka jako członek zespołu Piotr Mania Trio za płytę Pearl.
Sowiński występował na wielu festiwalach muzycznych, m.in. w Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach, Austrii, Izraelu, Rumunii, Bułgarii, Francji, Szwecji, Litwie oraz Węgrzech.
Jest także twórcą muzyki dla teatru i teatru tańca. Jego kompozycje zostały wykorzystane w spektaklach wystawianych w Częstochowie, a także w Teatrze Narodowym w Brnie.

Kup bilet

Wrzesień 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP