Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2021-09-17

Inauguracja sezonu artystycznego

2021/2022

 
 
 
W związku z pracami remontowymi na ul. Nowy Świat prosimy o korzystanie z wejścia na Salę Koncertową od strony parkingu. 
 
17 września 2021 r.

Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30
Agata Szymczewska - skrzypce
Ruben Silva – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Witold Paprocki - słowo o muzyce
G. Verdi - Uwertura "La forza del destino"
M. Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26
L. van Beethoven - III Symfonia "Eroica"
 
 
Ceny biletów:
Normalny: 40
Ulgowy: 30
 
 
 
Agata Szymczewska, o której londyński The Times napisał: Gra z powagą, opanowaniem i mądrością muzyczną ponad swój wiek, brzmiąc momentami jak płomienna młoda Ida Haendel, należy do wąskiego grona najwybitniejszych polskich skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie. Od zdobycia I nagrody, Złotego Medalu oraz Nagrody Publiczności w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, regularnie występuje na renomowanych scenach w Europie, Azji i obydwu Amerykach, zdobywając uznanie międzynarodowych krytyków, słynnych dyrygentów oraz orkiestr i festiwali z którymi współpracuje.
 
Występowała w słynnych salach koncertowych m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, Chicago Symphony Hall, Kennedy Center w Waszyngtonie, Wigmore Hall w Londynie, Théatre des Champs-Élysées w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Palau de la Musica w Barcelonie, w Filharmoni Berlińskiej, Sala Sao Paulo w Brazylii, Seoul Arts Center w Korei a także w Chinach, Japonii, na Tajwanie, Kanadzie, Chile, Kolumbii oraz Izraelu pod batutą m. in Seiji O-zawy, Sir Nevilla Marrinera, Ricardo Muti, Andreya Boreyko, Maxima Vengerova, Krzysztofa Pendereckiego, Johna Axelroda,  Jerzego Maksymiuka, Jacka Kasprzyka, Krzysztofa Urbańskiego, Michała Nesterowicza, Antoniego Wita, Jana Krenza oraz w Royal Festival Hall z London Philharmonic Orchestra, którą poprowadził Osmo Vanska. 
 
 
 
Artystka regularnie występuje u boku Anne-Sophie Mutter, wraz z zespołem Mutters Virtuosi odbywa tournee w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i festiwalach muzycznych na czterech kontynentach. Ważnym punktem kariery, oprócz koncertów solistycznych, jest muzyka kameralna, dzięki której Agata Szymczewska wspólnie koncertowała z wieloma wybit-nymi artystami takimi jak: Krystian Zimermann, Martha Argerich, Igor Levit, Anne-Sophie Mutter, Gidon Kremer, Maxim Vengerov, Mischa Maisky czy Yuri Bashmet. Od 2014 roku Agata Szymczewska jest prymariuszką renomowanego Karol Szymanowski Quartet, który od ponad dwudziestu lat należy do ekskluzywnego grona najlepszych kwartetów smyczkowych na świecie.
 
Agata Szymczewska jest też laureatką nagrody London Music Masters w 2009 roku. W ostatnich latach została uhonorowana nagrodami: Paszport Polityki,  Nagrodą TVP Kultura w kategorii Muzyka Poważna, oraz 4 nagrodami Fryderyk. W swoim dorobku fonograficznym posiada kil-kanaście płyt CD i DVD wydanych m. in przez: Deutsche Grammophon, Sony Music, Decca, Hy-perion Records, SWR Music, Universal Music, CD Accord. Jest absolwentką  Hochschule fur Musik  und Theater w Hannoverze w  klasie   prof. Krzysztofa Węgrzyna oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły. Od 2016 roku wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
 
Gra na skrzypcach Nicolo Gagliano (1755) użyczonych dzięki uprzejmości Anne-Sophie Mutter . 
 
Kup bilet

Przeczytaj również


2022-12-07
MIKOŁAJKI W STARYM STYLU - KONCERT DLA DZIECI

Zapisy na koncerty ruszają 28 października o godz. 08.00.

czytaj więcej

2022-11-25
W BLASKU TRĄBKI

Koncert symfoniczny

czytaj więcej


2022-11-11
49. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych

Daniel Nosewicz - The Shining

czytaj więcej

2022-10-28
Litania Wolności - KONCERT ODWOŁANY

SZANOWNI PAŃSTWO! Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych koncert zostaje ODWOŁANY.

czytaj więcej

2022-10-21
W ogrodach Hiszpanii

Koncert muzyki hiszpańskiej

czytaj więcej


Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by erykszolc.com | Design by Tomek Wolff
BIP