Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2020-10-16

KONCERT ODWOŁANY

Krystyna Prońko Trio

Szanowni Państwo,
 
z wielką przykrością informujemy, że w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi na terenie Polski dyrekcja Filharmonii podjęła decyzję o odwołaniu koncertu.
 
Wpłaty za bilety zakupione online zwracane są automatycznie. W przypadku biletów nabytych stacjonarnie, zwrotu można dokonać w kasie FK od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.
Za niedogodności bardzo przepraszamy. O ewentualnym nowym terminie oraz kolejnych zmianach w repertuarze będziemy informować na bieżąco.

   

Informujemy, że podczas koncertu przestrzegane będą wszelkie wymogi sanitarne związane z epidemią. Tym samym liczba uczestników koncertu będzie musiała zostać ograniczona do 200 osób.  


W związku z wymogami sanitarnymi prosimy o przybycie 30 minut przed rozpoczęciem koncertu. Każdy uczestnik koncertu zobowiązany jest do przekazania pracownikom Filharmonii Kaliskiej oświadczenia na temat stanu zdrowia.  Regulamin oraz oświadczenie są do pobrania w zakładce BILETY na naszej stronie internetowej.


16 października 2020
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 20:00

Krystyna Prońko TRIO: 

Krystyna Prońko – śpiew
Przemysław Raminiak – instrumenty klawiszowe, fortepian 
Adam Wendt – saksofony (tenorowy, sopranowy)  

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek - dyrygent

Lekko jazzujący, zaskakujący niezwykłym klimatem i doskonałym wykonaniem koncert, w którym obok hitów takich jak: Jesteś lekiem na całe zło, Niech moje serce kołysze ciebie do snu, Małe tęsknoty, znajdują się również polskie i anglojęzyczne piosenki jazzowe, m.in.: Walczyk z filmu "Halo Szpicbródka", Rytm ( polska wersja standardu I Got Rhythm) oraz inne standardy jazzowe np. God Bless The Chile, Mood Indigo i inne.

  

Krystyna Prońko 

Krystyna Prońko jest absolwentką Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w Katowicach(dyplom 1979 z nagrodą rektorską ówczesnego Rektora Henryka Góreckiego).

Pracę artystyczną, amatorsko, rozpoczęła od rodzinnego zespołu „Refleks” w którym grali jej bracia Piotr na saksofonie i Wojtek na gitarze basowej i skrzyknięci, muzykujący koledzy, w Gorzowie Wlkp. Z tym zespołem była nagradzana na Festiwalu Awangardy Bitowej w Kaliszu w 1968 i 1969 r.

Po rozpadnięciu się zespołu 1970 r. otrzymała zaproszenie do pracy w chórku towarzyszącym Czesławowi Niemenowi. Ta współpraca była znakomitym wprowadzeniem do show businessu w Polsce w latach siedemdziesiątych XX wieku. Potem zaczęła współpracować , również w chórkach ze Skaldami, Czerwonymi Gitarami głównie na trasach zagranicznych do byłego Związku Radzieckiego.

Po usamodzielnieniu się rozpoczęła współprace z Januszem Komanem i zespołem Koman Band z którym dokonała wielu nagrań radiowych, płytowych, programów TV. W latach siedemdziesiątych ( w byłym NRD) dokonała kilku nagrań z orkiestrą Big Band Guntera Golasha w Berlinie. W kraju stale współpracowała z Orkiestra Studia Jazzowego Polskiego Radia w Warszawie ,z którą m. inn. wystąpiła w Kolonii (Niemcy) w koncercie radiowym. W latach 1987-1989 ściśle współpracowała z Orkiestrą Big Band Gustawa Broma. Z tą orkiestrą dokonała nagrań w Brnie (Słowacja ) oraz wystąpiła na Praskim Festiwalu Jazzowym ( Czechy).

Jest wielokrotna laureatką Festiwalu Opolskiego. Brała udział jako gość w Festiwalu w Sopocie, w Festiwalu Jazz Jamboree , a także w wielu festiwalach i koncertowych trasach zagranicznych w tym w USA, byłym NRD, byłej Czechosłowacji , byłego ZSSR, Szwecji.

W latach 90’tych prowadziła autorskie audycje radiowe i telewizyjne. Od 1991 r. prowadzi firmę P. M. Krystyna Prońko , której celem jest kontynuacja pracy artystycznej pod własnym szyldem oraz wydawnictwo w którym ukazało się wiele samodzielnie wydanych płyt. W latach 2000 - 2010 prowadziła klasę śpiewu na UMCS w Lublinie. W swym dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity - „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy” czy „Papierowe ptaki”.

Jej dyskografia obejmuje LP. CD, DVD, i MC(kaseta magnetofonowa) w tym trzy złote płyty:LP Krystyna Prońko 1984_Pronit Moo4, LP ”Kolęda Nocka „ 1981-SPL4017, CD ”Albo inaczej” Alkopoligamia-ALK 10. Z równa łatwością śpiewa pop jak i standardy jazzowe. 

Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Na pytanie „jak by określiła tę muzykę, którą wykonuje”- odpowiada…”ani to pop, ani rock, ani to jazz, ani piosenka literacka. Moje śpiewanie i piosenki to po prostu współczesna muzyka rozrywkowa. A jeśli ktoś koniecznie chce to szufladkować, to niech nazywa to – styl ”jazzy” (nie mylić z jazz’em) Krystyny Prońko.”

Jej dyskografia obejmuje LP. CD, DVD, i MC(kaseta magnetofonowa) w tym trzy złote płyty:LP Krystyna Prońko 1984_Pronit Moo4, LP ”Kolęda Nocka „ 1981-SPL4017, CD ”Albo inaczej” Alkopoligamia-ALK 10.

Lubi mieszać gatunki muzyczne czego wyrazem jest najnowsza płyta CD p.t. „”Lubię specjalne okazje” wydana w czerwcu 2020 r.

W październiku 2008 otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrny medal „GLORIA ARTIS” W 2019 otrzymała z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Obecnie pracuje z pięcioosobowym zespołem muzyków lub TRIO lub w duecie z pianistą, często występuje z recitalami w których towarzyszy jej Big Band.

 

Normalny: 70 zł
Ulgowy:  60 zł
 

Rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48

Kup bilet

Przeczytaj również


2021-07-31
XIV Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

Klasycznie i filmowo - koncert kwintetu smyczkowego Libiamo

czytaj więcej


2021-07-10
XIV Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

Z południa na północ - koncert kwartetu smyczkowego Filharmonii Kaliskiej 

czytaj więcej


2021-06-25
Koncert na zakończenie sezonu

Anastasia Kobekina - laureatka XVI Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Petersburgu 

czytaj więcej

2021-06-18
Tomasz Bielski Jazz Orchestra

Koncert z inicjatywy Ewy Fibiger-Bielskiej i Tomasza Bielskiego dedykowany Przodkom Rodziny Fibigerów

czytaj więcej

Lipiec 2021

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP