20 lipca 2024 r.
Baszta Dorotka
godz. 18.00
WSTĘP WOLNY
7:7 PROJECT Trio:
Maciej Chyży - puzon basowy
Wiktoria Koziara - saksofon sopranowy
Patrycjusz Lorek - fortepian
7:7 PROJECT powstał w roku 2021 jako efekt wieloletniej przyjaźni członków zespołu oraz zamiłowania do muzyki kameralnej. Nietypowy skład duetu jest swego rodzaju manifestem przeciwko stereotypom, jakie przylgnęły do saksofonu i puzonu. Jest to jedyny tego typu zespół w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Brak literatury muzycznej przeznaczonej na taki skład instrumentalny stanowi wyzwanie, dlatego też muzycy dokonują autorskich opracowań i aranżacji już istniejących dzieł kameralnych oraz nawiązują współpracę z kompozytorami, propagując tym samym muzykę najnowszą. Nowatorskie podejście, niepospolity dobór instrumentów i młodzieńcza energia zespołu 7:7 PROJECT daje utworom nową, niepowtarzalną jakość, odkrywając przed słuchaczem inne, nieznane dotychczas aspekty wykonywanych dzieł.
Koncert odbędzie się na placu przed Basztą Dorotką.
W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach 17. Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski jest wolny.
7:7 PROJECT
Studiował grę na puzonie w Akademii Muzycznej im. G.i K. Bacewiczów w Łodzi, Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu oraz Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Specjalizuje się przede wszystkim w symfonice, jednak inne gatunki muzyki nie są mu obce. Jako puzonista basowy koncertował z różnymi orkiestrami zarówno w Europie, jak i poza jej granicami, biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach. Poza szeroką działalnością zagraniczną, współpracuje również z wieloma orkiestrami w Polsce. Jest etatowym muzykiem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, Filharmonii Kaliskiej, członkiem zespołu Trans-for-Matha oraz na stałe współpracuje z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie.
Patrycjusz Lorek
Urodzony w 1995 w Słupsku, pianista, pedagog. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Słupsku w klasie mgr Kamili Bojanowskiej, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie mgr Medei Berianidze. Naukę gry na instrumencie kontynuował w Akademii Muzycznej w Gdańsku jako student klasy fortepianu i nauki akompaniamentu prof. Bogdana Kułakowskiego, klasy kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej, dr. hab. Roberta Kwiatkowskiego. Współpracuje z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Polską Filharmonią Bałtycką, Operą Bałtycką w Gdańsku. Występował jako solista na scenach w Polsce jak i zagranicą, a jego akompaniament jest wciąż wielokrotnie nagradzany i doceniany na konkursach o zasięgu międzynarodowym. Obecnie nauczyciel fortepianu, akompaniator w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Pucku.